Stiprinamas dėmesys vairuojantiems dviračius

Stiprinamas dėmesys vairuojantiems dviračius

Radviliškio rajono policijos pareigūnai vykdo Lietuvos kelių policijos, ERGO draudimo grupės Lietuvoje ir  „Velomaratono“ iniciatyva organizuojamą akciją, kuria siekiama atkreipti dėmesį į vis dažnėjančius dviračiais važiuojančių asmenų daromus kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Per šių metų 1 – ąjį pusmetį šalies keliuose įvyko 119 atvejų, kai motorinės transporto priemonės susidūrė su dviratininkais, o tai 24 proc. daugiau nei per tą patį 2016 metų laikotarpį. Lietuvoje įvykusiuose eismo įvykiuose, kuriuose dalyvavo dviračių vairuotojai,  5 dviratininkai žuvo ir 147 buvo sužeisti, o tai 31,3 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laiko tarpą. Pagal eismo įvykių analizę, didžioji dalis, t. y. 85 proc. eismo įvykių, į kuriuos patenka dviratininkai, įvyksta šviesiuoju paros metu ir daugiau kaip pusė – būtent dėl dviračius vairavusių asmenų kaltės.

Per 2016 metus Radviliškio rajone buvo nustatyti 486 atvejai, kai dviratininkai pažeidė Kelių eismo taisykles ir kuriems buvo taikytos administracinio poveikio priemonės.

Per šių metų pirmąjį pusmetį buvo išaiškinta 240 atvejų, kuomet dviratininkai pažeidė Kelių eismo taisykles ir kurių atžvilgiu buvo taikytos poveikio priemonės, numatytos Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekse.

Primename, kad pagal Kelių eismo taisykles, eismo dalyviai yra  kelių eisme dalyvaujantys asmenys: vairuotojai (ne tik motorinių transporto priemonių, tačiau ir dviračių), pėstieji ir keleiviai, turintys laikytis Kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų. Siekiant  išvengti skaudžių nelaimių rajone bei skatinti dviratininkų sąmoningumą, rajono policijos komisariato pareigūnai prisijungė prie akcijos ir skirs didesnį dėmesį dviračiais važiuojantiems asmenims.

Policijos pareigūnai primena, kad dviratininkams yra draudžiama važiuoti per pėsčiųjų perėją, todėl privažiavus ją, dviratininkai privalo nulipti nuo dviračio. Kelią kirsti nenulipant nuo dviračio jiems yra leidžiama tik specialiai paženklintose dviratininkams skirtose perėjose. Keliais leidžiama važiuoti tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, o iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, kurie yra pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale- raudonos šviesos žibintas. Dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus. Dviračiais važiuoti leidžiama tik dviračių takais, o tais atvejais, kai jų nėra, – tam tinkamu kelkraščiu pagal eismo kryptį. Jeigu kelyje yra intensyvus eismas ir reikia pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, dviračio vairuotojas privalo nulipti ir kirsti važiuojamąją dalį vesdamas dviratį, nesudarydamas kliūties kitoms transporto priemonėms. Dviračių vairuotojams yra draudžiama vairuoti dviračius esant neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų, važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu yra įrengti dviračių takai, važiuoti automagistralėmis ar greitkeliais, važiuoti bent viena ranka nelaikant dviračio, vežti keleivius, jei nėra įrengtų specialiųjų sėdėjimo vietų, vežti, vilkti ar stumti krovinius, būti velkamiems kitų transporto priemonių, vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tams skirtas priekabas, taip pat važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones.
Taip pat primename, kad važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, išskyrus tuos atvejus, kai jaunesnis, t. y. nuo 12 iki 14 metų amžiaus, vaikas yra išklausęs atitinkamą mokymo kursą ir yra gavęs mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą.  Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. Atkreiptinas dėmesys, kad  tiek dviračių vairuotojai, tiek ir jų keleiviai iki 18 metų amžiaus privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Šis reikalavimas nėra rekomendacinio pobūdžio, o tai reiškia, kad jis turi būti vykdomas. Todėl tėvai, pirkdami savo vaikams dviračius, privalo pasirūpinti jų sveikos ir saugios aplinkos užtikrinimu ir kartu su dviračiu nupirkti galvos apimtį atitinkantį užsegamą dviratininko šalmą, priminti savo vaikams apie šalmo dėvėjimo būtinybę, skatinti juos pačius kurti saugią savo aplinką, kad ateityje išvengtume skaudžių eismo nelaimių.
Dviračių vairuotojams keliamus reikalavimus  ir Kelių eismo taisykles numato Kelių eismo taisyklės patvirtintos LR Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950, VIII skyriaus, 55- 66 punktai.

Radviliškio rajono PK informacija

Exit mobile version