Valgomos pakuotės ar įprastos?

„Gamtos herojai ’21” – aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma” kartu su rėmėjais  VšĮ „Žaliasis taškas“ antrus metus organizuojamas projektas – konkursas. Aplinkosauginio konkurso tikslas – ne tik įvertinti, bet ir paviešinti bei apdovanoti gamtosaugos srityje aktyviai veikiančias ugdymo įstaigų bendruomenes už jų nuveiktus darbus saugant gamtą, prisidedant prie aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo ir gamtai draugiško gyvenimo būdo formavimo bei aktyvios aplinkosauginių idėjų sklaidos savo aplinkoje, rodant pozityvų ir siektiną pavyzdį kitoms ugdymo įstaigoms!

Metų pabaigoje vykusiame „Gamtos herojai ’21” apdovanojimo projekte aš, šio straipsnio autorė, esu išrinkta nacionaliniu mastu – 2021 metų ekologiškiausia pedagoge! Džiaugiuosi, nes esu prisidėjusi prie aplinkosauginio švietimo populiarinimo jaunosios kartos tarpe, gamtai draugiškų idėjų bei sektino pavyzdžio sklaidos, taip pat prie tvaraus gyvenimo būdo visuomenėje formavimo. Už drąsą dalyvauti projekte įvertinta – simboliniu trofėjumi, pagamintu iš nebenaudojamų riedlenčių, diplomu ir penkių šimtų eurų stipendija!

(Informacijos šaltinis: https://kita-forma.lt/gamtos-herojai/gamtos-herojai-21/ )

Taip pat tapau mūsų regiono draugiškiausia gamtai mokytoja, kurią Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras nominavo Šiaulių regiono „Gamtos herojus ‘21“! Už mano aktyvumą aplinkosauginiame švietime ir skatina mane nesustoti tęsti pradėtų darbų bei ugdyti jaunąją kartą naujiems žygdarbiams.

Tai ką rinktųsi gamtos herojus? Žinoma, kad valgomas pakuotes iš žirnių lukštų, kurios yra novatoriškos, o žirnių baltymai pasižymi tomis pačiomis savybėmis, kaip plastikas. Valgomos pakuotės tyrimai, kartu su unikalios idėjos realizavimu truko, net šešiolika metų. Plastikas iš naftos suyra tik per kelis šimtus metų, o bioplastikas iš atsinaujinančių šaltinių, per kelis mėnesius, bet prie penkiasdešimties laipsnių karščio temperatūros, tai vadinasi jį taip pat reikės rūšiuoti ir bet kur jo, būdamas ekologiškai atsakingas, juk neišmesi.

 (Informacijos šaltinis:  https://lt.wikipedia.org/wiki/Bioplastikas )

O ką galime padaryti draugiško gamtai šiandien? Tai visų pirma būti ekologiški savo mąstymu ir gyvenimo būdu. Turime keistis, pradedant nuo savęs. Čia ir dabar pirmiausia mažiau vartoti ir tokiu būdu būti tvariems. Džiaugtis draugiškomis aplinkai dovanomis, pavyzdžiui praleistu prasmingu laiku kartu su žmonėmis, stengtis atsisakyti beprasmių dovanų ir papildomų gaminių pakuočių. Planuoti maisto produktų pirkimą bei gaminimą ir tokiu būdu nešvaistyti maisto. Popierinius atvirukus, ar knygas naudoti elektroniniu formatu. Būti kūrybingiems ir prikelti nebenaudojamus daiktus antram gyvenimui. Tinkamai tvarkyti atliekas, jas rūšiuojant, ypač vienkartinio naudojimo baterijas ir maitinimo elementus. Namų dekoravimui galima naudoti gamtines medžiagas ar rankdarbius iš antrinių žaliavų, kuo dažniau atsisakant vienkartinių daiktų. Tai bus sprendžiama ir Jungtinių Tautų aplinkos asamblėjos penktajame sesijos susitikime 2022 metais vasario mėnesį Nairobyje, Kenijoje. JT aplinkos asamblėja yra aukščiausia aplinkosauginius sprendimus tarptautiniu lygmeniu priimanti institucija. Ji telkia vyriausybių, visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotųjų grupių atstovus ne tik dalytis aplinkosauginėmis idėjomis, bet ir įsipareigoti imtis konkrečių veiksmų.

Įvertinimas yra mūsų visų, kartu su Radviliškio r. Sidabravo ir Grinkiškio Jono Poderio gimnazijų, Pociūnėlių pagrindinės mokyklos bendruomenėmis, nes mes visi esame atsakingi už gamtos ateitį!

                                                                      Silva Morkūnienė,

Sidabravo ir Grinkiškio Jono Poderio gimnazijų,

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos biologijos mokytoja metodininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts