Žygeivis metų kelionę baigė Radviliškyje

Prasidėjus Naujiesiems, 2021 – iesiems metams, kaunietis bokso treneris Vytautas Binkis metė sau nemažą iššūkį – leidosi į beveik mėnesį trukusią kelionę po Lietuvą pėsčiomis. „Šio žygio tikslas buvo aplankyti  kuo daugiau Lietuvoje esančių bokso klubų, pabendrauti su treneriais, pasidomėti, kuo jie šiuo metu gyvena. Varžybų metu retai atsiranda progų ilgiau pasišnekučiuoti, tad nutariau  karantino laikotarpį, kai nevyksta varžybos, skirti sporto klubo lankymui. Iš namų išėjau  sausio 1 dieną, o dabar iš Radviliškio traukiniu važiuosiu į Vilnių. Mano planas buvo pėsčiomis eiti į Vilnių, tačiau pradėjo skaudėti koją ir Radviliškio medikai patarė žygį nutraukti, tad nusprendžiau keliauti traukiniu – jau labai seniai nesu važiavęs šia transporto priemone“,- pasakojo sausio  27 dieną savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijoje apsilankęs V. Binkis

Startas – Kaune

Žygeivis startavo Kaune ir keliavo  per Prienus, Alytų, Simną, Marijampolę, Šakius, Tauragę, Jurbarką, Šilutę pajūrio link. Grįždamas iš pajūrio, nuo Klaipėdos aplankė Palangą, Kretingą, Plungę, Telšius, Kuršėnus, Šiaulius, Pakruojį, o kelionę baigė Radviliškyje. Mane visur sutiko draugiškai ir nuoširdžiai, gavau nemažai dovanų. Štai Kuršėnų sporto mokykloje direktorė man net pasiūlė bokso trenerio darbą – teiravosi, nuo kada galėčiau pradėti dirbti“- šypsojosi Vytautas.

Pasak V. Binkio, per  beveik mėnesį jis Lietuvos keliais  nužygiavo 830 kilometrų.

„Gal šis mano žygis taps sportinės piligrimystės pradžia – tokio dalyko pasaulyje dar nėra, yra tik sportinis turizmas. Pavyzdžiui, jeigu  žmogus užsiiminėja aerobika, jis gali iš Kauno nueiti į Prienus, aplankyti  aerobikos sporto klubą, sudalyvauti užsiėmimuose – būtų ir kilometrų nueita, ir įgyta kitokios patirties“,- sakė treneris.

Nueitus kilometrus pavers pinigais

V. Binkis į beveik mėnesį trukusį žygį leidosi turėdamas dar ir kitų tikslų, ne tik pasisvečiuoti bokso klubuose. „Kiekvieną nueitą kilometrą noriu paversti eurais ir šiuos pinigus skirti  perspektyvių jaunuolių paramai. Kiekvienai amžiaus grupei bus skiriamos stipendijos, kad  jaunuoliai, norintys užsiimti boksu, galėtų išvykti į varžybas ar vasaros sporto stovyklas. Ateityje tokie žygiai galėtų būti rengiami reguliariai, o nueitus kilometrus pavertus eurais  gabūs boksui jaunuoliai gautų nuolatinę materialinę paramą. Beje, turiu ir dar vieną svajonę – nueitus kilometrus pavertus eurais, dalis jų bus skirta žurnalo leidybai. Į šį žurnalą būtų sudėtos aplankytų klubų bei juose dirbančių trenerių ir geriausių sportininkų nuotraukos, aprašytos jų sėkmės istorijos bei laimėjimai“,- entuziastingai ateities planais dalinosi Vytautas.

Radviliškyje planuojamos nemokamos bokso treniruotės

V. Binkis ateities planus sieja ir su Radviliškiu. „Kaip sužinojau, šiuo metu Radviliškyje nėra bokso klubo, nes nėra trenerių – yra tik vienas jau garbaus amžiaus bokso treneris. Kad  ši olimpinė sporto šaka populiarėtų Radviliškyje ir atsirastų daugiau bokso entuziastų, su dviem jaunais treneriais nuo birželio 1 dienos tris mėnesius kas savaitę  rengsime nemokamas sporto treniruotes. Jose galės dalyvauti ir jaunimas, ir suaugę žmonės. Iki rugsėjo mėnesio būtų surengta 12 tokių treniruočių ir gal susirinktų grupė jaunimo, norinčio rimtai užsiimti boksu“,- savo planais dalinosi redakcijos svečias. Tad tikėsimės, jog Radviliškis jau neilgai bus be bokso trenerio ir savo miestą ateityje  garsins gal  net olimpiniai bokso čempionai.

Tad  paviešėjęs  Radviliškyje pora dienų pas  kolegas trenerius, Vytautas tikisi čia sugrįžti vasarą.

Antrą kartą žygiui  nesiryžtų

Pasiteiravus, ar antrą kartą ryžtųsi panašiam žygiui, treneris atsakė, jog turbūt, kad ne. „Mano žmona manė, jog aš sugrįšiu į namus nuėjęs tik trečdalį kelio. Šiaip į žygį leidausi ne vienas – drauge su juo į kelionę leidosi auklėtiniai Domininkas ir Arvydas. Domininkas pavargo nuėjęs iki Prienų, o Arvydui pradėjo skaudėti nugarą, nes žygeivių  kuprinė svėrė apie  – apie 12–15 kilogramų.

Beje, Žemaitijoje, nuo Šilutės iki Saugų miestelio, palydėjo netikėtas ir nepažįstamas pakeleivis, vardu Žilvinas, kuris iš Saugų miestelio su atobusu grįžo atgal ir visą likusį žygio laiką domėjos, kaip sekasi keliauti toliau“,- apie netikėtus pakeleivius  pasakojo Vytautas.

Šiuo metu žygeivis sėkmingai įveikęs sau mestą iššūkį  ilsisi namuose  Kaune ir kuria planus, kaip Lietuvoje  populiarinti  bokso sporto šaką  ir gal pradėti šalyje kultivuoti naujovę – sportinę piligrimystę.

Agnė Dapkutė


Total
0
Dalinasi
Related Posts