Už smūgį kumščiu sugyventinei į veidą – teismo įpareigojimai Raudondvaryje gyvenančiam vyrui

Teismas skyrė bausmę Kornelijui K. iš Raudondvario (Radviliškio rajonas), kuris, būdamas neblaivus, šių metų vasario 6 d., apie 8.21 val., savo namuose pakėlė ranką prieš blaivią savo 31 metų sugyventinę. Jis sudavė moteriai kumščiu į galvą ir moteris verkdama paskambino policijai bei paprašė pagalbos.

Po sugyventinės viešnagės pas draugę – konfliktas

Baudžiamąją bylą Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė išnagrinėjo supaprastinto proceso tvarka – priimdama teismo baudžiamąjį įsakymą. Raudondvariečiui pareikšti kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo savo šeimos narei, kas numatyta Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje. Su moterimi, prieš kurią smurtavo, vyras gyvena tik pusę metų. Konfliktas kilęs po to, kai gyvenimo draugė išvykusi pasilinksminti pas draugę. Neblaivaus vyro (gėrė likęs vienas namuose) priekaištai bei įžeidimai baigėsi smūgiu į veidą. Pasak Kornelijaus K., jis smogė po to, kai sugyventinė šliūkštelėjo ant jo vandens. Moteris nulėkė į vonios kambarį, užsirakino ir iš ten išsikvietė policijos pareigūnus. Tie, atvykę į įvykio vietą, smurtautojo neberado – šis, atseit, nusprendęs nusiraminti, buvo išėjęs iš namų. Po kurio laiko jį pareigūnai pastebėjo gatvėje, įsisodino į automobilį ir sulaikę nuvežė į areštinę.

Smurtautojas norėjo taikytis

Po įvykio policijos pareigūnams Kornelijus K. pasakojo, kad dėl savo poelgio labai gailisi, supranta, kad pasielgė labai blogai, pats dėl to pergyvena bei jaučia gėdą. Vyras kalbėjo apie norą atsiprašyti mylimos moters ir pažadėjo, kad tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kai jai trenkė.  Labiausiai kaltinamasis norėjo susitaikyti su gyvenimo drauge ir kad byla būtų nutraukta, deja, byla pasiekė teismą. Tikriausiai toks sprendimas priimtas dėl to, kad Kornelijus K. turėjo neišnykusį teistumą bei nebuvo atlikęs bausmės.

Įvykio aplinkybes užfiksavo specialiosios tarnybos

Pareigūnai smurtautojo sulaikymo metu užfiksavo jo neblaivumą – nustatytas 1,43 promilių girtumas. Nukentėjusioji buvo visiškai blaiva. Apžiūrint moterį, pastebėtas paraudimas ant skruosto. Kitų sužalojimų neužfiksuota. Atvykusi greitoji medicinos pagalba pažymėjo, kad nukentėjusioji skundėsi galvos skausmu. Bendrasis pagalbos centras įrašė pagalbos prašančios moters pokalbį telefonu, iš kurio girdėti, kad moteris, kviesdama pareigūnus, verkė.

Išnagrinėta dokumentinio proceso tvarka

Kadangi bylos aplinkybės teismui buvo aiškios, nusikalstama veika, teismo nuomone, įrodyta ir kvalifikuota teisingai, o kaltinamasis prokurorui buvo išsakęs požiūrį, kad neprieštarauja dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, sutiko su bausme, kurią siūlė prokuroras, teismas priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą ir teisiamojo posėdžio žodžiu nesurengė.

Bausmė: laisvės apribojimas bei įpareigojimas negerti, dirbti, lankyti smurtinį elgesį keičiančias programas

Už negebėjimą valdyti kumščių bei emocijų Kornelijus Kručkauskas pripažintas kaltu ir jam skirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, jam tiek laiko uždrausta įsigyti ir vartoti psichiką veikiančias medžiagas, įskaitant alkoholį, jis įpareigotas tęsti darbą. Tokia bausmės trukmė nustatyta po to, kai pritaikyta įstatymo nuostata mažinti bausmės dydį trečdaliu, kai byla išnagrinėjama, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Kadangi Kornelijus K. nebuvo atlikęs anksčiau skirtos bausmės, pridėta ankstesniu teismo baudžiamuoju įsakymu skirta bausmė – 6 MGL (300 Eur) dydžio bauda. Be to, teks ne tik negerti ir dirbti, tačiau ir lankytis smurtinį elgesį keičiančiose programose. Tokią baudžiamojo poveikio priemonę skyrė Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja. Tai daryti Kornelijui K. teks 5 mėnesius nuo laisvės apribojimo bausmės pradžios. 2022 m. kovo 3 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas, paskutiniais duomenimis, įsiteisėjęs nebuvo, dėl jo kaltinimasis gali pateikti prašymą surengti bylos nagrinėjimą žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts