Statistika: pagal mirštamumą nuo miokardo infarkto Radviliškio ligoninė 6 vietoje respublikoje

Statistika: pagal mirštamumą nuo miokardo infarkto Radviliškio ligoninė 6 vietoje respublikoje

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija pateikė 54 viešųjų gydymo įstaigų sąrašus, kuriuose – daugiausiai ir mažiausiai mirusių pacientų nuo ūmaus miokardo infarkto ir išeminio insulto per 30 dienų po hospitalizacijos pradžios per 2017 metus.

Patyrinėjus lentelę, kurioje užfiksuotas pacientų, 45 metų amžiaus ir vyresnių, mirštamumas nuo ūmaus miokardo infarkto per 30 dienų nuo hospitalizacijos pradžios 2017 metais, matyti, kad VšĮ „Radviliškio ligoninė“ atsidūrė „garbingoje“ 6 vietoje. Praėjusiais metais į  Radviliškio  ligoninę buvo paguldyti 6 pacientai, kuriems buvo nustatytas ūmus miokardo infarktas, 5 iš jų mirė, vienas išgyveno. Mirštamumas nuo šios ligos Radviliškio ligoninėje –  83,33 procento.
Klausimas, ar Radviliškio ligoninėje trūksta kardiologų, ar reikalingos įrangos, kad pacientai, patekę į ją su ūmiu miokardo infarktu, turėtų daugiau galimybių išgyventi.

Radviliškio ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai K. Vyšniauskienės komentaras
„Pacientus, patyrusius ūmų miokardo infarktą, vežame į Šiaulių respublikinę ligoninę, kad kuo greičiau būtų suteikta pagalba. Šie penki pacientai į ligoninę buvo atvežti beviltiškos būklės, jų nei transportuoti, nei taikyti gydymo negalėjome. Radviliškio ligoninėje gydyti miokardo infarkto negalime, nes negalime atlikti koronarografijos, ji atliekama tik trečiojo lygio  ligoninėse, tokia yra Šiaulių respublikinė ligoninė“,- sakė K.Vyšniauskienė.
Pasak medikės, atvežti pacientai, ištikti kardiogeninio šoko, gydomi reanimacijos skyriuje, po to pervežami į Šiaulių respublikinę ligoninę.
„Gaila, kad nepateikti skaičiai, kiek apskritai Radviliškio rajone pacientų sirgo miokardo infarktu ir kiek iš jų išgyveno – skaičiai būtų visai kitokie. Anksčiau, kai nebuvo ligoninių klasterių, pacientus reikėdavo vežti į Kauno ar Vilniaus ligonines, tik ten buvo atliekama koronarografija. Šiuo metu širdies ligomis sergantiems pacientams galima padėti greičiau ir efektyviau ir jų išgyvenamumas tikrai daug kartų padidėjo“,- sakė Radviliškio ligoninės direktoriaus pavaduotoja K. Vyšniauskienė.
Vadinasi, išvada viena – pradėjus „streikuoti“ širdžiai reikia nedelsiant kreiptis į medikus, kad nepakliūtumėte į liūdnos statistikos pirmąjį stulpelį – prie mirusiųjų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version