Radviliškio rajono savivaldybėje karantino metu įkurtas Ekstremalių situacijų centras, kurio veiklą atsisakė koordinuoti meras ir vairą perdavė nepatyrusiam savivaldybės direktoriaus pavaduotojui Justinui Praniui. Radviliškiečiai tikėjosi, kad karantino metu ekstremali situacija rajone bus valdoma, tačiau realybė kitokia..
Puslapyje „Labas. radviliškis“ – pasenusi informacija
Daugelis Lietuvos savivaldybių stengiasi gyventojus informuoti apie viruso plitimą bei užsikrėtusiųjų skaičių savo internetinėje erdvėje. Tik ne Radviliškio rajono savivaldybė. Karantino laikotarpiu sukurtame puslapyje „Labas. radviliškis“ patalpinta sena, neatnaujinama informacija apie padėtį rajone. Rajono gyventojai apie užsikrėtusiųjų virusu skaičių pirmiau sužino iš vietinės bei respublikinės spaudos; pavėluoti pateikiama informacija apie sergančiųjų skaičių; nepateikiama informacija, kiek šiuo metu rajono gyventojų yra karantine, saviizoliacijoje, kiek dar planuoja grįžti iš užsienio.
J. Pranys, turintis būti visų įvykių sūkuryje, „Facebook“ paskyroje informuoja, kad pasirūpino, jog karantinuojami asmenys tvarkingai išneštų šiukšles, pasidžiaugia, kad pagerėjus orams vėl bus dezinfekuojamos miesto gatvės, palaido ironiškas pastabas apie būsimą nuotolinį Tarybos posėdį ir … visiems praneša, kad grįžta prie skaitomos knygos!
Kitu metu toks administracijos direktoriaus pavaduotojo poelgis galbūt sukeltų šypseną, tačiau esant įtemptai situacijai, gyventojai pasipiktinę dėl valdininkų neveiklumo
Ar rajone problemų nebėra?
Rajone dar nėra karščiavimo klinikos ir neaišku, kada ji atsiras, radviliškiečiai priversti važiuoti į Šiaulius. Dėl šių klinikų steigimo Sveikatos apsaugos ministerija seniai pateikė įsakymą, o kitose savivaldybėse jos jau dirba.
Į savaitraščio redakciją kreipėsi pasipiktinusi radviliškietė Angelė B., kodėl nedezinfekuojamos daugiabučių namų laiptinės – juk prie turėklų galėjo liestis ir sergantis žmogus. Beje, ir Aplinkos ministras K. Mažeika spaudos konferencijoje sakė, kad dezinfekuoti daugiabučių laiptines bus privaloma. Gyventojai norėtų sužinoti, kada ši paslauga bus teikiama, tačiau ir vėl – tyla.
Radviliškiečiai taip pat norėtų sužinoti, kur šiandien įsigyti apsauginių kaukių – be jų į kai kurias parduotuves žmonės neįleidžiami. Ir šios informacijos informaciniame puslapyje nėra patalpinta.
Ir dar. Rajono savivaldybė skelbiasi aktyviai kovojanti su koronavirusu, tačiau kažkodėl nepaviešina informacijos, kokių priemonių įsigyta, kada jos bus gautos, kiek tai kainavo biudžetui. Juk visiems rajono gyventojams įdomu sužinoti, kiek pražūtingas virusas bei karantinas kainuos mokesčių mokėtojams.
Tad plika akimi matyti, kad sukurtas Ekstremalių situacijų valdymo centras situacijos apskritai nevaldo.
Tarybos narys kreipėsi į merą bei savivaldybės administraciją
Neapsikentęs informacijos slėpimo bei savivaldybės administracijos neveiklumo, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipėsi į rajono merą A. Čepononį bei savivaldybės administraciją siūlydamas pagalbą – į Ekstremalių situacijų komisiją įtraukti ir Tarybos narius. „Kadangi dėl situacijos rajone gaunu ypač daug radviliškiečių nusiskundimų, o taip pat Tarybos nariai negauna informacijos apie atliekamus darbus, susijusius su karantinu, ir matydamas, kad Ekstremalių situacijų komisijai trūksta kompetencijos, kreipiausi raštu į merą bei savivaldybės administraciją, pasiūlydamas, kad į komisijos sudėtį būtų įtraukti Radviliškio rajono savivaldybės tarybos frakcijos, grupės seniūnai arba frakcijos, grupės įgalioti asmenys. Tada bendromis jėgomis su komisijos pirmininku bei kitais jos nariais spręstume karantino metu iškilusias problemas, operatyviai priimtume rajonui svarbius sprendimus ne tik komisijoje, bet ir Taryboje“,- sakė nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, atstovaujantis visuomeniniam komitetui UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS.
Ar savivaldybės administracija ir meras priims Tarybos narių siūlomą pagalbą, informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.
„Radviliškio krašto“ informacija