Šiltas kėdes užsėdus naujiems rajono valdantiesiems socialdemokratams ir jų grupuotei – koalicijai rajone cirko pasirodymų nemažėja, o tik daugėja. Jau buvome paviešinę, kad Vaidas Smalinskas bendru susitarimu su meru Kazimieru Račkauskiu gavęs 18 000 eurų išeitinių, paliko Radviliškio ligoninės vadovo kėdę ir šiuo metu jau dirba mero bendrapartiečio socialdemokrato Akmenės rajono mero Vitalijaus Mitrofanovo valdomame rajone, kur vadovauja Akmenės ligoninei. Ir tai tik pradžia. Įdomiausia, kad Radviliškio ligoninės direktoriaus kėdę užsėdo Antano Čepononio bendrapartietė konservatorė Aušra Čiudarienė. Tai buvo rimtas signalas rajono politinėje padangėje, kad kažkas čia ne taip. Daugelis politikų stebėjosi, kaip čia meras K. Račkauskis patvirtino ilgametę konservatorę į tokį svarbų politiškai postą, bet rajono valdantieji „įjungė durnių“ ir sakė: nieko čia tokio, čia ne mes kalti, čia tokie konkurso rezultatai. Bet žinant, kad konkursui vadovauja mero ir administracijos pavaldiniai, tai tampa tikrai keista, kad nieko čia tokio.
Meras teikė net tris konservatorius į svarbius postus
Paskutiniame Tarybos posėdyje, be eilinių mero patyčių iš Tarybos narių bei patvirtinto biudžeto, nebūtų beveik nieko naujo, išskyrus vieną bet. Tarybos posėdžio metu meras K. Račkauskis teikė net trijų konservatorių kandidatūras vadovauti svarbiuose postuose: konservatorę Skaidrą Dišlė į Kontrolės komitetą, konservatorių Darių Jurėną į Antikorupcijos komisiją, o konservatorių Romą Kalvaitį į Etikos komisiją, kurioje meras ir jo bendrapartietis S. Luščikas dėl savo darbelių itin dažnai svarstomi. Beje, jau esame viešinę informaciją apie mero pavaduotoją pagal partiją S. Luščiką ir jo susivairavimą sau ir savo artimiesiems per atlyginimus iš „Radviliškio šiluma“ bei savivaldybės biudžeto daugiau nei 10 000 eurų kas mėnesį. Aišku, su mero pagalba.
Tarybos posėdyje pasitelktas ir melas
Merui pateikus tvirtinti naujas konservatoriškas kandidatūras į postus, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius mero paklausė, kodėl būtent konservatoriai buvo pasirinkti šiems postams. Meras pradėjo meluoti, kad, neva, opozicija patys teikė šias kandidatūras. G. Lipnevičius dar kartą patvirtino, kad šiam Tarybos posėdžiui nei jis, nei Lietuvos regionų partija neteikė šių kandidatūrų į komiteto bei komisijų postus. Merui antrinti puolė Tarybos narė Laima Škėmienė, kuri tarybos posėdžio metu tvirtino, kad tikrai atsimena kaip Kontrolės komitete balsavo už pirmininkę S. Dišlę. O merui paklausus, kaip balsavo šio komiteto narys G.Lipnevičius, L.Škėmienė atsakė, kad taip pat už. Tarybos narys G. Lipnevičius nevyniojo žodžių į vatą ir apkaltino merą ir L.Škėmienę sakant netiesą, kitaip tariant, meluojant viešai. Nusprendėme išsiaikinti, kaip yra iš tikrųjų, todėl merui bei L.Škėmienei pateikėme klausimus, cituojame: „Tarybos posėdžio metu, svarstant Kontrolės komiteto pirmininkės S. Dišlės paskyrimą į komiteto pirmininko pareigas, jūs teigėte, kad Kontrolės komitete jūs svarstėte ir būtent 2024 m. vasario 1 dienos Tarybos posėdžiui šiuo klausimu buvo priimtas sprendimas, kad Komitetas siūlo S. Dišlę pirmininko pareigoms. Dėl šio teiginio tarybos posėdyje nariai įvardijo jus sakant netiesą, kitaip tariant, jūs galimai melavote.
1. Prašome pateikti Kontrolės komiteto protokolą, kuriame buvo nuspręsta į Kontrolės komiteto pirmininkės pareigas teikti S.Dišlę 2024-02-01 Tarybos posėdžio svarstymui?
2. Jei tokio protokolo negalite pateikti ir neturite įrodymų, kad nesakėte netiesos, prašome paaiškinti, kodėl posėdžio metu viešinote tikrovės neatitinkančius faktus?
3. Jei 2024-02-01 Tarybos posėdžio metu skleidėte melagingą informaciją, išsakykite savo nuomonę:
1) Ar melavimas yra suderinamas su mokytojo profesija?
2) Ar neplanuojate atsiprašyti kolegų Tarybos narių?“
L.Škėmienė pateikė atsakymą. Tačiau jame pradėjo teigti priešingai, pati sau prieštaraudama, cituojame: „Kontrolės komiteto pirmininkės S. Dišlės paskyrimas į kontrolės komiteto pirmininko pareigas buvo svarstomas Savivaldybės komitetuose, kur prieštaravimų jos kandidatūrai nebuvo, todėl 2024-02-01 posėdžio metu ji savivaldybės tarybos narių buvo patvirtinta. Jokios kalbos apie svarstymą Kontrolės komitete nebuvo, nes, remiantis Vietos savivaldos įstatymo 20 straipsniu , to daryti ir nereikėjo…“. Šis Tarybos narės atsakymas, kuriame ji pati sau prieštarauja, nustebino. Abejotinos kompetencijos Tarybos narė jau nepirmą kartą Taryboje ar tam tikrų asmenų paprašyta, ar savo negebėjimų dėka įvardijama sakanti netiesą. Taip ir šį kartą. O juk prašėme pateikti tik Kontrolės komiteto protokolą, kuriame, pasak jos, buvo priimtas sprendimas dėl komiteto pirmininko kandidatūros. Posėdžio protokolo politikė iki šiol nepateikė. Todėl kyla klausimas, ar taip Tarybos posėdyje, kuris, beje, filmuojamas ir įrašomas, besielgianti politikė, gali tinkamai atlikti ir mokytojo pareigas? Juk jos, kaip mokytojos pareiga, auklėtinius ne tik mokyti, bet ir ugdyti, mokyti būti sąžiningais ir nemeluoti. Jos vieši veiksmai kelia abejonių, ar ji tikrai tinkamai auklėja mokinius.
Paklausėme ir mero, kodėl jis teikė konservatorius į postus, paklausimą cituojame: Paskutinio Tarybos posėdžio metu, svarstant Kontrolės komiteto pirmininkės S.Dišlės, Antikorupcijos komisijos D.Jurėno ir Etikos komisijos R.Kalvaičio paskyrimą į komiteto, komisijų pirmininkų pareigas, jūs teigėte, kad Kontrolės komitetas, Antikorupcijos komisija ir Etikos komisija svarstė ir būtent 2024 m. vasario 1 dienos Tarybos posėdžiui šiuo klausimu priėmė sprendimus, kad Komitetas siūlo S. Dišlę , Antikorupcijos komisija D.Jurėną ir Etikos komisija R.Kalvaitį pirmininko pareigoms. Dėl šio teiginio Tarybos posėdyje Tarybos narys įvardijo jus sakant netiesą, kitaip tariant, jūs galimai melavote.
1. Prašome pateikti Kontrolės komiteto protokolą, kuriame buvo nuspręsta į Kontrolės komiteto pirmininkės pareigas teikti S.Dišlę 2024-02-01 Tarybos posėdžio svarstymui?
2. Prašome pateikti Antikorupcinės komisijos protokolą, kuriame buvo nuspręsta į Antikorupcinės komisijos pirmininko pareigas teikti D.Jurėną 2024-02-01 Tarybos posėdžio svarstymui?
3. Prašome pateikti Etikos komisijos protokolą, kuriame buvo nuspręsta į Etikos komisijos pirmininko pareigas teikti R.Kalvaitį 2024-02-01 Tarybos posėdžio svarstymui?
4. Prašome pateikti patvirtintų Tarybos narių komiteto, komisijų pirmininkų pareigoms pritarimus užimti šias pareigas 2024-02-01 Tarybos posėdžio svarstymui?
2023m. birželio 1 dienos Opozicijos tarybos narių priimto sprendimo pateikti nereikia, nes pasirašę Tarybos nariai aiškiai įvardijo, kad 2024-02-01 Tarybos posėdžio svarstymui jų parašai negalioja.
5. Jei tokių protokolų negalite pateikti ir neturite įrodymų, kad nesakėte netiesos, prašome paaiškinti, kodėl posėdžio metu viešinote tikrovės neatitinkančius faktus?
6. Jei Tarybos posėdžio metu skleidėte melagingą informaciją, išsakykite savo nuomonę:
1) Ar melavimas yra suderinamas su mero pareigomis?
2) Ar neplanuojate atsiprašyti Tarybos narių?
Gautame atsakyme iš mero, praktiškai nebuvo atsakytą nei į vieną klausimą, apart paskutinio, kad „…meras nei melavo, nei turi dėl ko atsiprašyti.“ Meras taip pat nesugebėjo pateikti nei vieno Kontrolės komiteto protokolo, kuriuo galėtų paaiškinti ir patvirtinti savo pasisakymus. Na ir kaip gi pateiksi, jei manipuliatyvus melas iš šių politikų lūpų, jiems tampa kasdienybe. Faktas vienas: nei L.Škėmienė, nei K.Račkauskis, nors ir buvo prašyti, Kontrolės komiteto posėdžio protokolų, kuriais rėmėsi posėdžio metu, nepateikė. Kaip socialdemokratai nežino liaudės patarlės, kad melo ausys visada iš kepurės kyšo…
Įklimpo ir Tarybos sekretorius
Dar vienas mero grupuotės narys, Tarybos sekretorius Kęstutis Dambrauskas, taip pat griebėsi melo, tik šį kartą Investicijų ir kaimo reikalų komitete, kuriame už merą pristatė, kad, neva, komitetai, komisijos nusprendė teikti konservatorius į komisijų postus. Paklaustas tų pačių klausimų, kodėl melavo, atsakė: nemelavo… Tada paprašėme pateikti komiteto, komisijų protokolus, kur buvo svarstytos pirmininkų kandidatūros, iškart nėrė į krūmus ir nei vieno protokolo nepateikė.
Seimo narys prisipažino, kad su meru turi bendrų reikalų
Kadangi Radviliškyje rinktas LR Seimo narys Antanas Čepononis yra ir TS-LKD (konservatorių) Radviliškio skyriaus pirmininkas, paklausėme ir jo apie socialdemokratų mero ir konservatorių jungtuves Taryboje, cituojame:
„Savaitraščio „Radviliškio kraštas” redakcijos klausimai LR Seimo nariui Antanui Čepononiui:
Tarybai buvo naujai teiktos kandidatūros į Kontrolės, Antikorupcijos ir Etikos komisijų pirmininkus. Kadangi esate TS-LKD Radviliškio skyriaus pirmininkas, kodėl nusprendėte teikti Tarybai S.Dišlės, R.Kalvaičio, D.Jurėno kandidatūras? Ar esate bendravęs su meru Kazimieru Račkauskiu?
A. Čepononis neneigė, kad jam žinoma dėl S. Dišlės, R. Kalvaičio ir D. Jurėno kandidatūrų tvirtinimo Radviliškio rajono savivaldybės taryboje, kurios projektą teikė Radviliškio rajono savivaldybės meras K. Račkauskis bei administracija ir, kad jis nuolat bendrauja su meru.
Ilgamečių kolegų jungtuvės aiškios, mero pasiūlyti tik vienos partijos kandidatai, nors mažumoje yra ir kitų partijų Tarybos nariai. Kaip sakoma, sena meilė nerūdija. Juk konservatoriai su socialdemokratais rajoną valdė dvidešimt metų. Išeina taip: balsuoji už konservatorius, gauni socialdemokratus, o balsuoji už socialdemokratus, gauni konservatorius… O kaip manote Jūs?