Sportas karantino metu: pradėti, o ne mesti

Sportas karantino metu:  pradėti, o ne mesti

Karantino metu, kai fizinis aktyvumas yra ribojamas, svarbu stiprinti  imuninę sistemą. Pastaraisiais metais tarptautiniai tyrimai  rodo, kad fizinis aktyvumas stimuliuoja, stiprina imuninę sistemą, padeda žmogaus organizmui kovoti su virusinėmis, bakterinėmis infekcijomis. Pasaulio Sveikatos Organizacija rekomenduoja išlikti fiziškai aktyviems. Labai svarbu stebėti savo imunitetą. Yra keletas naudingų patarimų, kaip jį stiprinti, išsaugoti: mažiausiai 150 minučių per savaitę reiktų skirti kardio veiklai (penkias dienas po 30 min per savaitę), taip pat du  tris kartus per savaite skirti viso kūno treniruotėms. 

Nuo  lapkričio 7 dienos  vyriausybės nutarimu uždaromi sporto klubai, baseinai, SPA centrai, masažo kabinetai.

Tačiau  niekas nedraudžia būti lauke, aišku reikėtų vengti žmonių susibūrimo vietų. Judėjimas gryname ore stiprina imuninę sistemą.

Judėti, t.y., vaikščioti, bėgioti galima nuošalesnėse miesto vietose. Jei kalbame apie bėgimą, tai aš mėgstu rytines treniruotes su pirmais saulės spinduliais, yra, žinoma, ir „naktinių“ bėgikų, kurie dievina tuščias gatves, vakaro tylą. Miesto viešoje erdvėje yra lauko treniruoklių sporto aikštelių, kuriose galima atlikti begalę jėgos, tempimų pratimų.

Karantino laikotarpiu  ne visims rekomenduojama eiti į lauką (įvairios rizikos grupės), tad rekonenduoju atlikti pratimus savo kūno svoriu namuose.

Man, asmeniškai, labiausiai patinka JOGA. Daugelis mano, kad joga – tai sudėtinga, per sunku…mano metai… Noriu patikinti, kad pagooglinus pradedančiųjų jogą, tikrai rasite puikių pratimų, kuriuos galėsite pritaikyti būtent sau. Joga daugialypė ir čia kiekvienas gali pasirinkti ką nors pagal savo skonį ir gebėjimus. Rekomenduoju jogą, nes jogoje dirbate tik su savo kūnu ir nereikia papildomos įrangos. Tai galima praktikuoti ant kilimo, parketo ar grindų.

Sunkiausias klausimas: kaip įveikti tingumą?

Daryk ką nors. Judėjimas įveikia tinginystę, net jei akis judinate  ne  „Instagram”, o knygos puslapiuose. Žinote, kad skaitant deginamos kalorijos? Ne? Siurprizas! Aš jau nekalbu apie grindų valymą, šlavimo ir rūsio sutvarkymą. Tai tiek apie „mini fitnesą“. Svarbu atskirti tingumą ir atidėliojimą. Tingumas yra destruktyvus, o atidėliojimą lemia nusivylimas ir nežinomybės baimė. Juk visi žinome – kelią įveikia einantis.

Patikėkite, kad iveiktas atstumas nuo lovos iki šaldytuvo  ar  pastovėjimas balkone keletą minučių, per kelias dienas pusvalandis, nueitas iki parduotuvės,  nepadės sustiprinti imunitetą. Fizinis aktyvumas padės jums  pažinti save, ugdyti fizinę ištvermę, dvasinę higieną, reikalingą kritinėse situacijose, individualumą, tikėjimą sėkme siekiant fizinės, psichinės ir dvasinės sveikatos.

Karantino laikotarpis – tai puikus metas apmąstymams, saviugdai, norui ką nors pakeisti.

Viktoras Karpenko

Exit mobile version