Vėl sodybų kiemuose puotauja vilkai

Vėl sodybų kiemuose puotauja vilkai

Visai neseniai „Radviliškio krašte“ buvo rašyta, kad Legetėlių kaime vilkai sudraskė avis ir puolė ūkininkę.

Šį kartą į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Šaukoto seniūnijos Daužnagių kaimo gyventoja Dovilė Bagvilaitė, norėdama perspėti visus rajono ūkininkus nepalikti pririštų smulkesnių galvijų lauke – jais kaip vakariene gali susivilioti vilkai.
„Nuo mūsų sodybos iki miško yra pusantro kilometro. Ganykloje laikėme pririštą dvejų metų ožką su pavasariniu ožiuku. Ožka davė pieno, buvo sukergta, o ir ožiukas jau buvo nemenkas. Laikėme gyvulius sau, o vilkai „padėjo“ sumažinti ūkį“,- pasakojo Dovilė.
Pasak merginos, šiame kaime šeima jau gyvena  septynerius metus, tačiau vilkai niekada nebuvo užklydę. Sodyboje gyvena keturi šunys, kurie naktį kaukė kartu sus vilkais. „Girdėjome Bargailių girioje kaukiant aštuonis vilkus, kartu sus jais kaukė ir mūsų medžiokliniai šunys. Įdomu tai, kad šalia ožkų ganėsi ir trys arkliai, kurie išliko visiškai ramūs – galbūt vilkai jų nelietė“,- sakė Šaukoto seniūnijos gyventoja Dovilė.
Pasak D. Bagvilaitės, ožkos buvo neregistruotos, augintos tik sau, todėl ir kompensacijos už sudraskytus gyvūnus šeima nesitiki gauti. „Reikėtų mokėti už utilizavimą Rietave, taip pat už veterinaro išrašą – popierių tvarkymo daug, o gyvūnų jau nėra“,- augintinių gailėjosi mergina.

Pasak D.Bagvilaitės, ji kalbėjusi su Grinkiškio veterinarijos gydytoju, kurio žiniomis Bargailių girioje gyvena 17 vilkų.
„Ši giria yra Kauno universiteto mokomieji plotai, žmones retai matome ten medžiojančius. Sakoma, kad Lietuvoje yra 250 vilkų, tačiau jų yra kur kas daugiau. Aš ir pateisinu vilkus – paplitus Afrikiniam  kiaulių marui miškuose sumažėjo šernų, vilkai neteko savo pagrindinio maisto šaltinio, tad ir dairosi lengvo grobio – ganyklose pririštų gyvulių“,- sakė šaukotiškė.
Mergina sako norinti perspėti šalia miškų gyvenančius ūkininkus nepalikti per naktį smulkesnių gyvūnų ganyklose – jie gali tapti plėšrūnų grobiu, nes šiuo metu suaugę vilkai moko savo jauniklius medžioti. „Mes taip pat ilgam palikdavome gyvulius ganykloje, tačiau patirtis parodė, kad tai nesaugu – jie tapo vilkų grobiu. Gerai, kad šunys gyvena voljeruose, nes jeigu būtų pririšti, galbūt vilkai taip pat juos būtų puolę“,- svarstė D. Bagvilaitė.
Tad  dar kartą perspėjame rajono ūkininkus, gyvenančius netoli miškų, saugoti ne tik ožkas, avis bei veršelius, o taip pat savo gyvybes – alkani vilkai gali susidomėti ne tik galvijais, bet ir jų šeimininkais. 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Exit mobile version