Tarybos posėdis pagal scenarijų

Tarybos posėdis pagal scenarijų

Praėjusių metų gruodžio 22 d. vyko paskutinis Radviliškio rajono tarybos posėdis. Prieš posėdį Tarybos nariai bei savivaldybės darbuotojai dalyvavo iškilmingose Šv. Mišiose, po to klebonas Tadas Rudys pašventino savivaldybės posėdžių salę, tad ir posėdis vyko ramiai, lyg spektaklis po ilgų repeticijų. Eilinį kartą buvo pagal numatyta scenarijų  pakilnotos rankos, o Tarybos pirmininkas K. Augulis prieš svarstant klausimą pabrėždavo „Komitetuose pritarta“. Na, jei pritarta, tai apie ką ir diskutuoti. Ne paslaptis, kad visi posėdžio klausimai būna suderinti iš anksto su administracija (o gal ir su teisiamu meru) .

Nusišalinimo procedūroms – pusvalandis

Pastaruoju metu Tarybos posėdžiuose įsigaliojo įdomi tendencija –  Tarybos pirmininko paviešinimas, kurie Tarybos nariai nusišalina nuo kokio klausimo užtrunka pusę posėdžio laiko. Štai paskutiniame posėdyje šis paviešinimas truko pusvalandį: tai Tarybos nario žmona, marti, dirba savivaldybėje ar jai priklausančioje įstaigoje ir Tarybos narys nusišalina nuo svarstomo klausimo.
Iš šono stebint šią procesą susidaro įspūdis, kad beveik visi Tarybos nariai lyg į voratinklį įsipainioję į priklausomybę nuo savivaldybės įstaigų. Juk taip lengviau valdyti – nebalsuosi, kaip reikia, ir neteks darbo savivaldybės įstaigoje žmona, mama ar marti, o gal ir pačiam bus pasiūlyta išeiti.
Su savivaldybės įstaigomis nesusijusius Tarybos narius galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, ir dar tų pirštų būtų per daug.

Biudžetas patvirtintas rekordiškai greitai

Svarstant labai svarbų Radviliškio rajonui klausimą – biudžetą, jokių ginčų nekilo. Beje, svarstant šį klausimą nusišalino daug Tarybos narių, tad jis svarstytas iš esmės, nes nebūtų buvę kvorumo.
Finansų skyriaus vedėjai R. Chlebauskienei buvo pateiktas klausimas, kokia bus nepanaudotų lėšų suma  biudžete, bet ji negalėjo į šį klausimą atsakyti – dar nepaskaičiuota.
Dar vedėja informavo, kad pabranginus socialinių būstų nuomą, 3 tūkstančiai eurų bus skirti socialinių būstų remontui (lašas jūroje, tai sakant, bet vis geriau nei nieko).
Na ir dar paminėtas faktas, kad Vaižganto gimnazijos  stadionui skirtos lėšos nukreiptos Šeduvos stadiono rekonstrukcijai. Tai tiek klausimų iš biudžeto svarstymo. 2017 m. rajono biudžetas  buvo vieningai patvirtintas.

Ar visi galės patalpas nuomotis už eurą?

Vis skambant frazei „Komitetuose pritarta“, Tarybos nariui J. Povilaičiui užkliuvo Radviliškio rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų patalpų, skirtų vaikų neformaliajam švietimui vykdyti, nuomos mokestis. Taryba patvirtino šių patalpų nuomos mokestį – 1 Eur (be PVM) per mėnesį, nepriklausomai nuo patalpų dydžio.
„Ar ne brangiau kainuos šios sumos administravimas, nei nuoma? Mes asmenims, užsiimantiems neformaliuoju ugdymu, padėsime gauti didesnį pelną, kitaip tariant – daryti „biznį“. Manau, nuomos kainą reikėtų didinti“,- savo abejones išsakė J. Povilaitis.
Tarybos pirmininkas K. Augulis šiuos argumentus atrėmė; „Čia „biznio“ nėra, reikia paruošti neformaliajam ugdymui vykdyti sudėtingas programas ir nenorime apkrauti  mokesčiais žmonių, dirbančių su vaikais“.
Labai gerai, kad palaikomas neformalusis ugdymas, bet klausimas, ar visi galės patalpas išsinuomoti už eurą mėnesiui, nepriklausomai nuo jų dydžio, ar ta privilegija bus suteikta tik išskirtiniams vaikų ugdytojams? Na, ateitis parodys.

Tarybos posėdžio smagumai- paklausimai

Turbūt visų žiniasklaidos atstovų laukiamiausioji Tarybos posėdžių dalis –  Tarybos paklausimai, į kuriuos valdininkai atsako posėdžio pabaigoje.
Tarybos narys J. Baublys klausė, kada Šeduvoje bus įrengta pėsčiųjų perėja Vytauto gatvėje, kad žmonės saugiai pereitų gatvę prie kapinių.
Pasak Statybos skyriaus vedėjo G. Vičo, per pėsčiųjų perėją per valandą turi pereiti 50 pėsčiųjų ir pravažiuoti 50 automobilių – tik tada ji atitinka taisyklėms ir reikalavimams. Tad klausimas, ar Šeduvoje šioje vietoje vyksta toks intensyvus eismas ir ar ten reikalinga perėja? Vedėjas patarė kreiptis į Saugaus eismo komisiją ir, jeigu ji nutars, kad pėsčiųjų perėja reikalinga, ją turėtų įrengti „Regiono keliai“, nes daugelis Šeduvos gatvių – regioninių kelių nuosavybė.
Beje, pasak G.Vičo, daugiausia pėsčiųjų žūsta perėjose. Informacija nuteikia pamąstymams – o gal perėjos apskritai nereikalingos, jeigu kelia tokį pavojų žmonių gyvybei? Tad pamąstykite, šeduviai, ar jums tikrai reikalingas toks pavojingas dalykas kaip pėsčiųjų perėja.
Tarybos narys J. Malinauskas teiravosi, iš kokių lėšų vyksta darbai statomame plaukimo baseine. Jam buvo atsakyta, kad darbai baseine atliekami iš biudžeto lėšų – iš 469 tūkst. eurų, kurie buvo skirti iš biudžeto, panaudota apie 250 tūkst. eurų, tad lėšų darbams dar yra.
Tarybos nariai dar abejojo, ar tikrai reikalinga Gedimino – Radvilų gatvių sankryžos rekonstrukcija – juk ją įvykdžius nebeliks lėšų ir taip varganoms gatvėms lopyti. Buvo pateiktas atsakymas, kad Gedimino – Radvilų gatvių sankryža pripažinta problemine ir jos rekonstrukcijai skirtos tikslinės lėšos iš ES struktūrinių fondų.
Dar buvo teirautasi apie Radviliškio centrinės aikštės rekonstrukciją – iš kokių lėšų tai bus daroma.
Buvo atsakyta, kad gatvių, esančių apie aikštę, rekonstrukcija bei apšvietimas bus finansuojami iš Kelių priežiūros programos – iš šios programos rekonstrukcijai skirta 1 mln. 600 tūkst. eurų. Aikštė nepatenka į Valstybės investicinę programą ir jos rekonstrukcijai trūksta 1 mln. 400 tūkst. eurų. Pasak G. Vičo, aikštės finansavimo klausimas lieka atviras. Reikia suprasti – bus ieškoma lėšų.
Buvo viltasi, kad aikštės rekonstrukcijai skirs lėšų naujoji vyriausybė, tačiau ji kol kas eurais nežada švaistytis. Belaukiant vyriausybės sprendimo, rajono administracija galėtų išbandyti dar vieną lėšų gavimo būdą – pirkti „Teleloto“ bilietus ir galbūt „nuskils“ laimėti „aukso puodą“ – vis geriau nei sėdėti ir laukti palankaus (arba ne) vyriausybės sprendimo.
Lauksime 2017 m. Tarybos posėdžių. Gaidys – karingas paukštis, gal pagaliau Tarybos nariai supras ir  patikės, kad būtent jie priima rajono žmonėms svarbius sprendimus ir nebalsuos užsimerkę tik už administracijai palankius sprendimus, o „pasikapos“ už žmonių gerovę kaip tas šių metų simbolis – Ugninis Gaidys.

 

Exit mobile version