Seimo nariams draudžiama užsiimti bet kokia kita veikla. Suprantama, ir gauti už tai darbo užmokestį. Aišku, yra išimčių. Ir jų nemažai. Taip pat Seimo nariams draudžiama naudojantis savo padėtimi gauti naudą ar bet kokį kitą suinteresuotumą – materialinį ar neišreiškiamą pinigais. Todėl labai svarbu, kad Seimo nariai savo pareigomis naudotųsi sąžiningai ir atsakingai. Tam reikalingas Seimo narių veiklos viešumas, kuris padeda ne tik sudrausminti piktnaudžiaujančiuosius, bet ir priversti atsiskaityti prieš rinkėjus.
Praėjusiuose rinkimuose į Seimą Radviliškio rinkimų apygardoje kandidatavo norėjo būti išrinktas maestro V. Juozapaitis. Jam labai pasisekė, nes po sutriuškinimo antrajame ture į Seimą pateko tik partinio sąrašo dėka. Kad ir kaip stengėsi rajono konservatoriai, rajono žmonės pasirinko kitą kandidatą. Tačiau tai nesutrukdė pagal partinį sąrašą išrinktam Seimo nariui V. Juozapaičiui naudotis savo statusu. Eilinis pilietis tai įvardintų kaip piktnaudžiavimą.
Laikas nuo laiko viename rajono laikraštyje pasirodo V. Juozapaičio sveikinimai įvairiomis progomis. Dažniausiai juos jis pasirašo kaip Seimo narys. O Seimas, kaip žinia, yra valstybės parlamentas, kuriame priimami teisės aktai privalomi visiems. Nieko čia keisto, jei šalia kitų parlamentarų vietos laikraštyje su savo sveikinimais pasirodo ir V. Juozapaičio nuotraukos. Juk liaudis turi prisiminti ne tik laimėtojus, bet ir pralaimėtojus. Vis tik, jei ne vienas „bet“…
Peržvelgus kai kurių seimūnų pateikiamas parlamentinės veiklos išlaidas, krenta į akis tai, kad jei A. Butkevičius kaip didžiausias švaistūnas 2017 metais sumokėjo jau 1140 eurų už viešosios informacijos rengėjų paslaugas, tai jo kolega V. Juozapaitis – tik varganus 36 eurus. Tai nereiškia, kad abu tokias sumas sumokėjo tik konkrečiam Radviliškio vietos laikraščiui. Pats Seimo narys V. Juozapaitis patvirtino, kad iš 36 eurų nei cento šiemet nebuvo skirta Radviliškio rajono laikraščiui. Už kokius pinigus jis susimokėjo sveikinimams ir straipsniui, kurie užėmė arti 900 kvadratinių centimetrų plotą? Kaip privatus asmuo? To oficialiame atsakyme jis nenurodė, tik nepamiršo viešai išplūsti išdrįsusį to paklausti žiniasklaidos atstovą.
Prisiminus vis dar potencialios V. Juozapaičio kolegės J. Margaitienės vadovaujamos administracijos įvykdytą viešąjį pirkimą, kai kvadratinis centimetras šeštame savivaldybės finansuojamo laikraščio puslapyje buvo perkamas už 0,68 euro centus, tai sukelia prieštaringų minčių. Ar kaip itin sąžiningą ir pareigingą save deklaruojantis Seimo narys V. Juozapaitis „pamiršo“ susimokėti? Gal konservatorių partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas A. Čepononis, kuris dar dažniau laikraščio puslapiuose sveikina tautą, jam „dovanojo“ skolą rajono vardu? O skola, skaičiuojant viešojo pirkimo įkainiais, galėtų siekti tik „menkučius“ 600 euriukų. Tad kam smulkintis su Seimo nario sveikinimais, juk skyriaus pirmininkas sveikina tautą gerokai dažniau. Ir tai daro nemokėdamas už tai.
Ir ko tik nepadarys konservatorių partijos vietinis skyrius dėl savo kraštiečio. Kam varginti tą vietinio laikraščio leidėją tokiomis smulkmenomis? O ir paties leidėjo dažniausiai net nebūna Radviliškyje. Suprantama, laisvoje rinkoje visi laisvi rinktis, kam ir ir už kiek parduoti savo paslaugas. Tačiau kai savivaldybė neteisėtai permoka tūkstančius eurų, Seimo nariui V. Juozapaičiui mažiausiai turėtų būti neetiška naudotis tokiomis paslaugas nemokamai.
P.S. Redakcijos duomenimis, Seimo narys V. Juozapaitis 2016 m. „Radviliškio naujienų“ leidėjui už paslaugas sumokėjo 12,10 Eur, 2017 m. „Lietuvos žinių“ leidėjui sumokėjo 36,30 Eur.
Marius Aleksiūnas