Smurtas prieš sugyventinę Aukštelkuose užtraukė bausmę bei pareigūnų kontrolę

Vis dar populiarus smurtas prieš artimuosius bei šeimos narius. Ypatingai kaimiškose vietovėse. Bylos, kuriose sugyventiniai ar sutuoktiniai smurtavo prieš savo moteris, vis dar laikosi populiariausiųjų sąraše. Dėl Aukštelkų kaimo (Radviliškio rajonas) gyventojo Deivido Mikniaus veiksmų teismas priėmė sprendimą 2022 m. lapkričio 29 d. Byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą.

Nuo žodžių – prie veiksmų

Konfliktas tarp Deivido M. ir jo sugyventinės R. D. kilo 2022 m. spalio 24 d., 14.33 val. Pradžioje nesutarimas tarp 36 metų vyro ir jo 55 metų sugyventinės pasireiškė tik žodžiais, tačiau vėliau buvo imtasi veiksmų – aukštelkiškis savo vyresnę sugyventinę sumušė. Jam pareikšti kaltinimai, kad, būdamas neblaivus, savo namuose sugriebė ranka sugyventinę už rūbų ir pargriovė ant žemės. Dėl tokio jo veiksmo nukentėjusioji susižalojo rankos alkūnę. Kai moteris nugriuvo, Deividas M. vis dar nenusiramino ir du kartus sugyventinei spyrė į nugarą. Tokie tris kartus teisto vyro veiksmai buvo įvertinti pagal Baudžiamąjį kodeksą. Deividas M. nuteistas už nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje, padarymą.

Nors ir ne viską prisiminė, prisipažino

Kaltinamasis buvo apklaustas ikiteisminio tyrimo metu ir savo kaltę pripažino visiškai, nors ir sakė, kad dėl girtumo ne visas įvykio aplinkybes prisimena. Deivido M. atmintyje liko prisiminimai, kad namuose buvo kilęs žodinis konfliktas su sugyventine. Kadangi buvęs girtas, todėl nesusivaldė ir patempė savo moterį už rūbų, taip ją pagriaudamas. Prisiminė jis ir tai, kad po to dar moteriškei įspyrė.  Vyras sakė, kad nepamena, ar nukentėjusioji šaukė, kad jai skauda, ar prašė nustoti mušti,. Jo nuomone, sugyventinei jis spyrė nestipriai. Deividas M. dar prisiminė, kad jo sugyventinė skambino socialinei darbuotojai, kuri atvyko į jų namus ir jo paties prašymu smurtautoją iš namų išvežė. Pasak Deivido M., jeigu jis būtų buvęs blaivus, sugyventinei nebūtų įspyręs. Kaltinamasis sakė, kad po to įvykio su nukentėjusiąja bendrauja tik telefonu ir apsigyveno pas savo mamą, kur gyvens tol, kol bus nagrinėjama byla.

Kaltės įrodymų užteko

Byloje Deivido M. kaltės įrodymų pakako. Be jo paties prisipažinimo, kaltę įrodo byloje surinkta medžiaga – nukentėjusiosios ir liudytojos M. G. parodymai, įvykio vietos bei nukentėjusiosios apžiūros protokolai, policijos pareigūnų „Body“ kamerų įrašai bei kita. Kadangi kaltinamasis neprieštaravo, kad byla būtų užbaigta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą (tokiu atveju bausmė yra mažinama trečdaliu), prokuroras į teismą kreipėsi su pareiškimu dėl tokio sprendimo priėmimo.

Apribota laisvė ir uždrausta bendrauti su buteliu

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė prokuroro prašymą tenkino, paskirdama Deividui Mikniui galutinę, subendrintą su ankstesniu teismo baudžiamuoju įsakymu, bausmę – 1-erius metus ir 10 mėnesių laisvės apribojimo, įpareigojant nuteistąjį būti namuose nakties valandomis (nuo 22 val. iki 6 val. ryto), jei tai nesusiję su darbu ar gydymusi, taip pat bausmės atlikimo metu nevartoti alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų. Jam taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė, dėl kurios Deividas Miknius per 9 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos privalės sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Kaip jis tai vykdo, prižiūrės Probacijos tarnyba.

Neįsiteisėjęs

Teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento gavimo jis, nesutikdamas su paskirta bausme, turi teisę pareikšti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu. Tokio prašymo nepareiškus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir pradedamas vykdyti.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts