Šventėje „Sveiki sugrįžę į gimtinę“ – kryžiaus šventinimas, prisiminimai, dainos, padėkos

Šventėje „Sveiki sugrįžę į gimtinę“ – kryžiaus šventinimas, prisiminimai, dainos, padėkos

Gimtinė tai namai

Kurių pamiršti neįmanoma

Ji išlydi išeinančius, pasitinka ir laukia grįžtančių…

Spalio 21 d. Pušiniškių kaime rinkosi kraštiečiai į susitikimo šventę „Sveiki sugrįžę į gimtinę“. Susirinkom, kad nulenktume galvas prieš protėvius ir pagerbtume jų atminimą. Susirinkome čia, kur kažkada gyventa tėvų, senelių, prosenelių, čia iš kur radomės ir mes patys, kur kiekvienas kampelis turi prasmę, kur kiekviena į žemę įminta pėda sieja mus su atgulusiais smėlio kalnelyje žmonėmis.

Šventė prasidėjo Polekėlės parapijos Švč. Mergelės Marijos Širdies bažnyčioje mišiomis už mirusius kaimo gyventojus.

Po mišių klebonas Feliksas Baliūnas pašventino naująjį Pušiniškių kaimo kryžių, už kurio pastatymą ir pastatymui padovanota žemės lopinėlį visų kraštiečių vardu dėkojame Vygandui ir Zitai Vėžiavičiams. Taip pat nuoširdžiai dėkojame ir visiems kitiems, kurie prisidėjo prie kryžiaus pastatymo, aplinkos papuošimo ir šventės organizavimo darbų.

Už pagalbą pravedant renginį ačiū Tyrulių bendruomenės pirmininkei Astai Kurtkuvienei.

Už dalyvavimą šventėje, šiltus žodžius, gėles ir padėką ačiū Tyrulių seniūnui Rimantui Liukumui.

Dėkojame Tarybos nariui, Radviliškio krašto bendruomenės pirmininkui Gediminui Lipnevičiui už dalyvavimą ir pasidalintas gražias mintis.

Tariame nuoširdų ačiū visiems esamiems ir sugrįžusiems trumpam į Pušiniškių kaimą kraštiečiams už dalyvavimą, už paaukotas lėšas, už sugebėjimą sustabdyti gyvenimo akimirką ir norą prisiliesti prie svarbiausių vertybių – savo praeities, savo šaknų.

Po kryžiaus šventinimo susitikimas tęsėsi Tyrulių pramogų salėje, kur buvo dalinamasi nuostabiais prisiminimais, aidėjo dainos, šokome, žaidėme ir džiaugėmės, kad esame kartu.

Ačiū kapelos „Poleka“ kolektyvui už skambias dainas, o už trankią muziką dėkojam Arminui Lipskiui.

Tegul nuo šiol šis kryžius lydės ir laimins ne tik Pušiniškių kaimo gyventojus, bet ir svečius bei visus pro šalį keliaujančius.

O, kad mieliau būtų retkarčiais sustoti sugrįžus šioje vietoje mums, mūsų anūkams, proanūkiams pasodintos kelios pušelės ir ąžuolas galiūnas, kurio šakelėse giedantys paukšteliai simbolizuos amžinos gyvybės tąsą, amžiną meilę, tikėjimą gėriu ir Viešpačiu leidusiu mums nors lietingą ir žvarbią dieną čia susirinkti. Noriu pasidalinti keliomis šventės foto akimirkomis.

Kraštietė Vitalija Lipskienė

Exit mobile version