Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

 

Vasario 7 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos 3-5 klasių mokiniai skubėjo į susitikimą su populiariu vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Susitikimą pradėjo 3c klasės mokinė Elana Kanišauskaitė. Ji deklamavo Almos Karosaitės eilėraštį „Apie Vytautą Račicką“. Susitikimą rašytojas pradėjo klausimu – kodėl reikia skaityti? Vaikai pasakojo, kad skaitymo procesas žmogui padeda išmokti naujų žodžių, raiškaus skaitymo bei tobulina rašymo gebėjimus. Rašytojas sutiko su mokinių nuomone ir papildė, kad skaitymas lavina vaizduotę, kuri reikalinga ne tik rašytojui, bet kiekvienos profesijos žmogui. V. Račickas vaikams pasakojo, kad potraukį skaityti jautė nuo pat vaikystės. Su knyga laikas prabėgdavo labai greitai, todėl vaikystėje būsimas rašytojas skaitė daug. Jo manymu, būtent ,,skaitymas ir išugdė jo vaizduotę“.

Susitikimui vaikai ruošėsi kruopščiai. Daugelis atsinešė pinigėlių, kad įsigytų rašytojo knygą su autografu. Visi dar prieš susitikimą skaitė rašytojo knygas, suko galvas, ką įdomaus galėtų rašytojo paklausti. Vaikams buvo įdomu, kokio amžiaus V. Račickas pradėjo rašyti, kiek knygų yra parašęs, ar toks pat padauža buvo kaip jo herojai. Kūrinių autorius skaitė ištraukas iš knygų: „Lukošiukas“, „Natas Muntus – mano draugas“. Rašytojas pasakojo, kad tapti garsiu rašytoju – tai ilgas ir kantrus darbas. Pirmąjį eilėraštį parašė dar būdamas 3 klasėje, po to rašė apsakymus, kuriuos publikavo laikraštyje. Idėjų naujam kūriniui dažnai semiasi iš gyvenimo, tikrovėje nutikusių istorijų. Pasak autoriaus, knygos vaikams jam  „netyčia išeina linksmos“, net jeigu tema ir labai rimta.

Rašytojas yra išleidęs 35 knygas. Naujausia jo knyga „Tetulė Ulė, SEPTINTOJI ŠLEPETĖ ir mafija“. Naujos knygos kūrimui kasdien autorius skiria 3–4 valandas. Pateikę rašytojui klausimą, kiek jam metų, mokiniai išgirdo atsakymą – „prieš 50 metų buvo penkiolika“. Vytauto Račicko kūriniai pelnė ne vieną apdovanojimą. Visos trys trilogijos apie Zuiką apysakos – „Zuika padūkėlis“, „Zuika dar gyvas“, „Nauji Zuikos nuotykiai, arba tikrasis džiaugsmas“ – yra apdovanotos premijomis. 2011 m. rašytojas gavo Švietimo ir mokslo ministerijos vaikų literatūros premiją už romaną jaunimui „Baltos durys“. Du kartus autoriaus knygos pripažintos geriausiomis metų knygomis: 1996 m. apysaka „Šlepetė“ nominuota kaip geriausia metų knyga vaikams, 2014 m. apysaka „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ pripažinta geriausia metų knyga paaugliams. Susitikimui su rašytoju bibliotekininkė Gražina Ivanauskienė paruošė demonstraciją, kurioje buvo galima pamatyti rašytojo išleistų knygų viršelius.

 

Pasibaigus susitikimo laikui – prie stalelio su rašytojo knygomis nusidriekė ilgiausia eilė.

 

                                               Bibliotekininkės Šiaudvytienė ir G. Ivanauskienė

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts