Į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi sunerimę Tyrulių gyventojai. „Padėkite, uždaro mūsų ambulatoriją, atleidžia gydytoją, liksime be jokios medicininės pagalbos“,- sakė tyruliečiai.
Problema išpūsta
Tyrulių ambulatorijoje dirba gydytoja Ina Kazlauskienė, dvi slaugytojos, laborantė ir vairuotojas. Pasak Radviliškio rajono pirminio sveikatos priežiūros centro laikinojo direktoriaus Aloyzo Juodžio, šie etatai buvo išpūsti, tad reikėjo padaryti tvarką. A. Juodžio nuomone, problema dėl Tyrulių ambulatorijos darbuotojų etatų mažinimo išpūsta.
„Tyrulių apylinkėje yra prisirašę 750 pacientų, o tai pusė apylinkės, apylinkėje turi būti 1550 prisirašiusiųjų. Pagal pacientų skaičių etatai Tyrulių ambulatorijoje yra gerokai išpūsti ir nutarėme juos sutvarkyti, kiek turi būti pagal pacientų skaičių. Slaugytojai paliekame 1,5 etato, vairuotojui – 0,5 etato. Beje, Šiaulėnų ambulatorijoje vairuotojas taip pat dirba 0,5 etato. Pagal tokį pacientų skaičių ir gydytojai turėtume palikti puse etato, tačiau gydytojos etato nelietėme. Tyrulių ambulatorijos gydytoja I. Kazlauskienė nutarė iš darbo išeiti savo noru. Kol neatsiras nuolatinė gydytoja, duosime vairuotoją ir iš Radviliškio į Tyrulius važinės dirbti gydytojos E. Filmanavičienė ir I. Kuliušienė, o vėliau surasime nuolatinę gydytoją. Mes Radviliškyje turime pakankamai gydytojų, tad Tyrulių apylinkės žmonės tikrai neliks be medicininės pagalbos – kai mažiname medicinos darbuotojų etatus, turime Ligonių kasoms pateikti paaiškinimą, kaip užtikrinsime medicininę pagalbą, siunčiame gydytojų darbo grafikus, tad savivaliauti tikrai negalime. Kai sumažinome etatus, Tyrulių ambulatorijoje pareiškė norą iš darbo išeiti slaugytoja, kuriai pasiūlėme dirbti 0,5 etato, tačiau kita slaugytoja sutiko dirbti 1,5 etato. Taip pat iš darbo savo noru išeina vairuotojas ir gydytoja. Kiek girdėjau, gydytoja susirado darbą Šiauliuose“,- sakė A. Juodis.
Gydytoja nutarė išeiti pati
Tyrulių ambulatorijos gydytoja Ina Kazlauskienė patvirtino laikinojo Radviliškio rajono pirminio sveikatos priežiūros centro direktoriaus Aloyzo Juodžio informaciją, kad ji savo noru išeina iš darbo Tyrulių ambulatorijoje. „Ambulatorijoje sumažino etatus vairuotojui, slaugytojai, atleido laborantę – tai žmonės, su kuriais aš dirbau, o juos atleidus aš nebematau sąlygų dirbti“,- sakė gydytoja I. Kazlauskienė.
Pasak gydytojos, ambulatorijoje darbas visiškai kitoks nei poliklinikoje – reikia dažnai važinėti pas pacientus į namus, važinėti į medicinos punktą Acokavuose, prižiūrėti ir Polekėlės globos namų gyventojus. Pasak gydytojos, kadangi Tyrulių seniūnija gana nemaža, tenka nemažai laiko praleisti kelyje pas pacientus. Gydytoja abejoja, ar Tyrulių apylinkės pacientai gaus kokybišką medicininę pagalbą, jeigu gydytojos nevažinės pas pacientus į namus, dirbs tik ambulatorijoje.
Tyruliečiai nusiteikę karingai
Tyrulių apylinkės pacientai netiki, kad išėjus gydytojai I. Kazlauskienei jais bus taip pat gerai pasirūpinta. „Mūsų gydytoja važinėdavo pas senus žmones į namus, juk ne kiekvienas gali į ambulatoriją ateiti susileisti vaistų. Netikime, kad naujosios gydytojos taip pat lakstys – juk mūsų apylinkė labai didelė, apima Acokavus, Jonaitiškį“,- sakė Tyrulių gyventojai.
Pasak tyruliečių, jeigu naujosios gydytojos nepateisins jų lūkesčių, kreipsis į aukštesnes instancijas. Beje, Tyrulių gyventojai pasipiktinę, kad Radviliškio rajono pirminio sveikatos priežiūros centro laikinasis direktorius Aloyzas Juodis juos pavadino isterikais bei konfliktiškais žmonėmis. „Esame tokie, kokie esame, mes kovojome, kad liktų mūsų gydytoja, niekas neturi teisės mūsų taip vadinti“,- sakė tyruliečiai.
Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ informuos skaitytojus, kaip po šios etatų reformos seksis Tyrulių apylinkės gyventojams gydytis pas naująsias medikes, ar jos patenkins pacientų lūkesčius.
„Radviliškio krašto“ informacija