Vyriausybė išgirdo verslininkų prašymą

Vyriausybė išgirdo verslininkų prašymą

Nuo praėjusių metų gruodžio 16 d. dėl koronaviruso plitimo nebebuvo leista dirbti kirpykloms, grožio salonams bei smulkiesiems verslininkams. Toks smulkiojo verslo „štilis“ tęsėsi du mėnesius. Per visą šį laikotarpį, kai nedirbo, verslininkams vis tiek reikėjo mokėti patalpų nuomos mokestį, taip pat mokesčius už patalpų šildymą.

Iš savivaldybės pusės – tyla

Jeigu kitų rajonų vadovai suko galvas, kaip padėti smulkiesiems verslininkams išgyventi, rašė raštus Vyriausybei bei Seimui, tai Radviliškio rajono savivaldybės vadovai visai nesuko galvos dėl žlugdomo smulkiojo verslo bei jos diskriminavimo didžiųjų prekybos centrų atžvilgiu.

Matydamas tokią neadekvačią situaciją, kai didžiuosiuose prekybos centruose didelės pirkėjų spūstys, o mažoms krautuvėlėms, kuriose vienu metu apsilanko 2-3 pirkėjai, neleidžiama dirbti, o iš rajono vadovų smulkieji verslininkai nesulaukia jokios pagalbos, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas bei Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius vasario 5 d. raštu kreipėsi į Lietuvos respublikos vyriausybę bei ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę. Savo rašte jis atkreipė dėmesį, kad sparčiai gerėja situacija Radviliškio rajone ir visoje Lietuvoje dėl koronaviruso epidemijos ir tokios griežtos karantino sąlygos nėra tikslingos ir šiuo metu privalo būti švelninamos. Juo labiau, kad Radviliškio rajono verslininkų finansinė situacija itin bloga, daugelis – ant bankroto ribos. Tarybos narys prašė artimiausiame posėdyje svarstant karantino sąlygų švelninimą – leisti dirbti ne maisto prekių parduotuvėms, kirpykloms, grožio salonams, turgavietėms, pirtims, gėlių parduotuvėms. Taip pat jis prašė skubiai patvirtinti pagalbos priemones verslui, nes šiuo metu skiriamų subsidijų nepakanka verslininkams išgyventi.

Netrukus iš Vyriausybės buvo gautas atsakymas, jog Radviliškio verslininkų asociacijos prašymas dėl karantino sąlygų švelninimo ir paramos priemonių verslui bus nagrinėjamas.

Iš ministerijos – pažadas padėti

Vasario 9 d. iš Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos buvo gautas raštas, kuriame viceministras Vincas Jurgutis patikino, jog apverktina Radviliškio verslininkų padėtis ir ministerija ieško būdų, kaip palengvinti šią sudėtingą situaciją.

Pasak V. Jurgučio, rengiamos papildomos priemonės, kurių tikslas – padėti verslo įmonėms, nukentėjusioms nuo Covid-19 viruso plitimo. Viena tokių priemonių – ,,Subsidijos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ (kurių apyvarta krito daugiau, kaip 60 proc.) – numatoma sudaryti įmonėms prielaidas padengti/kompensuoti dalį nuomos ir (ar) patalpų komunalinių išlaidų.

Kita priemonė – ,,Subsidijos savarankiškai dirbantiems asmenims“, kurios tikslas – padėti individualią veiklą vykdantiems asmenims įveikti COVID-19 viruso plitimo sukeltas neigiamas pasekmes ir išsaugoti savo vykdomos veiklos likvidumą.

Taip pat planuojama 30 mln. eurų skirti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti darbuotojus nuo COVID-19.

Jonas Petrikas

Exit mobile version