Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją dažnai atskrieja skundai dėl Radviliškio ligoninės: skundžiamasi dėl pacientų ir gydytojų nesusikalbėjimo, dėl atjautos bei švelnumo trūkumo iš ligoninės personalo pusės.
Į savaitraščio redakciją kreipėsi radviliškietė, besiskųsdama jos vyrui suteiktomis gydymo paslaugomis Radviliškio ligoninės priėmimo skyriuje.
„Mano vyras naktį pasijuto prastai – pajuto didelį skausmą krūtinėje, buvo labai didelis kraujo spaudimas. Išsigandusi, jog vyro sveikata gali dar pablogėti, pakviečiau greitąją pagalbą. Atvykusi medikė patarė palaukti iki ryto, po to eiti pas savo šeimos gydytoją ir prašyti siuntimo pas kardiologą.
Be pagalbos iki ryto bijojau likti su ligoniu – o jeigu būklė dar pablogės, mano vyro širdis stentuota “,- pasakojo į redakciją skambinusi moteris.
Greitoji pagalba nugabeno ligonį į Priėmimo skyrių. Šiame skyriuje jam buvo sulašinta vaistų ir po kelių valandų jis buvo išleistas į namus. „Net krūptelėjau, kai pamačiau į namus ryte parėjusį vyrą – nors gyvename netoli, Kęstučio gatvėje, tačiau jam vis dar skaudėjo krūtinę, spaudimas buvo labai aukštas. O jeigu tokios būklės jis būtų kur nuvirtęs ir miręs? Mano vyras visą laiką dirbo, mokėjo mokesčius, jam dar tik 59 – eri metai, gyventi norisi“,- kalbėjo susijaudinusi moteris.
Pasak jos, ligonio sveikata negerėja, vis dar laikosi aukštas kraujo spaudimas, skauda krūtinę. „Skambinsime savo šeimos gydytojai ir prašysime siuntimo pas kardiologą, kad suteiktų bent kokią pagalbą ir vyrui nebereikėtų kentėti skausmų – juk su širdimi menki juokai“,- sakė ligonio žmona.
Belieka tikėtis, jog radviliškiečiui medikų pagalba buvo suteikta ir jo sveikata taisosi. Na, o medikams linkime daugiau atjautos, kantrybės bei rūpestingumo – juk pas jus patenka skausmus kenčiantys, nekantrūs žmonės, norintys gauti operatyvią ir kvalifikuotą pagalbą.
Apie susidariusią situaciją redakcija paaiškinimo kreipėsi į Radviliškio ligoninės direktorių. Jis informavo, jog visi ligoninėje gydomi pacientai yra išleidžiami ambulatoriniam gydymui tik stabilizavus jų būklę ir pacientų būklė bei duomenys – konfidenciali informacija.
Paulius Ropė