Valdininkų išgertuvės vos nesibaigė tragedija

Valdininkų išgertuvės vos nesibaigė tragedija

Iš anksto organizuotas Administracijos ir kitų savivaldybės įstaigų darbuotojų sąskrydis baigėsi skandalingai. Per visą Lietuvą nuskambėjo Jolantos Margaitienės vedamų valdininkų žygiai Raseinių rajone.

Be to, vienas jų, neblaivus savivaldybės Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjo pareigas užimantis Arnoldas Matuzevičius, vos nepaskendo Maironio apdainuotoje Dubysos upėje. Nors renginys buvo pristatomas kaip sporto šventė, tačiau klerkai iš anksto pasirūpino nemažu kiekiu alkoholinių gėrimų. Kol vieni irstėsi  baidarėmis, antri sportavo, tai dar kiti smagiai kilnojo pilnus stikliukus. Paviešinus istoriją, politikai su valdininkais pradėjo grasinti teismais, nors komentuoti situaciją bent jau dabar atsisakė.
Kai alkoholio daugiau nei proto, nenuostabu, kad karštą popietę neblaivūs valdininkai nusprendė atsigaivinti netoli linksmybių vietos tekančioje Dubysos upėje. Vos vieno žingsnio trūko iki nelaimės – akivaizdžiai sutrikusios koordinacijos ir nebesigaudantis aplinkoje Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Arnoldas Matuzevičius besiturškendamas upėje vos nenuskendo. Pasižiūrėti, kaip vandenyje murgdosi vieno svarbiausių skyrių vedėjas, atėjo ir rajono meras Antanas Čepononis su žmona Nijole bei svita. Tačiau pagalba jis nesirūpino, o numojęs ranka svirduliuodamas grįžo atgal prie siaučiančios kompanijos. Po minutės prie kranto taip pat atėjo ir nemenko stoto Šeduvos seniūnas Justinas Pranys, tačiau jo sutrikę judesiai sumažino galimybes kaip nors realiai padėti kolegai. Tad jis taip pat sugrįžo prie pavėsinėse girtaujančiųjų.
Skęstančiojo klerko laimei, kiti sporto šventės dalyviai nebuvo tokie abejingi. Matydami, kad valdininkas savo jėgomis jau nebesugeba pats atsistoti negilioje upės vietoje, jį už pažastų išvilko į krantą. Išgelbėtasis nebuvo labai dėkingas savo gelbėtojams – dar bandė sugrįžti atgal. Bet viena šventės dalyvė nusivedė jį toliau nuo kranto ir atgal į vandenį nebeleido.
Tačiau kiti valdininkai nepasimokė. Sutrikusios koordinacijos Radviliškio miesto seniūno pavaduotoją Vigiliją Dževečkienę kolegos atvedė iki upės, tačiau ji, tiesiogine žodžio prasme, susmuko ant kranto. Ją atgaivino tik šventės dalyvės iš delno ant veido pilamas upės vanduo. Matydami moters bejėgišką būklę, draugai nebedrįso jai leisti maudytis ir parsivedė prie pavėsinių.
Skambant trankiai muzikai, galimai įkaušęs Šeduvos seniūnas J. Pranys reikalavo sporto rungties vandenyje, o jį supančios kolegės juokavo, kad neatsivežė  „lavonmaišių“. Bet viena jų kartu su rusiškų, ukrainietiškų keiksmažodžių tirada pridūrė, kad jam (seniūnui) ir be „lavonmaišio“ bus gerai. Bandymą kuo ilgiau išbūti po vandeniu skatino ir Anicetas Savickas, Sporto skyriaus vedėjas, kuris garantavo net medalį. Tačiau Šeduvos seniūnas netikėtai persigalvojo, nes jo būklė galėjo sukelti nemenkus nemalonumus.
Vėliau girtų valdininkų norą taškytis Dubysoje apramino atvykęs policijos ekipažas. Kelios jaunos merginos itin piktinosi tais, kas iškvietė policiją, tačiau labai nenoromis buvo priverstos išlipti iš vandens. Bet išvykus pareigūnams, dalis šventės dalyvių, nepaisydami geranoriškų perspėjimų, tučtuojau sugrįžo atgal. Ir sugrįžo ne tuščiomis, o nešdamiesi butelį, panašų į brendžio. Tiesa, daugiau incidentų vandenyje nenutiko – linksmybės persikėlė į krantą.
Liudininko Kastyčio Rudoko teigimu, svirduliuojančios, besikeikiančios ir besivoliojančios jaunos moterys šlitinėjo palei kelią netoli stovyklavietės.
Paviešinus istoriją, politikai ir valdininkai nesitvardė iš pykčio. Nors jau vieša paslaptimi tapo legendiniai sąskrydžių dalyvių pobūviai, savivaldybės mero vedami klerkai pradėjo grasinti. Jiems užkliuvo ne pats faktas, kad  galimai girtaujama už mokesčių mokėtojų lėšas ir pasislėpus kitame – Raseinių –  rajone, bet tos negerovės atskleidimas. Tiesa, nei meras, nei administracijos direktorė J. Margaitienė iš karto negalėjo atsakyti į pateiktus klausimus dėl išlaidų. Yra žinoma, kad kiekvienas, norintis dalyvauti šventėje, turėjo mokėti po 10 eurų. Skamba keistai – rinkti pinigus ir lėbauti sugebama iš karto, o į pateiktus klausimus atsakyti reikia net keletą dienų! Po kelių dienų Eligija Zoltnerienė, Administracijos atstovė spaudai, atsisakė pateikti informaciją motyvuodama, kad tai buvo privatus renginys ir nė vienas centas neskirtas iš biudžeto. Įdomu, kodėl tada buvo krikštijami nauji darbuotojai, o krikštatėviais buvo meras A.Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė, kurių darbotvarkėje nebuvo nurodytas renginys.
Atsitiktinumas ar ne, bet po išgertuvių A. Matuzevičius, šiemet paaukštintas į Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjo pareigas, pasiėmė savaitės trukmės atostogas. Taip pat Vigilija Dževečkienė, Radviliškio miesto seniūno pavaduotoja, po savaitgalio turėjo nedarbingumo lapelį ir paliko seniūniją be vadovo. Justinas Pranys, Šeduvos seniūnas, savaitės pradžioje su reikalais lakstė po seniūniją, tad nepavyko gauti komentarų nei telefonu, nei elektroniniu paštu. Taip pat situacijos kol kas nekomentavo nei meras A. Čepononis, nei J. Margaitienė. Tiesa, A. Čepononis per gamybinį susirinkimą pirmadienį informavo, kad sąskrydžiu domisi ir Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, ir žiniasklaida. Deja, net tai nepadėjo sudrausminti valdininkų išgertuvių. Apie vykusią šventę buvo paprašyta pakomentuoti ir nepartinio Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus.
„Kadangi gausiai diskutuojama apie šeštadienį vykusias Radviliškio rajono valdininkų išgertuves ir dažnai minima mano pavardė, noriu visus informuoti, kad administracijos šventėje nedalyvavau, nefotografavau – tuo metu buvau šventėje Baisogaloje. Tokių valdininkų išgertuvių nepateisinu ir manau, nors ir šventė vyko nedarbo metu, savivaldybės administracijos ar seniūnijų darbuotojai neturėtų padauginti alkoholio“,- sakė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.
Buvę Radviliškio ligoninės darbuotojai patvirtina, kad yra atvejų, kai po tokių pobūvių valdininkai net svetimomis pavardėmis būdavo gaivinami greitosios pagalbos skyriuje arba seselei atvykus į namus. Rajono valdžiai vargais negalais pavyko užgesinti kilusį skandalą dėl preparatų dingimo, nes jų trūkdavo, nors gydytojai neišrašydavo jokių paskyrimų. Dabar suprantamas mero A.Čepononio noras turėti lojalų žmogų, Vaidą Smalinską, ligoninės direktoriaus kėdėje. Sutapimas, bet rajono Tarybos narys konservatorius Arvydas Budrikas yra greitosios pagalbos skyriaus vedėjas. Su jais susisiekti nepavyko, tad negalima patvirtinti, ar buvo paguldytas kuris nors iš valdininkų į gydymo įstaigą ir dėl kokių priežasčių.
Apie tokius valdininkų „žygius“, kaip Dubysos upės vagos „gilinimas nosimi“, paprašėme pakomentuoti politikų.
Jonas Povilaitis, „valstiečių“ frakcijos seniūnas: „Nemoka gerti, turi iš viso negerti. Jei nėra saiko ir proto, geriau su taurele net neprasidėti.“
Gabrielius Verdingas, jauniausias Tarybos narys, neskubėjo teisti vyresniųjų kolegų: „Lietuvoje neuždrausta gerti. Kas ten tiksliai buvo, negaliu pasakyti, bet manau, kad jie taip pat žmonės ir turi teisę atsipalaiduoti.“
Irena Palionienė, buvusi Greitosios pagalbos stoties direktorė ir gydytoja, atsisakė komentuoti, ar toks valdininkų elgesys toleruotinas: „Jei klausiate apie šeštadienio įvykius, pokalbis baigtas. Neturiu ką pasakyti.“
Jurgis Baublys, „darbietis“ir verslininkas, nesupranta, kad taip gali būti: „Žinote, lėkti į kitą rajoną, slėptis nuo savų, nesuprantu. Jei tai tikrai sporto šventė, kam dangstytis ir lakstyti kitur. Man nepriimtina, jei iš mokesčių mokėtojų lėšų vyktų tokie gėrimai, kuriais žeminamas rajono valdžios vardas.“
Kazimieras Račkauskis, socialdemokratų seniūnas, neturėjo laiko arba noro komentuoti: „Taip, girdėjau apie tai, bet negaliu kažką  pakomentuoti – esu užsiėmęs.“ Jis daugiau nebeperskambino.
P.S.
Jeigu iš šventės dalyvių  buvo renkama tiktai po 10 eurų, stebina valdininkų gebėjimas pigiai „prasisukti“: sodybos, autobuso, baidarių nuoma, alkoholio ir maisto „nesvietiškas“ pigumas  tikrai stebina.

Marius Aleksiūnas
Paruošta pagal „Delfi“ portalo informaciją

Exit mobile version