VII- oji Lietuvos mokytojų ir mokinių metodinė –praktinė konferencija „Tarpkultūrinis dialogas“ Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje

Septintoje respublikinėje konferencijoje „Tarpkultūrinis dialogas“ dalyvavo 33 mokytojai ir 60 mokinių iš 7 Lietuvos miestų ir miestelių. Mokytojai iš Radviliškio miesto ir rajono, Šiaulių, Vilniaus, Mažeikių ir Klaipėdos dalinosi skirtingų kultūrų žmonių praktine kultūrinės ir edukacinės veiklos įgyvendinimo patirtimi bei susipažino mokinius dalyvius su kitų kultūrų tradicijomis.

Plenarinį posėdį pradėjo Gabrielė ir Augustė  Steponkevičiutės. Mergaitės atliko kūrinį „Skamba kanklės” (mokytoja Irena Lipinskienė). Konferencijos dalyvius pasveikino organizacinio komiteto pirmininkė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos etikos mokytoja ekspertė Ala Beliajeva, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nina Kavaliauskienė, Radviliškio rajono Jaunimo reikalų koordinatorius Rimvydas Aleknavičius, Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjungos pirmininkė Rūta Čėsnienė. Sveikinimo dainas atliko Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojo Artūro Miškinio vadovaujamo mergaičių ansamblio dainininkės ir Šiaulių rusų kultūros centro pirmininkė Nadežda Bessarab –Bardiševičė.

Vėliau vyko savivaldybės remto projekto „Kraštas, kuriame gyvenu“ Radviliškio rajono mokinių ir mokytojų fotografijų konkurso „Kraštas, kuris man brangus“ nugalėtojų apdovanojimai. Dalyvius – savo amžiaus grupių geriausių fotografijų autorius sveikino Radviliškio rusų kultūros centro pirmininkė Vera Jasinskaja.

I vietą laimėjo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytoja Ala Beliajeva ir mokinys Deividas Gaubas, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinys Tadas Jurevičius, Baisogalos gimnazijos mokinė Ugnė Sąlygaitė.  

II vietą laimėjo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytoja Grita Dumskienė ir mokiniai Estela Lukauskaitė, Paulina Beinorytė, Kornelijus Gudmonas; Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos mokinys Titas Urbaitis, Baisogalos gimnazijos mokinė Neimantė Masiliūnaitė.

III vietą laimėjo Vaižganto progimnazijos mokytoja Irina Kareivienė ir mokinys  Rokas Giedraitis, Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai Rugilė Rudžianskaitė, Karina Radžiševičiūtė, Nedas Urbelis, Baisogalos gimnazijos mokinė Aistė Rajunčiūtė. 

Konferencijos pranešimų dalį pradėjo Radviliškio miesto kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė. Ji pasakojo apie tarptautinį jaunimo kultūros ir sporto festivalį, kuris įvyks šiąvasarą Radviliškyje, ir kvietė jaunimą savanoriauti padedant organizuoti renginius. 

ES jaunasis ambasadorius Radviliškyje Dovydas Paškauskas ragino jaunimą būti aktyvius ir susirūpinti pasaulio problemomis. Vaikinas susilaukė komentaro iš salės. Viešnia iš Vilniaus pasidžiaugė, kad Lietuvos politinė ateitis bus gerose rankose.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos tikybos mokytojos ekspertės Danutės Kratukienės vaizdingas pranešimas apie Jaunimo dienų patirtis Panamoje buvo persmelktas entuziazmo, nuoširdumo ir tikėjimo dvasia.  

Po plenarinio posėdžio dalyviai išsiskirstė dirbti šešiose grupėse.

Mišriose mokinių grupėse pranešimus skaitė ir kūrybinės dirbtuves organizavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos tikybos vyresnioji mokytoja Vitalija Džiugienė („Šiuolaikinio Izraelio menas“), tarptautinio lygio karoliukų vėrimo ir siuvinėjimo iš karoliukų meistrės Olga Perminienė, Liudmila Tverdochleb (Siuvinėjimo karoliukais tradicijos pasaulyje”),Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos rusų kalbos mokytoja metodininkė Larisa Zabenina („Velykų tradicijos įvairiose šalyse”), Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Dalia Jovaišienė („Sapnų gaudyklė-indėnų kilmės amuletas“), Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų vyresnysis mokytojas Sigitas Laurutis („Skandinavų vikingų tradicijos ir papročiai”).

Mokytojų darbo grupės moderatorė Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Joana Laurutienė pristatė 10 žodinių ir 6 stendinių pranešimų autores.

Ala Beliajeva kalbėjo apie etnines lietuvių ir rusų kultūrų ir tradicijų apraiškas Radviliškyje.

Su pirmosios etninės kultūros olimpiados iššūkiais bei perspektyvomis ir Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjungos veikla supažindino šios organizacijos pirmininkė Rūta Čėsnienė. Po jos pranešimo Ala Beliajeva paskelbė, kad Radviliškio rajone jau paviešinti pirmosios etninės kultūros olimpiados nuostatai. Ir kaip užduočių sudarymo ir vertinimo komisijos pirmininkė ji pakvietė aktyviai dalyvauti pirmoje šios srities olimpiadoje.

Radviliškio muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė Vera Silickaja pasakojo apie šios mokyklos auklėtinių dalyvavimą tarptautiniuose konkursuose, kur jie pristato Lietuvą kaip aukštos muzikinės kultūros šalį.

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos geografijos vyresnioji mokytoja Jūratė Kanišauskienė ir geografijos vyresnioji mokytoja Gitana Gecienė atskleidė STEAM projekto savo pamokose organizuotą mokomąjį žaidimą „Geocaching“.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos rusų kalbos ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Svetlana Sluckienė pristatė keletą būdų,  kaip įtraukti telefoną į ugdymo procesą bei kaip išnaudoti telefono galimybes rusų kalbos pamokoje.

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Danguolė Juodžbalienė apgailestavo, kad šiuolaikinių mokinių žodynas lyg mirštantis ligonis. Mokytoja kalbėjo apie šio reiškinio priežastis ir pasekmes, pateikė „žodžių gaivinimo“ rekomendacijas.

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijos etikos vyresnioji mokytoja Rasa Gelčienė  kvietė diskutuoti šių laikų multikultūrinio gyvenimo mokinių asmens tapatumo klausimu bei aptarti atsakingos, aktyvios pilietinės pozicijos situaciją.

Radviliškio rajono Sidabravo gimnazijos anglų kalbos mokytoja Ligita Navickienė ir prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Stasė Janušienė pasakojo apie nuoširdžią draugystę tarp Sidabravo gimnazijos ir Kodzidlo progimnazijos mokinių ir mokytojų. Jos pasidalino įgyta patirtimi ir kelionės į Lenkiją įspūdžiais.

Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Nadežda Bessarab pristatė jau tapusį tradicija keturių Lietuvos rusų kultūros centrų bendrą projektą „Mišrių šeimų tradicijų taupyklė“.

Konferencijos dalyviai ir mokyklos bendruomenė turėjo galimybę pasigrožėti meniniais stendiniais pranešimais: „Lietuviškų raštų ir spalvų variacijos pirštinėse“ (autorė- Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytoja ekspertė Rasmuta Valčiukienė), „Integruota rusų kalbos ir dailės pamoka „Suvenyrai. Rusiškas suvenyras Matrioška“ (autorės- Radviliškio Vaižganto progimnazijos dailės mokytoja Irina Kareivienė ir rusų kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Juozapaitienė), „Taikos vėliava“ (autorė  Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos dailės vyresnioji mokytoja Aušra Dilnikaitė); „Kelionė į šventąją žemę: darbeliai iš antrinių žaliavų”(autorė  Vitalija Džiugienė); „Mandalos žydėjimas  – universali pasaulio vienovė“ (autorė – Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijos dailės vyresnioji mokytoja Audronė Kudžmaitė).

Konferencijos pabaigoje visi grupių dalyviai pristatė savo darbus.

Konferencijos metu žiūrovus stebino aukšto meninio lygio Radviliškio rusų centro narių parodos „Siuvinėti paveikslai“ kūriniai.

Dėkodami organizatoriams už kvietimą diskutuoti aktualiomis šiandienos mokyklai temomis, visi konferencijos dalyviai pažymėjo įdomias, naudingas ir įtraukiančias mokinius veiklas, nepaprastai jaukią ir nuoširdžią atmosferą, aukštą organizacinį lygį.

Konferencijos organizatoriai: Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Radviliškio rusų kultūros centras, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius.                                                                  

Organizatorių informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts