Ligos, motinystės ar tėvystės išmokos, pajamos už investicijas, žemės, pridėtinės vertės mokestis, valstybinio socialinio draudimo, privalomojo sveikatos draudimo įmokos, gyventojų pajamų mokestis – tai tik keli dalykai, su kuriais susiduriame jei ne kas mėnesį, tai bent jau kartą per metus. Planuojant savo finansus ypač svarbu žinoti, kiek reikia pinigų atsidėti mokesčiams, kiek išmokų forma gausime pajamų, nes tik taip galėsime tinkamai įvertinti galimas tolimesnes išlaidas ir planuoti savo biudžetą. Tam, kad šiuos skaičius sekti būtų paprasčiau, papasakosime jums apie kasdien praverčiančias skaičiuokles.
Motinystės / tėvystės išmokų skaičiuoklė
Turintieji vaikų dažnai suka galvas, kiek gi išmokų jiems priklauso. Jas apsiskaičiuoti itin paprasta naudojantis Sodros sukurta išmokų skaičiuokle. Apskaičiuoti, kiek gi pinigų gausite itin paprasta: tereikia nurodyti išmokos gavimo trukmę, vidutinį gaunamų pajamų dydį ir skaičiuoklė visą darbą atliks už jus!
Ligos išmokų skaičiuoklė
Norite žinoti, kokio dydžio ligos išmoką gausite gavę nedarbingumą? Tam apskaičiuoti nereikia žinoti specialių formulių – užtenka įvesti nedarbingumo laikotarpį, vidutines savo pajamas, nurodyti papildomus duomenis (jei tokių yra) į ligos išmokų skaičiuoklę ir viską sužinosite iškart. Skaičiuoklė itin naudinga tiek vykdantiems savarankišką veiklą, tiek dirbant pagal darbo sutartį.
Neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiuoklė
NPD – tai pagal Jūsų darbingumo lygį nustatomas pajamų dalis, kuriai netaikomi mokesčiai. NPD galite lengvai apskaičiuoti VMI skaičiuokle: tereikia įvesti gautą arba ketinamą gauti mėnesio atlyginimą neatėmus VSD, PSD ir GPM (bruto).
Investavimo skaičiuoklė
Norintiems investuoti itin pravarti investavimo skaičiuoklė. Tai kiekvienam, norinčiam įdarbinti savo pinigus patogi skaičiuoklė, leidžianti sužinoti, kiek reikia investuoti norint uždirbti konkrečią pinigų sumą. Investavimo skaičiuoklė patogi tuo, kad čia galima keisti tiek investuojamą sumą, tiek metinę grąžą ir terminą. Tai puikus įrankis norintiems sukurti tinkamą investavimo strategiją.
Žemės mokesčio skaičiuoklė
Turite nuosavos žemės? Tuomet, ko gero, žinote apie žemės mokestį. Naudodamiesi Žemės mokesčio skaičiuokle galite lengvai ir greitai apskaičiuoti konkrečios žemės ūkio, sodų, gyvenamosios, komercinės ar kitos paskirties būsimus žemės mokesčius. Skaičiuoklė gali padėti palengvinti mokesčių skaičiavimą, planuoti būsimas išlaidas ir pajamas.
PVM skaičiuoklė, skirta ne PVM mokėtojams
Smulkiems verslininkams, autorinius atlyginimus gaunantiems gyventojams, ir kitiems asmenims ypač naudinga Valstybinės mokesčių inspekcijos sukurta Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) skaičiuoklė. Į skaičiuoklę įvedus konkrečių metų kiekvieno mėnesio pajamas lengvai ir greitai galima sužinoti, ar jums jau reikia įsiregistruoti kaip PVM mokėtoju ir mokėti pridėtinės vertės mokestį, ar dar ne. Be to, skaičiuoklei parodžius prievolę deklaruoti ir mokėti PVM pateikiama ir visa informacija kaip tai daryti.
IVP skaičiuoklė
Dirbantiems pagal individualios veiklos pažymėjimą tikru išsigelbėjimu gali tapti IVP skaičiuoklė. Tai lyg asmeninis buhalteris, padedantis suskaičiuoti tenkančių mokesčių naštą. Į skaičiuoklę įvedus reikiamus duomenis galima sužinoti mokėtinas VSD, PSD, GPM sumas.