Skaitytojai skundžiasi

Pagalbos šauksmas iš Šeduvos


Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  dažnai kreipiasi rajono gyventojai su pagalbos prašymu. Šį kartą sulaukėme skambučio iš Šeduvos.

Šeduvos

sodyboje – daug problemų

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją kreipėsi  Šeduvos miesto gyventoja (redakcijai pavardė žinoma). „Šalia mano sodybos, Vytauto gatvėje,  yra  varganas namelis, kuriame ilgus metus gyvena socialiai remtini žmonės. Teko matyti visko: ir besišlapinančių nuo laiptų, besikeikiančių, šiukšles pilančių tiesiog kieme. Šiuo metu šiame name gyvena moteris su dviem vaikais. Namas neprijungtas prie nuotekų sistemos, o moteriai reikia skalbti vaikų rūbus. Nėra jai  kitos išeities, kaip tik vandenį iš skalbimo mašinos išleisti ant šalia namo esančios pievelės – ji prie skalbimo mašinos prijungia šlangą ir visas vanduo išteka į kiemą, ant žolės. Name taip pat nėra tualeto, nesandarus lauko tualetas yra  sandėliuke, nuo kurio į mano namo pusę sklinda nemalonus kvapas. Užjaučiu kaimynę, kuri vargsta, bet kodėl aš turiu kentėti“,- sakė šeduvė.
Moteris Aplinkos apsaugos agentūrai parašė skundą, kurio pagrindu socialiai remtina kaimynė buvo nubausta 30 eurų bauda. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad sodyboje yra nesandari lauko tualeto fekalijų kaupimo duobė ir kaimynei nurodyta iki rugsėjo 10 d. privalomai prisijungti prie centralizuotų Šeduvos miesto buitinių nuotekų tvarkymo tinklų.
„Man skirtą baudą sumokėjau, bet tikrai neturiu lėšų pati prisijungti prie miesto nuotekų tinklų – viena auginu du vaikus, turiu negalią. Norėčiau kaip socialinį būstą gauti sodybą, juk yra aplinkui tuščių. Man siūlė butą, bet į butą eiti nenoriu, nes auginu gyvūnus ir neturėčiau jų kur dėti“,- sakė  moteris. Pasak šeduvės, ji šiuo metu socialinio būsto eilėje stovi 110.
Mažame namelyje  šiuo metu vargiai  išsitenka šeima – nėra vietos skalbiniams džiauti, o ir buitinė technika paveda: sugedo skalbimo mašina, reikėtų ir geresnio šaldytuvo. Yra ir kitų bėdų mažoje  sodyboje – reikėtų nupjauti šviesą užstojančius medžius, tačiau šiam veiksmui atlikti vėl reikia leidimo. 
Aplinkosaugininkai skyrė didesnę baudą
Kadangi šeduvė buvo įpareigota iki rugsėjo 10 d. prisijungti prie Šeduvos miesto nuotekų tinklų, aplinkosaugininkai spalio 10 d. patikrino, ar prisijungta ir šį kartą skyrė visą baudą – 75 eurus. „Aš ant baudos kvito nepasirašiau, nesutinku jos mokėti – sumokėjus baudą nebeliks pinigų pragyvenimui“,- sakė dviejų vaikų mama.
Redakcija gavo raštą iš Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos, kad socialiai remtina šeduvė nesikreipė į pareigūnus dėl nurodyto termino pratęsimo prisijungimui prie centralizuotų nuotekų tinklų, o po patikrinimo nustatyta, kad  privalomas nurodymas neįvykdytas. Taip pat  jokie dokumentai, įrodantys šeduvės pastangas  įgyvendinti reikalavimus prisijungti prie miesto nuotekų tinklų nebuvo pateikti.
Pasak aplinkosaugininkų, moteriai skirta bauda yra pati švelniausia, kurią numato Administracinių nusižengimų kodeksas, o prisijungimo prie centralizuotų nuotekų tinklų terminas pratęstas iki gruodžio 9 d.
Gal  socialiai remtinai šeduviai aplinkosaugininkai skyrė ir švelniausią baudą, tačiau 75 eurų bauda būtų nemaža ir dirbančiam žmogui, o ką jau kalbėti apie socialiai remtiną.
Kilo klausimas, kodėl  šeduvei bendraujant su aplinkosaugininkais nepadėjo nuotekų problemą bei šeimos padėtį žinantys Šeduvos seniūnas J. Pranys bei socialiniai darbuotojai – gal ir baudų nebūtų buvę. Moteriai padedanti socialinė darbuotoja redakcijai atsakė trumpai: „Mes žinome, ką daryti ir kaip mums dirbti“.
O  Šeduvos seniūnas J. Pranys „Radviliškio krašto“  redakcijai atsiuntė „valdininkišką“ atsakymą:  „socialiai remtinai gyventojai sutvarkyti visi dokumentai ir jos namas bus prijungtas prie miesto nuotekų tinklų“. Tačiau, redakcijos nuomone, šie seniūno argumentai socialiai remtiną gyventoją mažai teguodžia – baudą gavo ne seniūnas, o socialiai remtina moteris, auginanti du vaikus.

Kaip sužinojome, nuotekų įvedimui į Vytauto gatvėje esantį namą yra nemaža kliūtis – ši zona priskiriama paveldo zonai, tad kasti nuotekų tinklui reikalingiems  grioviams reikia leidimo. 

 Džiugią  naujieną pranešė UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius E. Barčkus – jau šią savaitę atvyks archeologai ir bus suderintas kasinėjimas, reikalingas nuotekų įvedimui. „Archeologai atliks tyrimus, gal leis kasti rankiniu būdu, gal pasitelkus techniką, tačiau nuotekų įvedimo darbai jau  pajudės“,- sakė E. Barčkus.

Tikimės, kad Šeduvos seniūnas ir kiti atsakingi asmenys į gyventojų problemas žvelgs ne „valdininkiškai“, bet padės jas spręsti iš esmės; socialiai remtinos šeduvės namelis bus prijungtas prie miesto nuotekų tinklo ir jo gyventojai  nebereikės mokėti baudų aplinkosaugininkams už aplinkos teršimą.
Tačiau kodėl seniūnija ir socialiniai darbuotojai apie sutvarkytus dokumentus ir greitą namelio prijungimą prie nuotekų tinklų neinformavo aplinkosaugininkų – pateikus šią informaciją galbūt  dviejų vaikų socialiai remtina mama būtų išvengusi baudų – klausimas lieka atviras.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts