Tarybos posėdis prasidėjo audringai

Tarybos posėdis prasidėjo audringai

Gegužės 6 d. vyko jau antrasis Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos posėdis, kuris buvo gana turiningas, palyginus su  praėjusios Tarybos „vos rusenančiais“ posėdžiais, kuriuose beveik pusšimtis sprendimų buvo priimami per nepilną valandą.

Prisaikdintas naujas Tarybos narys
Antrojo Tarybos posėdžio pradžioje buvo prisaikdintas „naujas“ Tarybos narys – V. Smalinskas. Įdomi „rokiruotė“ – ką tik teismo nušalintas iš Radviliškio ligoninės direktoriaus posto, politikas rado „prieglaudą“ Taryboje. Tokie žmonės konservatoriams labai reikalingi – juk V. Smalinskas mažiau domėjosi radviliškiečių problemomis nei įvairiais renginiais: beveik visų posėdžių metu pasidžiaugdavo renginiais, pagirdavo jų organizatorius… Buvo gerų žinių pranešėjas, turbūt tokiu išliks ir toliau. Politikos užkulisiuose kalbama, kad už lojalumą Tarybos nariu V. Smalinskas ilgai neužsibus ir vėl kandidatuos į ligoninės direktoriaus postą.
Mero paprašyta pasiaiškinti dėl galimo melavimo ar klaidinimo
Tarybos posėdžio metu, merui paklausus, ar nėra paklausimų, Tarybos  narys, atstovaujantis nepartiniam  visuomeniniam rinkimų komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“, Gediminas Lipnevičius merui, administracijai, „Radviliškio šilumos“ vadovui, savivaldybės kontrolieriui bei kitiems specialistams  pateikė net 20 bendruomenėms ir viso rajono gyventojams aktualių klausimų. Tarp jų buvo ir klausimai merui, kodėl jis melavo ar klaidino Radviliškio rajono tarybą. Taip pat Tarybos narys G. Lipnevičius iškėlė klausimą bei siūlymą Tarybos nariams kreiptis į teisėsaugą dėl  Miško gatvės tiesimo projekto, ar nėra jame nusikalstamos veikos.
Tarp užduotų gausybės  klausimų buvo:  dėl Radviliškio ligoninėje vis dar neatidaryto Vaikų ligų skyriaus, dėl niokojamos Antaniškių miško estrados, dėl UAB „Radviliškio šiluma“ atliekamų darbų bei įkainių, dėl Atliekų tvarkymo centro veiklos, dėl informacijos apie viešuosius pirkimus…
Tarybos narys, gavęs atsakymus, pažadėjo  informacija pasidalinti su „Radviliškio krašto“ redakcija. „Visi šie klausimai ypač aktualūs gyventojams ir jie privalo žinoti, kas iš tiesų vyksta Radviliškio mieste bei rajone“,- sakė G. Lipnevičius.
Dėl pateiktų klausimų meras buvo šokiruotas, nes praėjusioje Taryboje maždaug tiek klausimų užduodavo visi Tarybos nariai per metus. Tarybos nariui G. Lipnevičiui meras padėkojo savo „firminiu“ „ačiū labai“. „Darosi nebejuokinga. Mėnesio pabaigoje vyks antrasis Tarybos posėdis ir tikiu, kad visi 25 Tarybos nariai bus aktyvūs“,- su nerimu sakė meras  A. Čepononis.  Po Tarybos nario G. Lipnevičiaus pateiktų klausimų, meras paklausė, ar kiti Tarybos nariai turi paklausimų,  tačiau tiek konservatorių, tiek „valstiečių“, tiek „darbiečių“, tiek socialdemokratų atstovai paklausimų neturėjo ir sėdėjo it vandens į burną prisisėmę.
Meras posėdyje prabilo apie reglamento keitimą, kad būtų apriboti Tarybos narių paklausimai. Tarybos nariams reikėtų susimąstyti, kad Tarybos pirmininkas – meras  primygtinai siūlo reglamento rengėjams  pažeidinėti Tarybos narių teises, apribojant  užduodamų gyventojams aktualių paklausimų skaičių.
Net ir po pirmų Tarybos posėdžių aiškiai matosi, kad vienintelis nepartinis visuomeninis rinkimų komitetas „Už geresnį gyvenimą visiems“ nekeičia gyventojams duotų pažadų Taryboje – kelti bei spręsti gyventojams aktualius klausimus.
Politiniai pranešimai
Antrajame Tarybos posėdyje, kaip ir pirmajame, buvo politinių pranešimų – sukurtos dvi frakcijos ir viena grupė.
Darbo partijos atstovai pranešė, kad Taryboje veiklą tęsia susivieniję į opozicinę  Darbo partijos ir socialdemokratų frakciją, jos seniūnė –  Tarybos narė Z. Žvikienė.
Tarybos narys G. Lipnevičius pranešė, kad  Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius ir Vilma Aleknienė, priklausantys Visuomeninio komiteto UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS grupei, pasiskelbia veikianti kaip mažumos (opozicinė) grupė 2019 – 2023 metų Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos kadencijos laikotarpiu.
Socialdemokratai informavo, kad  Taryboje savo veiklą tęs kaip opozicinė Socialdemokratų partijos frakcija, kurios seniūnė – Tarybos narė E. Ivanauskytė.
Antikorupcija domėsis teistas už vagystes bei šiuo metu teisiamasis Antroje Tarybos posėdžio dalyje pagaliau išsisprendė intriga – patvirtintas administracijos direktorės pavaduotojas. Šis konservatorių bei valstiečių  pasirinkimas šokiravo ne tik Tarybos narius, bet ir posėdžio stebėtojus. Kaip daugelis radviliškiečių jau įsitikino, E. Mončauskui nelabai sekėsi dirbti seniūnu, įdomu, kaip bus naujajame poste.
„Radviliškio kraštas“ jau informavo radviliškiečius apie E. Mončausko susidūrimus su teisėsauga – jis buvo teistas net pagal 7 epizodus  už dalyvavimą vagių gaujoje, dabar vėl teisiamas už buhalterinius niuansus jo vadovaujamame sporto klube. Beje, kandidatui į pavaduotojus klausimus  uždavė, kaip visada, tik G. Lipnevičius ir Z. Žvikienė.
Z. Žvikienė klausė, ar naujasis kandidatas į  pavaduotojus turi darbo patirties su antikorupcine veikla, nes reikės dirbti su antikorupciniai projektais. „Į antikorupcinius projektus tikrai nesu įsigilinęs, tačiau dirbau administracinį darbą“,- atsakė E. Mončauskas.
G. Lipnevičius nedaugžodžiavo, klausė „tiesiai šviesiai“, ar E. Mončauskas yra teistas už vagystes. Pastarasis nemalonių praeities detalių prisiminti ir komentuoti nepanoro, teigdamas, kad viskas yra parašyta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) gautoje pažymoje.
Tarybos nario klausimas „Ar šiuo metu esate teisiamas?“ „nokautavo“ kandidatą ir jis prisipažino, kad šiuo metu vėl yra teisiamas: „Teismas šiuo metu vyksta dėl sporto klubo veiklos, jokios žalos valstybei nėra padaryta. Teismas vyksta dėl procedūrinių dokumentų tvarkymo, bet ne dėl kėsinimosi pasipelnyti“.
Dar G. Lipnevičius klausė, ar  kandidatas nemanantis, kad tokį postą užimantis žmogus turi būti nepriekaištingos reputacijos. Į šį klausimą E. Mončauskas neatsakė.
Beje, po „nepatogių“ klausimų Tarybos nario G. Lipnevičiaus mikrofonas „netikėtai“ pradėjo išsijunginėti… Tarybos narys paprašė mero, kad jo mikrofonas posėdžių metu nebūtų išjunginėjamas.
Užvirus karštai diskusijai, savo kolegos konservatoriaus puolė ginti meras  A. Čepononis: „Mūsų koalicija prisiima visą politinę atsakomybę už šį kandidatą“. Jam pritarė ir „valstietis“ J. Povilaitis, pareikšdamas, kad gal šis kandidatas ir nėra pats geriausias pasirinkimas, tačiau ir jų frakcija prisiima atsakomybę už jį. Ar meras ir koalicijos partneriai nežinojo, ar apsimetė „nežiniukais“, bet pats E. Mončauskas teisme buvo prisipažinęs kaltu, daręs nusikalstamą veiką. Tad belieka laukti, kokią atsakomybę prisiims koalicijos partneriai, jeigu jų kolega bus nuteistas. O gal įvyks net stebuklas – jeigu E. Mončauskas bus nuteistas, koalicijos partneriai trauksis iš valdančiųjų?
Nors posėdžio metu paaiškėjo kandidato teistumai bei  nekompetencija, konservatoriai neatsiėmė savo kolegos kandidatūros ir vyko slaptas balsavimas, kuriame balsų dauguma: 16 – už, 8 – prieš ir vienas biuletenis sugadintas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtintas E. Mončauskas.
Politikos užkulisiuose kalbama, kad dabar šis politikas, su tokia marga praeitimi, kartu su savo kolegomis A.Čepononiu ir J. Margaitiene galimai vykdys brangius projektus, kuriuos radviliškiečiai jau seniai vadina „auksiniais“. 
Kokie valdininkų atlyginimai?
Posėdyje buvo nustatyti ir patvirtinti  rajono vadovų: mero, mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus bei administracijos direktoriaus pavaduotojo atlyginimai. Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Ž. Buniuvienė šiuos atlyginimus paskelbė koeficientais, kurie rajono gyventojams tikrai nieko nesako. Į Tarybos nario G. Lipnevičiaus prašymą valdininkų  atlyginimus pasakyti eurais, Ž. Buniuvienė į paprastą, net penktokui aiškų, klausimą atsakyti nesugebėjo. Savo kolegės puolė ginti administracijos direktorė J. Margaitienė, tuo pažeisdama Tarybos reglamentą – ji vis kartojo, kad į klausimą atsakys raštu.
Tačiau savaitraščio redakcija pasidomėjo valdininkų atlyginimais ir rajono gyventojus informuoja, kad 2019 m. I ketvirtį mero atlyginimas buvo 3893 eurai, mero pavaduotojo – 2906 eurai,  administracijos direktoriaus – 3294 eurai, administracijos direktoriaus pavaduotojo – 2180 eurų.
Antrasis Tarybos posėdis parodė, kad  kai kurie politikai labai aktyviai nusiteikę dirbti rajono žmonių naudai, o kai kurie turbūt, kaip ir praėjusioje kadencijoje, bus tik žalių mygtukų spaudinėtojais.

„Radviliškio krašto“ informacija



Exit mobile version