Į redakciją kreipėsi Antanas Užkuraitis dėl, jo nuomone, esančios neteisybės. Nuo 2002 metų jis gyvena Vaižganto gatvės daugiabučio Savivaldybės socialiame būste. Antanas teigia, kad anksčiau bute gyvenusi moteris įsiskolino „Radviliškio šilumai“, todėl buvo atjungtas karšto vandens tiekimas. Žmogus neprieštaravo, kad karšto vandens nebūtų, tad abi pusės liko patenkintos. Netgi dar daugiau – bute nėra net vadinamojo „gyvatuko“. Tik vienas „bet“…
Šilumininkai netiekia karšto vandens, „gyvatuko“ bute net nėra, bet pinigų už „gyvatuką“ reikalauja. Esą, yra galimybė bet kada turėti karštą vandenį. Ironiška, kad reikia mokėti už tai, ką galėtum įsigyti. Nesvarbu, kad neperki, nesvarbu, kad atsisakai, svarbu, kad laiku sąskaitas apmokėtum už galimybę.
Daugiabutis, kuriame gyvena A. Užkuraitis, yra pasiskirstęs į dvi dalis. Dalis butų turi „gyvatukus“ ir jiems tiekiamas karštas vanduo, dalis net neturi „gyvatukų“. O tokių yra 13 iš 32. Visi trylika privalo susimokėti. Kaip sakoma, solidariai. „Radviliškio šilumos“ atstovai teigia, kad turi bute stovą, tai ir privalai mokėti. Pasirodo, kad paties Antano bėdos, jog vandeniu nesinaudoja.
Dėl situacijos paaiškinimo susisiekėme su įmone. Nėra lengva ir ten patekti – vasara, daug atostogaujančiųjų, o kur dar milijoniniai projektai. Per vargus pavykus susiskambinti, pokalbio metu net patys šilumininkų atstovai pripažino, kad užaklinus vamzdžius neturėtų klientas mokėti už „gyvatuką“. Tiesa, pridūrė, kad reikia gilintis į situaciją ir žiūrėti, kas ir kaip.
Savivaldybės turtą prižiūrinčios administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas teigė negavęs jokių duomenų. Jis rekomendavo radviliškiečiui parašyti raštu – tada bus gilinamasi ir sprendžiamos problemos, jei tokių būtų. Jam pavaldi vyr. specialistė Nijolė Žilvytienė nebuvo pasiekiama telefonu, tad lieka neaišku, kaip Savivaldybės būste gyvenančiam asmeniui kapstytis šioje situacijoje. Panašu, kad skęstančiojo gelbėjimas yra paties skęstančiojo reikalas.
Marius Aleksiūnas