Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyko Šiaulių regiono verslo asocijuotų struktūrų – rajonų verslininkų asociacijų ir prekybos pramonės ir amatų rūmų vadovų – susitikimas. Dalyvavo Radviliškio, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Šiaulių rajono asociacijų ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai.
Regiono verslininkai jaučia poreikį vienytis ir formuoti bendrą verslo poziciją mūsų regiono ekonominio vystymosi klausimais. Visi sutarė, kad Šiaulių regione nuolat veikiantis regiono verslo forumas–verslo organizacijų susirinkimas yra puiki vienijanti verslininkus atstovaujančių organizacijų veiklos forma. Tai aktualėja svarstant regioninės politikos formavimo ekonominius klausimus. Susitikimų metu svarstomi ir teikiami pasiūlymai aktualiais verslui klausimais. Kiekvieno užsidarymas savo aplinkoje nieko gero neduoda. Regiono konkurencingumas didele dalimi priklauso nuo visų savivaldybių teritorijose veikiančių ūkio subjektų gyvybingumo, pajėgumo ir ekonominio augimo.
Susitikimo dalyviai sutarė, kad išlieka aktualus ir reikalaujantis analizės bei diskusijų atliekų surinkimo klausimas. Tai kelia visų rajonų verslo organizacijos. Radviliškio verslininkų asociacijos vadovas Gediminas Lipnevičius informavo, kad aktyvių verslininkų bei asociacijos dėka Radviliškyje buvo pasiektas susitarimas dėl atliekų surinkimo įkainių, palankesnių verslui. Bet šiuo metu vėl siūloma nesuprantama papildoma priemoka tiek verslui, tiek buitiniams vartotojams – 10 eurų su PVM užkonteinerio nuomą. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas pažymėjo, kad būtina detaliai išanalizuoti atliekų surinkimo sistemos darbą ir šios paslaugos kainodarą. Sarbu susitarti, kaip įgalinti „užsidirbti“ iš išrūšiuotų atliekų kaip žaliavos ar pagaminto deginimui „kuro“. Atliekų surinkimo sistema turi turėti aiškius pagrįstus kaštus ir planą, kaip nebebus didinama kaina už atliekų surinkimą. Taip pat svarbu sujungti gamybinių ir buitinių atliekų surinkimo bei panaudojimo klausimus. Aplinkos ministerijos neveikiantis GPAIS projektas – tai tik papildoma administracinė našta verslui. V. Japertui pritarė „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius: „Vis brangstant ir brangstant atliekų išvežimui bei sutvarkymui, turi būti rastas sprendimas, kuris tenkintų tiek verslą, tiek gyventojus“.
Sutikime sutarta, kad 2019 metais be atliekų klausimo forumas tarsis, kaip per Rūmus ir asociacijas padėti smulkiam ir vidutiniam verslui pasinaudoti ES struktūrinės paramos lėšomis. Taip pat aptarta teikti siūlymus Kelmės, Joniškio, Pakruojo ir Radviliškio savivaldybėms dėl rajonų verslo tarybų įsteigimo. Kaip Šiaulių miesto ir rajono patirtis rodo, tai puiki verslo ir savivaldos susikalbėjimo forma.
Visi dalyviai pastebėjo, kad Šiaulių regiono verslo organizacijų bendravimas ir bendradarbiavimas gali ženkliai prisidėti prie spartesnio pozityvios verslo aplinkos formavimo savivaldybėse.
Alfredas Jonuška, gen. direktorius,
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai