Gegužės 31d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Trišalės tarybos posėdis. Posėdyje buvo papasakota apie vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimą,tvirtinti nauji Trišalės tarybos nuostatai.
Vaikų poilsio organizavimui skirta mažiau lėšų
Pranešimą apie vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimo galimybes bei išteklius skaitė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Lina Juozapaitytė bei šio skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Gvazdžiauskienė.
Vaikų, norinčių dalyvauti stovyklose,skaičius padidėjo – praėjusiais metais buvo 855, šiemet – 937.Gerai besimokančių vaikų poilsio programose dalyvaus 452, iš socialiai remtinų šeimų – 484.
Radviliškio rajone organizuojamam vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkursui buvo pateiktos 26 paraiškos ir visoms buvo skirtas finansavimas – 17 500 eurų, nors buvo prašoma 45 tūkst. eurų.
L. Juozapaitytė bei vyriausioji specialistė I. Gvazdžiauskienė savo pranešime minėjo, kad rajono vaikai ir jaunimas atostogų metu, turės galimybę susipažinti ne tik su Radviliškio rajonu, bet ir aplankys kitus šalies rajonus, turės galimybę sportuoti, mokytis plaukti, lipdyti iš molio, gaminti papuošalus iš odos, mokytis velti vilną, kepti duoną.
Tik ar visos šios veiklos bus įvykdytos, nes gauta žymiai mažesnė finansavimo suma, nei buvo prašoma. Pasak pranešėjų, negavus tiek lėšų, kiek buvo prašoma, sumažintas veiklų skaičius bei stovyklų dienų skaičius: vaikai mažiau keliaus, turės mažiau užsiėmimų.
Trišalės tarybos narys G.Lipnevičius pasiteiravo, kiek bendruomenės gavo lėšų vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimui. Pasirodo, šis finansavimas skurdokas: bendruomenėms vidutiniškai skirta nuo 220 iki 300 eurų. Dosniausiai finansuojamas Šeimos paramos ir labdaros fondas, kurio vienas steigėjų – A. Čepononis. Rajoną valdantys konservatoriai sau pasiskyrė tris kartus daugiau lėšų nei kitiems – 1100 eurų.
Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius L.Vaičiūnas informavo, kad šios mokyklos organizuojamai stovyklai „Supermenai“ savivaldybė skiria papildomą finansavimą, nes čia savaitę ilsisi 12 vaikų iš Ukrainos, Umanės miesto – jiems ir dviem mokytojams perkami bilietai, organizuojamos ekskursijos po Lietuvą. Kyla klausimas, ar tikslinga kviestis svečius, kai šias lėšas būtų galima panaudoti savo vaikų įvairesniam poilsiui – juk vaikų iš Lietuvos ukrainiečiai į svečius nesikviečia, nevyksta mainų programos.
Trišalės tarybos narių pasiūlymai veiklos optimizavimui
Trišalės tarybos posėdyje jos nariams buvo pasiūlyta išsakyti savo pageidavimus dėl produktyvesnio šios Tarybos darbo – posėdžių metu šios Tarybos nariai priima įvairias rekomendacijas, tačiau dauguma jų ir lieka tik protokoluose.
Trišalės tarybos nariai pageidavo, kad būtų išvažiuojamieji posėdžiai, su iškilusiomis problemomis būtų susipažįstama vietoje ir aktualias problemas spręsti iki galo,nes dabar tik pakalbama ir nieko nedaroma. „Radviliškio poliklinikoje labai didelis atotrūkis tarp gydytojų atlyginimų ir slaugytojų, reikia kelti klausimą dėl minimalaus atlyginimo kėlimo. Atlyginimai nebuvo keliami, atsakyta, kad nėra pinigų, o pinigai buvo panaudoti kitiems reikalams. Buvo bandoma atlyginimų problemą kelti, tačiau poliklinikos vadovai atsakė, kad gydytojai slaugytojams uždirba pinigus. Totalus vadovų nesiskaitymas su darbuotojais“,- sakė medikams atstovaujanti V. Škeliova, siūliusi daugiau dėmesio skirti mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimams.
„Palinkėčiau vieną kartą Trišalėje taryboje nuo kalbų pereiti prie darbų“,- sakė G. Lipnevičius.
„Rekomenduoti kažką rekomendavome, kažką sprendėme. Norėtųsi, kad būtų keliamos kokios nors socialinės problemos“,- nieko konkretaus nesiūlė vyriausia Tarybos narė G. Margaitienė.
Meras A.Čepononis nesutiko su teiginiu, kad Trišalės tarybos rekomendacijos lieka tik kalbomis. „Trišalė taryba rekomendavo Radviliškyje įrengti daugiau stebėjimo kamerų. Dabar mieste veikia 17 stebėjimo kamerų“,- sakė meras.
Kamerų daug, tačiau ar jos veikiančios ir naudingos? „Kai miesto centre įvyksta muštynės, pavyzdžiui, prie „Opalo“ parduotuvės, į polikliniką atvežami nukentėjusieji, o kamerose įrašų nesimato, nes tuo metu jos neveikė“,- sakė medikų atstovė V. Škeliova.
Vargu, ar miestelėnai gali jausti saugūs – nors mieste ir nemažai stebėjimo kamerų, klausimas, kiek jų veikia.Trišalės tarybos posėdžio pabaiga virto „cirku“
Trišalei tarybos posėdžio pabaigoje prasidėjo „cirkas“ – viena pagrindinių „aktorių“, prisistačiusi Trišalės tarybos pirmininke L. Skriptienė, pradėjo meluoti, kad informacija dėl darbdavių naujo atstovo buvo siųsta visiems nariams, nors Trišalės tarybos narys viešai patvirtino, kad jos negavo.
„Manau, kad šis Trišalės tarybos posėdis neteisėtas, nes nėra čia ir dabar pateiktų įgaliojimų, kuriais negalinčius posėdyje dalyvauti posėdyje Trišalės tarybos narius keičia kiti“,- sakė Trišalės tarybos narys. Posėdžio metu L. Skriptienė negalėjo pateikti šių įgaliojimų, sakė, kad jie yra, tačiau palikti jos kabinete.
Taip pat Trišalės tarybos narys paklausė, kodėl vieniems nariams buvo taikomos nuostatos, kad jie negali atstovauti dviem pusėms, o pati L. Skriptienė, atstovaujanti ir profsąjungoms, ir savivaldybės administracijai, taip pat sėdinti „ant dviejų kėdžių“, nekelia klausimo dėl nusišalinimo iš Trišalės tarybos. Į šį klausimą L. Skriptienė nesugebėjo atsakyti.
Trišalės tarybos narys, posėdyje dalyvavęs meras A. Čepononis pradėjo dengti L. Skriptienę, sakydamas, kad posėdis teisėtas ir visi dokumentai yra tvarkingi, nors prašomų dokumentų posėdžiui pirmininkavusi taip ir nesugebėjo pateikti.
Posėdžio metu buvo galima suprasti, kad galimai ne visai teisėtai vykdomas kažkieno noras ar „užsakymas“ pakeisti nuomonę turintį Trišalės tarybos narį.
Trišalės tarybos posėdžio pabaigoje visiškai išsiskyrė nuomonės dėl posėdžio teisėtumo. Lauksime tęsinio ir informuosime skaitytojus, ar A. Čepononis ir kiti Trišalės tarybos nariai keliaus į teismą, kuriame aiškinsis posėdžio teisėtumą.
P.S. Norime atkreipti skaitytojų dėmesį, kad Trišalės tarybos veikla visiškai nesusijusi su Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veikla.
„Radviliškio krašto“ informacija