Žvakės mūsų namuose nuo žilos senovės laikų yra mielas svečias, padedantis sukurti jaukią atmosferą. Jei seniau jos atstodavo šviesos šaltinį, tai atsiradus elektrai, mes jas naudojame dėl grožio ir elegantiškumo. Kas gali būti mieliau, kai kambario prietemoje sėdime su mylimu žmogumi prie arbatos ar vyno taurės ir mėgaujamės paslaptinga, emociškai subtilia aplinka, kurioje viešpatauja romantiška gelsva šviesa. Žvakės juk tampa ne tik mūsų kambarių puošmena, bet ir nosį paglostančių aromatų šaltiniu.
Kokios yra romantiškųjų aromatinių žvakių savybės?
Viena iš žaviausių aromatinių žvakių savybių yra ta, kad jos gali degti net iki aštuoniasdešimties valandų, todėl pasirinktu aromatu galėsite mėgautis labai ilgai. Kai kurios žvakės yra gaminamos su išskirtine medine dagtimi. Ji stebina tuo, kad degdama leidžia malonų ir mielą garsą primenantį mums židinyje degančių malkų spragsėjimą. Todėl namuose tvyro ypatingai jauki aplinka. Rinkdamiesi sau norimą kvapą, nepamirškite to, jog žvakės dažnai kvepia ne vienu kvapu, o jų kombinacija. Todėl jei nesate garantuoti, ar kvapas tikrai jums patiks, nusipirkite mažesnę, tabletės formos žvakę, jei jos kvapas patiks, paskui galėsite nusipirkti didesnę tokio pat kvapo žvakę.
Kokie būna žvakių aromatai ir ką jie gali suteikti?
Aromatinių žvakių kvapai būna patys įvairiausi. Jos gali skleisti ir citrusinių vaisių aromatą, kuris suteikia energijos, žvalumo, sėkmingai išbudina rytais. Pušų kvapą skleidžiančios žvakės pasitarnauja sergant kvėpavimo takų ligomis. Rožių aromatas ne tik žvalina, bet ir gerina kraujotaką ir atmintį. Muskuso aromatą skleidžiančios žvakės sumažina nuovargio jausmą, atpalaiduoja po įtemptos protinio darbo dienos. O kadagio kvapas netgi pasižymi meditacinėmis savybėmis, skaidrina protą ir padeda įveikti nerimą.
Kokios žvakės gali būti pačios tinkamiausios jūsų namams?
Visų tipų dekoratyvinės bei aromatinės žvakės jūsų namams tikrai suteiks jaukumo. Svarbu, kad prabangioms žvakėms įstatyti namuose turėtumėte ir meniškos išvaizdos žvakidžių, puikiai besiderinančių prie kitokių namų dizaino detalių. Patogu ir tai kad šios rūšies prekes irgi galima įsigyti internetu pigiau.
Jeigu ketinate įsigyti žvakes, kurias deginsite uždarose patalpose, tai pirkite tas, kurios yra be parafino. Tada labiausiai tiktų sojų vaško žvakės. Taip pat patariama, jei neturite namuose žvakidžių, rinktis žvakes patalpintas stikliniame ar kitokiame patvariame indelyje, kad žvakei sudegus išvengtumėte gaisro pavojaus.
Kiek laiko dega žvakės ir kiek jos gali kainuoti?
Žvakės degimo laikas tiesiogiai priklauso nuo jos dydžio. Nedidelės, cilindro formos žvakės dega iki trisdešimties, o didelės – iki aštuoniasdešimties valandų. Jų kainos irgi priklauso nuo dydžio ir formos. Mažesniosios skridinio formos žvakelės gali kainuoti iki penkių eurų, daugumos mėgstamos cilindro formos žvakės gali kainuoti iki dvidešimties ir daugiau eurų. Jei žvakes pirksite jų išpardavimo akcijų metu, tai t mokėsite mažiau ir sutaupysite šeimos biudžetą.