Nors nuolat kalbama apie nuo sukčių nukentėjusius asmenis ir raginama juos būti budriais, vis pasitaiko naujų atvejų, kai gyventojai pakliūva į sukčių pinkles ir per savo aplaidumą žmonės praranda milžiniškas pinigų sumas. Policija sulaukia daug pranešimų apie pastaruoju metu suaktyvėjusius finansinius sukčius.
Norėdami jus apgauti, sukčiai sugalvos įvairiausių būdų – kurs netikras svetaines, reklamas, skambins jums telefonu ar rašys el. laiškus. Vis dėlto nepaisant to, kokį būdą sukčiai naudos, juos nesunku atpažinti, pagal kelis požymius. Pirmiausia žadamas greitas ir nerealus uždarbis: investavimo konsultantai tikina, kad rizikos investuoti nėra, uždarbis garantuotas, o jūsų indėlis bus minimalus
Atminkite, kad investavimas be jokios rizikos tiesiog neegzistuoja, o normalus uždarbis iš investicijų dažnai svyruoja nuo 5 iki 10 proc. per metus. Investavimas yra procesas, kuriam reikia laiko ir žinių, todėl pasiūlymai, kai teigiama, kad bus generuojamas milžiniškas uždarbis be jūsų įsikišimo, turėtų būti vertinami skeptiškai. Dar vienas požymis – agresyvi reklama naudojantis žinomų asmenų melagingomis sėkmės istorijomis arba naudojamasi žinomais prekės ženklais ar institucijų pavadinimais. Tokias reklamas galite išvysti naršydami interneto svetainėse ar savo Facebook paskyroje – sukčiai gali naudoti garsius pramogų pasaulio veidus, žinomus valstybės institucijų vadovus ir pan. Ignoruokite jas, nespauskite ant pateiktų netikrų nuorodų ir jokiu būdu nepalikite jokios asmeninės ar kontaktinės informacijos. Atkreipkite dėmesį į tai, kad tokiuose puslapiuose dažnai stengiamasi imituoti žinomų portalų vaizdą, tačiau juose pateikiama tik viena istorija, o kitos nuorodos yra neaktyvios arba nukreipiančios į kitas sukčių interneto svetaines. Dar vienas iš požymių, iš kurio galima atpažinti sukčius – didelis ir įtaigus konsultantų spaudimas didinti investavimo sumas.
Jei jau užkibote už sukčių kabliuko ir šiek tiek investavote, jie taip paprastai savo aukos nepaleis – sulauksite raginimų investuoti vis didesnes sumas. Nepasiduokite tokiems įkalbinėjimams – pasidavę prarasite tik dar daugiau pinigų! Taip pat sukčiai, turėdami jūsų kontaktinius duomenis ir žinodami, kad jau praradote lėšų, dažnai prisistato teisininkų kontorų atstovais ir pasiūlo už 10–50 proc. tarpininkavimo mokestį padėti jums atgauti prarastas lėšas. Nesusiviliokite šiais pasiūlymais, nes būsite apgauti dar kartą. Patarimas – jokiu būdu neinvestuokite skolintų lėšų!