Ugniagesiai bendruomenei: nuo dūmų detektorių iki deginamos žolės

Kokiose patalpose gyventojai privalo įsirengti dūmų detektorius, kaip prižiūrėti krosnis ir ką daryti su pernykšte žole. Į šiuos ir kitus klausimus baisogališkiams atsakinėjo Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai vyriausiasis specialistas Virginijus Ivoška ir vyresnysis inspektorius Donatas Stakvilevičius.

Kas žinotina apie dūmų detektorius

Radviliškio krašto bendruomenė toliau tęsia rajono gyventojų susitikimų su valstybės ir savivaldybės institucijų ciklą, kurio metu tiesiogiai atsakoma į rūpimus klausimus. Pastarąjį kartą susitikimas surengtas Baisogaloje, į kurį pakviesti Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) specialistai ir seniūnas Romas Kalvaitis su pavaduotoja bei kitais seniūnijos darbuotojais. Beje,Baisogalos  seniūnijos atstovų susitikime nesulaukta.

Anot Radviliškio PGT atstovų, nuo šių metų gegužės 1 dienos visuose butuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose bus privaloma įsirengti dūmų detektorių, vadinamąją autonominę gaisro signalizaciją. Pasak ugniagesių, šiuos prietaisus rekomenduojama įsirengti koridoriuose ar patalpoje, kurioje miegama. Nerekomenduojama dūmų detektorių rengti virtuvėje ar katilinėje, kur jis gali suveikti. Šiuos prietaisus įsirengti gali kiekvienas gyventojas, tam nereikia specialisto.

Kraštiečiai – ant parako statinės

Ugniagesiai dar kartą priminė apie tai, kad kelia didžiausią gaisrų grėsmę, kurią galima prilyginti sėdėjimui ant parako statinės su degančia ugnimi.

Pasak vyresniojo inspektoriaus D. Stakvilevičiaus, rajono gyventojų namų krosnys ir kaminai – tragiškos būklės.

„Ugniagesiai po 30 kartų išvažiuoja gesinti degančių kaminų. Žmonės darosi remontus, prie kamino priklijuoja tapetų, prikala lentelių, nėra atotraukų ir gali atsitikti nelaimė. Dėl šių priežasčių buvo kilęs gaisras sausio mėnesį, kuris laimingai baigėsi. Reikia atsakingai išsivalyti kaminus – bent prieš kūrenimo sezoną. Kaminus rekomenduojama valyti kas tris mėnesius. Daugeliui gal tai atrodo ir brangu, tačiau, kai nelieka stogo, kainuoja brangiau“,- sakė D. Stakvilevičius.

Žolę deginti draudžiama

Artėja pavasaris, prasidės darbai soduose. Bendruomenės nariai domėjosi, kaip galima deginti augalinės kilmės medžiagas: seną žolę, lapus, šakas.

Anot ugniagesių, kaimo teritorijoje, nesant galimybei augalinės kilmės atliekų panaudoti kompostui ar biokurui, atliekas galima sudeginti. Atstumas nuo pastatų ir statinių turėtų būt ne mažesnis kaip 30 metrų.

Už žolės deginimą nesilaikant priešgaisrinio saugumo taisyklių, bauda skiriama nuo 30 iki 230 eurų ir nėra jokio įspėjimo.

Informacija – iš pirmų lūpų

„Provincijoje, kaip tai arogantiškai vadina Vilniaus politikai, žmonės palikti likimo valioje, o ir vietinei valdžiai paprastų žmonių rūpesčiai – svetimi. Tačiau iškyla daugybė gyvenimiškų klausimų, į kuriuos geriausiai atsako konkrečios srities specialistai, todėl džiaugiuosi, kad įvairių įstaigų ir organizacijų vadovai bei specialistai supranta tą informacijos ir bendravimo poreikį ir noriai dalyvauja mūsų bendruomenės organizuotuose susitikimuose“, – sako „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius. Susitikimai jau organizuoti su policijos, gydymo įstaigų ir kitų organizacijų atstovais.

Organizuoti pastarąjį susitikimą Baisogaloje padėjo „Radviliškio krašto bendruomenės“ Baisogalos skyriaus vadovė  Ona Švedienė, jos pavaduotojau Jaroslavas Šalucha ir Jadvyga Jansavičienė,  senjorų  vadovė Rimantė Radavičienė, administratorė Dovilė Dapkutė. Susitikimas vyko kavinėje „Pas Inesą“, kurioje  valgėme skanius cepelinus, o šeimininkės vaišino gardžia kava.

 

Pravartu žinoti:

 „Radviliškio krašto“ informacija 

 

Exit mobile version