Šį šeštadienį Radviliškyje – lietuviškų prekių mugė „Pagaminta Lietuvoje“

Šį šeštadienį, balandžio 30 d., Radviliškyje Aušros aikštėje vyks mugių organizatoriaus „My Fest“ rengiama lietuviškų prekių mugė „Pagaminta Lietuvoje“. Tai paskutinis šio ciklo renginys šį pavasarį – nuo kovo mėnesio mugė įvyko Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje bei Tauragėje.

Idėja rengti šią mugę „My Fest“ komandai kilo dar 2020 m., deja, dėl COVID-19 pandemijos šio renginio tuomet nepavyko surengti. „Renginius, muges organizuojame nuo 2018 m., jau seniai atkreipiau dėmesį kokių originalių gaminių sukuria lietuviai, be to daug lietuvių gamintojų pasižymi ir aukšta kokybe – norėjosi juos palaikyti ir taip atsirado idėja rengti juos pristatysiančią mugę“, – pasakojo „My Fest“ iniciatorė Jorūnė Stonienė.

Pasak moters, pastarieji pora metų smulkiesiems ir vidutiniams verslams buvo iš tiesų sunkūs. „Didelė dalis verslų prekiaudavo tik renginiuose. Tad juos uždraudus pardavimai ženkliai krito, o dalis verslų netgi buvo priversti nutraukti veiklą. Kai kas suskubo atidarinėti internetines parduotuves, tačiau jos niekuomet nepakeis gyvo bendravimo, galimybės pasišnekučiuoti, paskanauti ir pasimatuoti“, – įsitikinusi pašnekovė.

Renginio idėja – suburti išlikusius verslus, padėti jiems vėl atsistoti ant kojų, suteikti galimybę pristatyti lietuviškus gaminius skirtingų miestų gyventojams, ne tik didmiesčiuose. Dalyviai į renginį suvažiuos iš visos Lietuvos.

Dalyvio mokestis, pasak J. Stonienės – simbolinis, be to taikoma nuolaida verslams, kurie nori dalyvauti mugėje savo mieste, o neįgalieji bei moksleiviai renginyje gali dalyvauti iš viso nemokamai.

Organizatorės teigimu, renginių pasiilgo ne tik prekeiviai, bet ir lankytojai. „Gauname nemažai užklausų, žmonės teiraujasi kada kokie renginiai vyks, kad galėtų iš anksto susiplanuoti atvykti“, – sakė ji.

Renginyje Radviliškyje dalyvaus apie 100 dalyvių. Maždaug trečdalis dalyvių prekiaus maisto produktais, kiti – drabužiais, papuošalais ir aksesuarais, prekėmis vaikams, kosmetika ir švaros priemonėmis, namų dekoro detalėmis ir t.t.

„Renginiuose visuomet turime tautinio paveldo kampelį, jis būna labai populiarus, tačiau laukiame ne tik siūlančių paveldo gaminių, bet ir modernių prekių“, – patikino J. Stonienė.

Pati moteris noriai perka lietuviškų prekių. „Ir dėl savęs, ir profesinio azarto vedama kasmet apsilankau didžiosiose mugėse Vilniuje – Kaziuke, Sostinės dienose, Tautų mugėje. Jau tapo tradicija kasmet nusipirkti po lietuvių gamintojų suknelę. Būtent iš lietuvių gamintojų perku drabužius ir žaislus savo vaikams. Visa šeima avi lietuviškas šlepetes“, – juokėsi ji.

Jei gerai pasiseks, mugių ciklą „Pagaminta Lietuvoje“ J. Stonienė planuoja organizuoti ir rudenį – jis turėtų apimti keliais miestais daugiau, nei pavasarinė šventė, o nuo kitų metų renginys galbūt pasieks ir sostinę.

Exit mobile version