Vargai dėl siuntimo pas kardiologą arba kur pradingo žmogiškumas?

Vargai dėl siuntimo pas kardiologą arba kur pradingo žmogiškumas?

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  beveik kas savaitę kreipiasi rajono gyventojai dėl  įvairių nesusipratimų  Radviliškio ligoninėje bei poliklinikoje.

„Mano mamai jau yra 90 metų, tad nenuostabu, jog turi bėdų dėl širdies. Paskambinusi  iš Radviliškio poliklinikos sesutė pranešė, jog mamai reikia užsidėti holterį – prietaisą, tiriantį širdies ritmą. Medikė perspėjo, jog šiai procedūrai reikia turėti gydytojo siuntimą, nes ankstesnis nebegalioja.

Kadangi mano gydytoja serga ir nedirba, teko registruotis pas kitą mediką“,- pasakojo moteris. Ji sakė paskambinusi gydytojui, papasakojo apie  būsimą procedūrą ir labai nustebo išgirdusi, jog šis nežino, kas per prietaisas yra holteris, taip pat nežino, kaip išrašyti siuntimą tokiai procedūrai. 

„Papasakojau medikui, jog holteris yra aparatas, tiriantis širdies ritmo darbą ir ligoniui jį reikia nešioti visą parą. Gydytojas mane suprato, tačiau nerado kortelės ir pasakė, jog negali išrašyti siuntimo. Kortelę atradus ant gydytojo stalo, šis vėl sakė, jog nėra ligonės tyrimų ir jis negalintis išrašyti siuntimo pas kardiologą. Pasakiau, jog visi tyrimai yra padaryti ir medikas pagaliau sutiko parašyti mamai tą nelemtą siuntimą pas kardiologą. Nuėjus pas kardiologą, sesutė uždėjo mamai  holterio aparatą, po procedūros išėjome iš kabineto. Mane jau koridoriuje pasivijusi sesutė pasakė, jog vis dėlto nėra šeimos gydytojo siuntimo. Teko vėl eiti aiškintis į polikliniką, garbaus amžiaus mamą palikus laukti koridoriuje. Registratorei paaiškinau visą situaciją, ji leido nueiti pas gydytoją pasikalbėti. Nesulaukusios, kol gydytojas  mus priims, su mama išėjome į namus. Kaip  gydytojas ar slaugytoja nesupranta, jog  tokio garbaus amžiaus žmogų kaip mano mama labai sunku atsivesti į polikliniką – ji greitai pavargsta, bijo užsikrėsti  koronavirusu. Juk mums reikėjo tiek nedaug – tik siuntimo pas kardiologą, kurio parašymas būtų užtrukęs tik porą minučių“,- redakcijai apmaudą liejo radviliškietė.

Be abejo, tokios situacijos, kai garbaus amžiaus žmogus yra siuntinėjamas nuo vieno prie kito mediko dėl  vieno dokumento  neturėtų būti. Tačiau reikėtų suprasti ir medikus – kaip žinia, Radviliškio poliklinikos medikų gretas gerokai praretino koronavirusas, o sveikiesiems labai  išaugo darbo krūvis, prie kabinetų durų nusidriekia netrumpos pacientų eilės, kurie taip pat tikisi medikų dėmesio.

Suprantame ir medikus, bet reikia suprasti ir gyventojus – juk kartais taip norisi žmogiškumo…

Jonas Petrikas

Exit mobile version