Seimo narys A. Čepononis balsavo už narkotikų dekriminalizavimą mūsų vaikams

Seimo narys A. Čepononis balsavo už narkotikų dekriminalizavimą mūsų vaikams

Radviliškio rajono žmonių išrinktas konservatorius A. Čepononis kartu su kolegomis balsavo, kad jaunimas laisviau galėtų vartoti narkotines medžiagas, nepajusdamas beveik jokios atsakomybės

Dabartinei Seimo valdančiajai daugumai labiau rūpi ne kylančios kainos, socialinės problemos, bet sudaryti kuo palankesnes sąlygas narkotines medžiagas vartojančiam jaunimui. Tai rodo Seimo konservatorių, liberalų bei „laisviečių“ balsavimas dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projekto 2021 m. spalio 14 d. vakariniame posėdyje. Kartu su savo partiečiais už šį projektą balsavo Radviliškio krašto žmonių išrinktas atstovas Seime Antanas Čepononis. 

Pritarė valdančioji dauguma

Balsų dauguma („už“ balsavo 65 parlamentarai, „prieš“ 40 ir 4 „susilaikė“) pritarta tam, kad teisėsaugos institucijos būtų atlaidesnės mažą kiekį narkotinių medžiagų laikantiems, gabenantiems ar vartojantiems asmenims. Seimo konservatoriai anksčiau dėl šio projekto dar kėlė klausimus, tačiau posėdyje susivienijo su Laisvės bei Liberalų sąjūdžio frakcijų atstovais. Net dalis kairiaisiais save vadinančių socialdemokratų dėl narkotikų dekriminalizavimo balsavo kartu su dešinėje sėdinčiais konservatoriais bei liberalais.

Už narkotikų turėjimą – tik įspėjimas

Projektas numato iš Baudžiamojo kodekso pašalinti nuostatą, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu. Ši nuostata būtų perkeliama į Administracinių nusižengimų kodeksą ir nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtas gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo jas platinti užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 250 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtrauktų 200–400 eurų baudą. Palaikantys narkotinių medžiagų dekriminalizavimą save teisina tuo, kad nuo narkotikų priklausomiems žmonėms reikia pagalbos, o ne kalėjimo.

Opozicija pasisako griežtai prieš

Seimo opozicijos nuomone, dekriminalizavus nedidelio kiekio narkotikų laikymą, jaunuoliams bus siunčiama žinutė, kad tai tėra pramoga, ir ši iniciatyva iš tiesų yra pirmas žingsnis į narkotinių medžiagų legalizavimą. Pastebėta, kad griežtesnės bausmės lemia mažesnį vartojimą. Tuo tarpu valdantieji jau numatė narkomanų gydymui skirti lėšų.

A. Čepononio nuomone, projektas atitinka „protingumo kriterijus“

Paklaustas, kodėl kraštietis konservatorius A. Čepononis pasirinko balsuoti už beveik nebaudžiamą narkotikų turėjimą savo reikmėms, šis atsakė abstrakčiai, kad „Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio pakeitimas atitinka proporcingumo ir protingumo kriterijus“, nors ir teigė, kad „visos medžiagos, kurios susiję su psichikos paveikimu, tame tarpe ir alkoholis, žalingos žmonėms ir siūlau nevartoti”.

Seimo opozicija tokį valdančiųjų sprendimą įvardijo, kaip beprotybę politikoje ir kuriamus mirties, o ne gyvybės įstatymus, kurie neš destrukciją ir nelaimes žmonių gyvenimuose. Įstatymų pakeitimai, susiję su narkotinių medžiagų dekriminalizavimu, įsigalios nuo kitų metų sausio 1 d. Manoma, kad jie įneš ir tam tikros sumaišties į policijos pareigūnų, teismų darbą, priklausomybės ligų gydymą. Paskutiniu metu Seimo valdančiųjų konservatorių, liberalų bei „laisviečių”požiūrį sunku suprasti – kainos kyla, pajamos nedidėja, o dėl narkotikų turėjimo savo reikmėms ar vartojimo bus galima išsisukti beveik be jokių teisinių pasekmių. Ar A. Čepononio bei jo kolegų sprendimas pagerins gyvenimą Lietuvos žmonėms, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas” informacija

Exit mobile version