,,Šeduviukų“ susitikimas su etnografe, tautosakos puoselėtoja Emilija Brajinskiene

Šeduvos gimnazijos mokiniai skatinami domėtis etnokultūra, puoselėti protėvių tradicijas.  Etnokultūrinio ugdymo tikslas –  ugdyti asmenybę, besididžiuojančią savo tautine kultūra, suvokiančią save kaip tos kultūros puoselėtoją.

Kaip ir pernai Šeduvos gimnazijos 7b klasės mokinių folkloro grupė ,,Šeduviukai“ sulaukė kvietimo dalyvauti liaudiškame Jurginių Šurmulyje ,,Pagal Jurgį ir kepurė“ Kėdainiuose. Ruošdamiesi pasirodymui ir norėdami geriau įsigilinti į Jurginių šventės prasmę ir papročius pagalbos kreipėmės į folkloro žinovę ir puoselėtoją, etnografinio ansamblio ,,Šeduva“ vadovę Emiliją Brajinskienę, visų šeduvių meiliai vadinama Šeduvos Baba.  Pas krašto šviesuolę nuvykome nešini netradicinėmis  dovanomis. Jaunieji folkloro puoselėtojai kartu su klasės auklėtoja Aušra Mickute ir folkloro ansamblio ,,Šeduva“ dalyviu Stanislovu Rimgaila padovanojo E. Brajinskienei gimnazijos mokinių pagamintų inkilų. Sulaukusi tokio mokinių dėmesio ir dovanų Šeduvos baba džiaugėsi, kad parskridę sparnuočiai jos sode ras naujus ,,namus“ ir kasdien džiugins ją savo nuostabiais balsais. Inkilus mokiniams padėjo pagaminti Šeduvos gimnazijos technologijų mokytojas V. Skestenis.

Susitikimo metu Emilija Brajinskienė mokiniams papasakojo, kaip anksčiau vaikai pasitikdavo parskrendančius gandrus ir kitus paukščius. Taip pat papasakojo, kad  šv. Jurgis pagal lietuvių liaudies tradicijas yra naminių gyvulėlių ir paukščių globėjas ir saugotojas, kad po Jurginių atbunda visa kas gyva žemėje, kaip per Jurgines seniau buvo sudaromos įvairios sutartys.  Atsidėkodama už puikią dovaną Šeduvos baba išmokė mokinius  keleto tradicinių šeduvių ratelių, žaidimų, patarlių, paerzinimų ir dainų dainuotų per Jurgines atbundant gamtai po žiemos sąstingio.

 

                                                       Aušra Mickutė,
Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts