„Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre“ – bardakas

Kovo 29 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko trišalės tarybos posėdis, kuriame buvo vėl aptarinėjama netvarka su šiukšlių išvežimu. Posėdyje dalyvavo   ŠRATC, „Specializuoto transporto“ bei verslininkų atstovai.

Po šiukšlių išvežimo lieka sąvartynas

UAB „Specializuotas transportas“ direktorius A. Barinovas trišalę tarybą informavo, kad šiuo metu plaunami mieste esantys konteineriai bei „varpeliai“, tvarkomos, valomos ir prižiūrimos konteinerių aikštelės. Direktoriui buvo pademonstruotos nuotraukos, kuriose matomas po šiukšlių išvežimo konteinerių aikštelėje paliktas sąvartynas. A.Barinovo nuomone, tokio vaizdo neturėtų būti, po šiukšlių išvežimo aikštelės turi būti paliekamos tvarkingos. „Jeigu po šiukšlių išvežimo konteinerių aikštelėse mėtosi atliekos, vadinasi, mes neatliekame savo darbo ir prisiimame atsakomybę“,- sakė A. Barinovas.
A. Barinovas sulaukė priekaištų, kad daug „varpelių“ sulūžusių, iškritę jų dugnai. Buvo atsakyta, kad „varpeliai“ bus remontuojami, atsarginių dalių remontui duos ŠRATC.

„Specializuoto transporto“ vadovui priekaištauta, kad netvarkingi ir stiklui skirti konteineriai – dažnai iškrenta jų dugnai. Šią problemą žadėta  ištaisyti.

Sodininkai nesulaukia žaliųjų atliekų konteinerių

Radviliškio sodininkai skundžiasi, kad sodų bendrijose nėra žaliųjų atliekų konteinerių. „Gyventojai, neturintys soduose namelių, o tik žemės sklypus, neturi kur dėti žaliųjų atliekų, tad priversti jas mesti į bendrus komunalinių atliekų konteinerius. Žmonės už atliekas moka, tačiau neturi kur dėti nupjautos žolės ir kitų žaliųjų atliekų“,- su sodininkų problema buvo supažindinti ŠRATC atstovai.

Pasak ŠRATC direktorės, rinkliavą už komunalines atliekas turi mokėti visi žemės sklypų savininkai, o žaliųjų atliekų mesti į komunalinių atliekų konteinerius tiesiog neleistina. Direktorė trišalę tarybą informavo, kad ŠRATC negavo Radviliškio sodininkų prašymų dėl žaliųjų atliekų konteinerių ar maišų trūkumo. Sodų bendrijų pirmininkai turi kreiptis į ŠRATC ir informuoti, kiek kokiai bendrijai reikia žaliųjų atliekų konteinerių ar maišų.

Konteinerį išvežė kartą, o sąskaita – už 4 kartus

„Radviliškio autocentro“ savininkas V.Stasiukynas ŠRATC atstovams turėjo nemažai priekaištų. „Gavau iš ŠRAC sąskaitą už sausio mėnesį – pasirodo, kad ten prirašyta, jog komunalinės atliekos iš įmonės buvo vežtos 4 kartus, nors realiai konteineris išvežtas tik vieną kartą. Sugaišau visą dieną aiškindamasis, kodėl vietoje 13 eurų turiu mokėti net 55 eurus. ŠRATC atstovai siuntinėjo nuo vieno vadybininko prie kito. Šioje įmonėje visiškas bardakas ir nesusikalbėjimas“,- sakė verslininkas.

Beje, pastate, kur įsikūręs „Radviliškio autocentras“, yra dar dvi įstaigos – „Regitra“ ir „Lietuvos draudimas“. Šios įstaigos visada mokėjo ŠRATC už komunalinių atliekų išvežimą, tačiau net neturėjo savo konteinerių – vieną konteinerį visoms įmonėms buvo pastatęs V. Stasiukynas. Verslininkas nuo 2008 m. mokėjo mokestį už atliekų perviršį – jo įmonėje dirba 10 žmonių, turėjo didelį konteinerį, kai pagal žmonių kiekį priklauso mažesnis. „Aiškinau ŠRATC atstovams, kad tame pačiame pastate yra dar dvi įmonės, kurios neturi komunalinių atliekų konteinerių, atliekos visų trijų įmonių metamos į vieną konteinerį, tačiau likau nesuprastas. Dabar situaciją kaip ir išsisprendė – ir „Regitrai“, ir „Lietuvos draudimui“, ir „Radviliškio autocentrui“ atveš mažesnius konteinerius – vietoje vieno didelio bus trys mažesni, vietoje vieno konteinerio kels tris mažesnius. Tačiau ar tai ūkiškumas?“,- abejojo verslininkas.
Kad ŠRATC turi bėdų su vadyba, patvirtino ir kiti verslininkai. „Mes dėl atliekų išvežimo sudarome sutartį su atliekų vežėju, o ne su pinigų ėmėju: sutartį sudarome su „Specializuotu transportu“, o pinigus už rinkliavą mokame ŠRATC, kuris už nieką neatsakingas“,- sakė verslininkas A. Kvėglys.

Jam pritarė ir kiti posėdyje dalyvavę verslo atstovai. „Paskutiniu metu labai padažnėjo atvejų, kai prirašinėjami konteinerių išvežimai – vietoje vieno karto pateikiama sąskaita už kelis kartus“,- sakė „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas G. Lipnevičius. Jo nuomone, reikia surinkti visus prirašinėjimo faktus ir pateikti savivaldybės vadovams, kad išsiaiškintų šiuos negražius faktus su ŠRATC, kurios dalininkė yra ir Radviliškio rajono savivaldybė, ir reikalui esant kreiptis į teisėsaugą. Verslininkai šiam pasiūlymui pritarė.

Verslininkai norėtų, kad atliekas vežtų ir rinkliavą rinktų viena įmonė, tačiau tokiai tvarkai prieštarauja  konkurencijos tarnyba.

ŠRATC direktorė atsiprašė verslininkų už siuntinėjimą nuo vieno darbuotojo prie kito ir pažadėjo išsiaiškinti visus prirašinėjimo atvejus. Tikėkimės, kad taip ir bus, o verslininkams belieka guostis, kad ŠRATC pradės dirbti efektyviau, atsakingiau, o gal ir sąžiningiau.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version