Susitikime su daugiabučių namų administratoriais užduota daug radviliškiečiams aktualių klausimų

Rugpjūčio 10 dieną „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, tradicinėje „Kavos popietėje“ dalyvavo radviliškiečių labai laukti svečiai – UAB „Mano Būstas Radviliškis“ direktorius Mantas Krivaitis, vadybininkė Gintarė Jasiukaitienė ir UAB „Mano Būstas“ Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė. Diskusijoje aktualiais rajono gyventojams klausimais taip pat dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės nepartinis tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Darbas nuotoliniu būdu pasiteisino

Bendruomenės namuose vykusi „Kavos popietė“ naujajam „Mano Būstas Radviliškis“ direktoriui Mantui Krivaičiui buvo puiki proga susipažinti su radviliškiečiais, su kuriais teks dar ne kartą susitikti – daugiabučiai namai Radviliškyje jau ne pirmos jaunystės, su jais dažnai iškyla problemų.

UAB „Mano Būstas“ Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė susirinkusiesiems trumpai pristatė pasikeitusią UAB „Mano Būstas Radviliškis“ darbo specifiką: „Mūsų bendrovė, paskelbus karantiną dėl Covid – 19, tarsi nujausdama, jau iš anksčiau buvo pasiruoši dirbti nuotoliniu būdu, namų administratorius buvo pasiekiamas visais elektroniniai kanalais, tiek telefonu, tiek internetu, tiek per mobiliąją programėlę eBūstas. Prasidėjus karantinui, per tris valandas darbuotojų veikla buvo perorientuota darbui nuotoliniu būdu, darbuotojai galėjo dirbti iš namų – klientai to net nepajuto. Besikeičiančioje aplinkoje ir ateityje dirbsime daugiausia elektroninėje erdvėje – nieko nepadarysi, gyvenimas ir bendravimas keičiasi“.

Aktualus klausimas – dujų balionai daugiabučiuose namuose

„Priimtas vyriausybės nutarimas, kad daugiabučiuose namuose, kurie turi du ir daugiau aukštų, nuo 2022 metų nebeturės likti dujų balionų – jai bus draudžiama naudoti. Naujojoje gatvėje beveik visi daugiabučiai namai naudojasi dujų balionais, Dariaus ir Girėno gatvėje, pačiame centre, prieš mero langus, taip pat yra namų su dujų balionais. Kokia tvarka dujų balionai bus keičiami alternatyviu energijos šaltiniu?“,- paklausė  G. Lipnevičius.

„Dujų balionų keitimą kitais energijos šaltiniais teisės aktuose pavesta kuruoti daugiabučių namų bendrojo naudojimo administratoriams, tai yra, bendrijoms, jungtinės veiklos įgaliotiems asmenims ir savivaldybės paskirtam administratoriui „Mano Būstas Radviliškis“. Iki 2022 m. turi nelikti dujų balionų daugiabučiuose namuose, kurie yra 3 ir daugiau aukštų. Radviliškyje ir rajone tokių mūsų administruojamų daugiabučių yra 40. Iki rugsėjo 1 d. turi būti priimtas gyventojų sprendimas dėl alternatyvaus energijos šaltinio pasirinkimo, iki lapkričio 1 d. visi darbai turėtų būti atlikti. Gyventojai gaus 200 eurų valstybės subsidiją laiptinės elektros instaliacijai rekonstruoti, buto elektros instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti. Gyventojams nepritarus ir nepasinaudojus valstybės skiriamomis kompensacijomis ir subsidijomis, po 2022 m. dujų balionų panaikinimo klausimą butuose  pagal šiuo metu galiojančia tvarką  gyventojai turės daryti savo sąskaita“,- atsakė į klausimą M. Krivaitis.

R. Janušonienė jo atsakymą papildė: „Gyventojams valstybės kompensacijos po 600 eurų tiesiogiai nebus mokamos, viską kuruos administratorius, vadovaudamasis teisės akte aprašytomis pirkimo procedūromis. Kiekvienas daugiabutis yra skirtingas, yra namų, kurių bendraturčiai jau yra atsinaujinę ir investavę į namo bendros elektros instaliacijos rekonstrukciją 600 eurų subsidijų tikrai turi užtekti, o kitiems teikiamos kompensacijos gali ir nepakakti, todėl skirtumą tarp reikalingų darbų atlikimo gali tekti ir primokėti. Šių procedūrų terminai, švelniai tariant, sunkiai suprantami – atostogų sezono metu gauti gyventojų pritarimą yra nerealu, per mėnesį reikėtų pateikti paraiškas, organizuoti konkursus. Tikėtina, kad visi terminai bus pratęsti, šiuo metu svarbiausia priimti gyventojų sprendimus ir pateikti paraiškas Energijos skirstymo operatoriui.

Projektas naujas ir sudėtingas, administratoriams tai – didžiulis iššūkis. Sutartis reikės sudaryti su kiekvieno buto savininku, reikės turėti jo asmens duomenis. Turėsime aplankyti klientus, tad labai svarbu, kad visi mūsų klientai būtų prisijungę prie programėlės e-Būstas.

Pasak administratorių, daugiabučių namų gyventojams, kurie naudojasi dujų balionais, o prie namo nėra privestas dujų įvadas, bus pasiūlyta maisto gaminimui naudoti elektros energiją, o tai yra didžioji dalis į sąrašą patekusių daugiabučių.

Radviliškiečiai namų administratoriams pateikė nemažai klausimų

„Kavos popietės“ metu daugiabučių namų administratoriams radviliškiečiai pateikė nemažai klausimų.

„Ar galima Linkaičių gyvenvietėje esančiuose daugiabučiuose įvesti dujas?“- teiravosi gyventojai.

„Jeigu name nėra dujų įvado, jų naujai niekas ir neįves. Linkaičiuose dujų įsivesti galimybės nėra“,- atsakė M. Krivaitis.

„Jeigu įsijungiu boilerį, televizorių, arbatinį – išmuša elektros kamščius. Kas bus, kai pasistatysime elektrines virykles?“,- teiravosi linkaitiškė.

„Kad veiktų visi elektros prietaisai ir elektros automatai nebūtų išmušinėjami, reikia nusipirkti papildomos elektros galios – elektros instaliacijos renovacijos metu bus keičiami elektros automatai“,- atsakė R. Janušonienė.

„Dar patarimas gyventojams – galima nusivesti papildomą laidą nuo dėžutės elektrinei viryklei ir nereikės visame bute keisti instaliacijos“,- sakė G. Lipnevičius.

„Ar gyventojai gaus į rankas 200 eurų, skirtų viryklei įsigyti?“- teiravosi radviliškiečiai.

„Gyventojams subsidijos viryklėms įsigyti nebus mokamos, jos bus centralizuotai perkamos visiems gyventojams. Jeigu žmogus norės kito modelio įrenginio, kurio kaina viršys valstybės skiriamą subsidiją, t. y. 200 Eur be pridėtinės vertės mokesčio, skirtumą turės pasidengti pats gyventojas“,- atsakė M. Krivaitis.

Radviliškiečiai taip pat domėjosi, ar dujų balionus kas nors paims, ar jais atsikratyti turės patys gyventojai.

Pasak administratorių, dujų balionai yra gyventojų nuosavybė ir juos priduoti turės patys gyventojai.

Vaikų žaidimų aikštelių nori ne visi

Daug klausimų iškilo dėl vaikų žaidimų aikštelių įrengimo. Vaižganto gatvės gyventojai teiravosi, kodėl nėra vaikų žaidimų aikštelės prie namo Nr. 58 b.

Pasak vadybininkės Gintarės Jasiukaitienės, dėl vaikų žaidimų aikštelės įrengimo prie šio namo buvo du balsavimai ir patys gyventojai nepritarė jos įrengimui.

„Namo gyventojai, kurie nori turėti prie namo vaikų žaidimo aikštelę, turėtų surinkti parašus, su jais eiti į seniūniją ir laukti eilės – jeigu seniūnija turės pinigų, vaikų žaidimo aikštelę įrengs“,- patarė G. Jasiukaitienė.

Priekaištai dėl susirinkimų

Gyventojai skundėsi, kad UAB „Mano Būstas Radviliškis“ vadybininkai neorganizuoja susitikimų su gyventojais.

„Susirinkimus su daugiabučių namų gyventojais organizuoti sudėtinga, kadangi į juos ateina vidutiniškai tik 17 procentų namo gyventojų ir sprendimus priimti nėra jokios galimybės, su gyventojais vadybininkai bendrauja tiesiogiai, tiek elektroninėmis ryšio priemonėmis tiek lankydamiesi objektuose. Esant gyventojų poreikiui, susirinkimai ir toliau vyksta, kol ši sprendimų priėmimo forma yra galima, sunku prognozuoti, kaip bus ateityje, nes per pirmąją COVID-19 bangą susirinkimų organizavimas visiškai buvo uždraustas.

Žolė  bus pjaunama dažniau

Popietės metu gyventojai išgirdo ir gerą naujieną – nuo kitų metų žolė prie daugiabučių namų bus šienaujama 7 ar 8 kartus per sezoną – kas 3,5 savaitės. Tiesa, šienavimo paslaugos kaina tikėtina keisis, nes paslaugos bus teikiamos dažniau.

Žalius maišus žaliosioms atliekoms namui turėtų duoti Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC). Namui vieno žalio maišo turi užtekti visam sezonui“,- apie žolės pjovimo procedūra paaiškino R. Janušonienė.

Vargas dėl balandžių ir kirų

Radviliškiečiai skundėsi, kad ant namų stogų veisiasi balandžiai bei kirai, kurie užkemša ventiliacijos angas.

Pasak M. Krivaičio, balandžiai negyvena ten, kur jų nešeria. O kad balandžiai neužkimštų ventiliacijos angų, ant jų reikia uždėti apsauginius tinkliukus.

Laiptinės kartais neišvalomos

Popietės dalyviai piktinosi, kad kartais neišvalomos daugiabučių namų laiptinės. Popietės dalyviai teigė, jog būta atvejų, kad namo laiptinė nebuvo valoma pora  mėnesių, o valytoja pasirašydavo, kad paslaugą atliko.

„Jeigu matote, kad valytoja laiptinės nesutvarkė, o tik pasirašė, kas sunkiai tikėtina, nes vykdoma nuolatinė valytojų darbo kontrolė, apie tai nedelsiant informuokite administratorių telefonu ar parašykite programėlėje, kad paslauga neatlikta, bus priimti skubūs sprendimai nesąžiningų darbuotojų atžvilgiu“,- patarė svečiai.

Gyventojai gali patys samdytis meistrus

Radviliškiečiai priekaištavo, kad UAB „Mano Būstas Radviliškis“ labai brangios paslaugos.

„Paslaugų kainos „liūto dalį“ sudaro mokesčiai – įmonė dirba tik su savo veiklą įteisinusiais ir mokesčius mokančiais paslaugų teikėjais, todėl su tais, kurie atlygį ima vokeliuose, kainos atžvilgiu sunku konkuruoti, bet juk visi privalo būti sąžiningi ir mokėti mokesčius valstybei“,- atsakė UAB „Mano Būstas“ Šiaulių regiono vadovė.

„Gyventojai gali paslaugoms atlikti pateikti savo meistrus, kurie dirba legaliai. Pasiūlyčiau gyventojams būti aktyvesniais. Štai Gedimino g. Nr. 3 namo gyventojai susikooperavo tvarkyti savo laiptinę, susiderino su „Mano Būstas Radviliškis“, patys pasisamdė meistrus. Svarbiausia detalė – aktyvumas“,- viešniai paantrino G. Lipnevičius.

Popietės pabaigoje radviliškiečiai svečiams aplodismentais padėkojo už naudingą ir išsamią informaciją. Dėl klausimų gausos popietė užsitęsė iki 2 valandų, buvo atsakyta į visus gyventojų klausimus. Taip pat  kartu su bendruomene buvo nuspręsta, kad  su UAB „Mano Būstas Radviliškis“ atstovais popietės bus organizuojamos dažniau, maždaug kartą per 6 mėnesius.

Kita „Kavos popietė“ vyks rugpjūčio 24 d. 12 valandą.

Už sutvarkytą salę popietės dalyviai dėkingi G. Chodosovskajai, V. Goštautienei, J. Bagdžiūnienei.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts