Specialistų patarimas: kaip padaryti, kad vasarą namuose būtų vėsu, o žiemą – šilta?

Specialistų patarimas: kaip padaryti, kad vasarą namuose būtų vėsu, o žiemą – šilta?

Energijos kainoms pradėjus nerimą keliančiu tempu kilti, vis daugiau žmonių domisi energijos sąnaudų mažinimu – mažiau šildymo žiemą ir mažiau šilumos vasarą, kaip pasiekti tokį rezultatą? ,,E namai” ekspertai pateikė 4 praktinius patarimus, kurie padės apsispręsti ir sutaupyti, jei rinksitės protingai.

Kaip pasirinkti medžiagas namų statyboms?

Vienintelis būdas sumažinti šildymą žiemą ir vėsinimą vasarą – padidinti sienų izoliaciją. Pirmas ir labai svarbus klausimas: kaip apšiltinti sienas? Kodėl kai kurie žmonės renkasi plonesnes, bet brangesnes medžiagas? Daug kas daro klaidą skaičiuodami, kas yra ekonomiškiau, ir skaičiuoja tik apšiltinimo kvadrato kainą, neatsižvelgdami į kitus niuansus, lemiančius ne tik bendrą pastato projekto kainą, bet ir kainą. Pavyzdžiui, Europoje pastatai projektuojami daug dėmesio skiriant saulės poveikiui. Kuo daugiau šviesos, tuo didesnis psichologinis komfortas, nes reikia šviesos, o šildymas tuomet kainuoja pigiau. Jei turėtume langus į pietus, galbūt net nereikia papildomo apšildymo dienos metu. Kuo plonesnės sienos, tuo daugiau saulės spindulių patenka į kambarį, o tai reiškia, kad sutaupoma energijos šildymui.

Lietuvoje, vertinant sienų storį, didžiausiu plonesnės šiltinimo privalumu laikomas ploto taupymas

Tai pajuto pirmieji komercinių projektų įgyvendintojai, nes kuo plonesnės sienos, tuo didesnis naudingas plotas. Šiuo metu modernios plokštės gali suploninti sienas iki 14 centimetrų, o tai yra dešimtys ar net šimtai kvadratinių metrų papildomo ploto didesniuose pastatuose. Plonesnės sienos taip pat svarbios dirbant mažose patalpose, kuriose grindų plotas itin ribotas. Juk jei mažo kambario sieną padidinsime 14 cm., ji tikrai nepasirodys maža. Jie taip pat labai praverčia, jei apšiltintos vidinės sienos.

Plonesnė izoliacija yra 2-3 kartus brangesnė nei tradicinių medžiagų kubinio metro kaina

Tačiau tradicinė yra mažiau paklausi, o kadangi ne visi atkreipia dėmesį, jiems reikia mažiau kitų medžiagų. Jei projektuojate naują namą, sutaupytos medžiagos dažnai gali kompensuoti skirtumą ir netgi sumažinti statybos sąnaudas. Plonesnė izoliacija reikalauja plonesnės konstrukcijos, todėl reikia mažiau medžiagų. Lengvesnis stogas reiškia paprastesnę, pigesnę konstrukciją, kuri jį atlaikys. Plokštės gaminame yra atsparūs oro sąlygoms, todėl nereikia vėjo ar garo izoliacijos.

Kaip išlikti draugiškam aplinkai?

Lietuvoje tai sulaukė mažai dėmesio, tačiau moderni ir sandari izoliacija yra draugiškesnė aplinkai. Pastatai yra sandaresni, todėl į aikštelę neišskiria anglies dvideginio, jį galima pašalinti tik per perdirbimo sistemą. Kadangi reikia gabenti mažiau medžiagų, tai reiškia mažiau vilkikų ir dėl to mažiau išmetamo CO2.

Exit mobile version