Šeduvis, žalojęsis pats ir grasinęs nužudyti sugyventinę, be bausmės neliko

Šeduvis, žalojęsis pats ir grasinęs nužudyti sugyventinę, be bausmės neliko

Įvykis Radviliškio rajone, Šeduvoje galėjo baigtis tragedija, jeigu nukentėjusioji nebūtų paskambinusi į bendrąjį pagalbos centrą. 40 metų sugyventinis Vitalijus Keras grasino nužudyti savo 54 metų sugyventinę. Agresyvus kaltinamojo elgesys kartojosi nebe pirmą kartą, o tą 2022 m. birželio 3 d. jis bandė nusižudyti ir pats. Tiesa, nesėkmingai.

Laikydamas peilį, sakė, kad nužudys

Bylą, priimdama teismo baudžiamąjį įsakymą, išnagrinėjo Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė. Vitalijui K. buvo pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 145 straipsnio 1 dalį. Vitalijus K. grasino nužudyti sugyventinę ar sunkiai sutrikdyti jos sveikatą, kai birželio 3 d., apie 21.05 valandą, savo namuose Šeduvoje, būdamas girtas, rankoje laikė peilį ir ėjo link nukentėjusiosios, po to pagrasino, kad nužudys. Moteris užsirakino namo kambaryje, o Vitalijus K. nenusiramino – laužė kambario duris, toliau grasindamas gyvenimo draugei, kad ją nužudys. Manoma, kad baimintis, kad grasinimai bus įvykdyti, buvo pagrindo.

Turėjo problemų

Nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo metu papasakojo šiurpą keliančias aplinkybes, kaip tą vakarą elgėsi Vitalijus K.  Su šiuo vyro šiek tiek vyresnė moteris sakė gyvenanti apie 11 metų. Sugyventinis turėjo problemų, dėl kurių buvo gydomas psichiatrijos ligoninėje. Tą vakarą Vitalijus K. grįžo akivaizdžiai neblaivus. Jis parsinešė du vyno butelius, kuriuos netrukus pradėjo gerti. Moteris susinervino ir išėjo iš namų.

Bandė kartis

Apie 20.00 valandą moteris pamatė, kad sugyventinis bandė pasikarti ant durų rankenos – jis ant rankenos pasikabino chalato diržą, kurį bandė apsivynioti aplink kaklą. Tai pamačiusi, moteris pakvietė kaimynę, kad padėtų pakaruoklį išlaisvinti. Atlaisvinus kalą, vyras kvėpavo, sąmonės nebuvo praradęs. Pasak nukentėjusiąja tapusios moters, sugyventinis taip elgiasi ne pirmą kartą ir visada tik gąsdindavo.

Ieškojo priekabių

Po kiek laiko Vitalijus K. išėjo į lauką, kur kieme griuvinėjo bei sunkiai orientavosi aplinkoje. Kaimynei nusibodo į tai žiūrėti ir ji išėjo namo. Kai Vitalijus K. grįžo į namus, jis ėmė agresyviai elgtis: šaukti ant sugyventinės, kad jį nuvežtų pas draugus, kad galėtų toliau vartoti alkoholinius gėrimus. Moteris tai padaryti atsisakė. Po to vyriškis surado kitų priekabių – ėmė kaltinti neva gyvenimo draugė paslėpė jo vyną. Tai buvo netiesa.

Susipjaustė rankas ir artinosi

Netrukus Vitalijus K. pasiėmė virtuvėje ant spintelės buvusį peilį ir pradėjo juo pjaustyti sau rankas. Susižalojęs, vyras, laikydamas rankoje peilį, ėmė artėti link nukentėjusiosios, sakydamas, kad ją „pripjaus“, „padės į vietą“. Nenuostabu, kad moteris išsigando, nubėgo į kitą kambarį ir užsirakino. Vitalijus K. pradėjo laužti užrakintas duris. Lauždamas duris, vyras garsiai rėkė, kad „papjaus ir patvarkys ir pats save nužudys“. Tada nukentėjusioji čiupo telefoną ir paskambino į bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112.

Prašė atskirti

Vėliau pareigūnams moteris aiškino, kad sugyventinio bijo ir mano, kad jis galėjo ją papjauti. Ji prašė skirti kardomąją priemonę įtariamajam nesiartinti prie jos. Kai buvo skirta kardomoji priemonė – gyvenimas skyrium, sugyventinis tuose namuose nebesirodė ir nuketėjusioji net nebežinojo, kur jis gyvena. Moteris aiškino, kad po bylos užbaigimo su sugyventiniu ji kartu gyventi neketina, jo bijo, nes yra neprognozuojamas.

Buvo gerokai prisigėręs

Policija apklausė ir kaltinamąjį. Šis savo kaltę pripažino visiškai ir parodė, kad  vakare pradėjo vartoti alkoholį – garaže išgėrė 4 l alaus ir 4 butelius 0,7 l talpos vyno, dėl to jautėsi smarkiai neblaivus. Grįžęs namo, jis su sugyventine sukonfliktavo neva dėl to, kad  ją per daug išlepino.  Vyras prisiminė savo grasinimus nusižudyti, kad kelis kartus persipjovė peiliu ranką ir tada ėjo link sugyventinės, sakydamas, kad ją nužudys, papjaus. Pasak Vitalijaus K., jis norėjo sugyventinę tik pagąsdinti. Moteris pabėgo ir užsirakino, o vyriškio atmintis šiek tiek sušlubavo, bandant prisiminti, ką jis darė toliau.

Pasiprašė į ligoninę

Tą vakarą vyras, atvykus pareigūnams bei medikams, pats paprašė, kad jį vežtų į psichiatrinę ligoninę, nes suprato, kad jam yra negerai. Po keleto dienų jį iš ligoninės išleido, nes esą pasveiko. Vitalijus K. išsakė norą savanoriškai gydytis dėl priklausomybės nuo alkoholio. Tą vakarą Vitalijui K. alkotesteriu buvo nustatytas 2,67 promilių neblaivumas. Nukentėjusioji buvo blaivi.

Prokuroras prašė nagrinėti paprasčiau

Prokuroras siūlė užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu. Už Baudžiamojo kodekso 145 straipsnio 1 dalyje numatytą veiką jis siūlė skirti laisvės apribojimo bausmę. Kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, bausmė mažintina trečdaliu. Kaltinamasis Vitalijus K. neprieštaravo dėl tokio sprendimo ir sutiko su siūloma bausme.

Laisvės apribojimas įpareigos negerti

Teismas prokuroro pareiškimą tenkino. Vitalijui K. paskirta 1 metų laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant jį per 5 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos dalyvauti elgesio pataisos programoje, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, tame tarpe ir alkoholio. Sumažinus šią bausmę trečdaliu, galutinė laisvės apribojimo bausmė – 8 mėnesiai.

Neįsiteisėjo

Teismo baudžiamasis įsakymas priimtas 2022 m. rugpjūčio 23 d., apie jo įsiteisėjimą duomenų nėra. Dokumentus išsiųstas įteikti nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Emocinę ir psichologinę pagalbą įvairių krizinių situacijų metu galima gauti šiais telefonais:
1809 linija vienija pirmąsias šešias paramos linijas
Linijos pavadinimas
Telefono numeris
Darbo laikas
Kam skirta
 
Jaunimo linija
jaunimolinija.lt 
 8 800 28888
 I-VII visą parą
JAUNIMUI
Paramą teikia savanoriai

 
Vaikų linija
vaikulinija.lt 
 116 111
 I-VII 11-23 val.
VAIKAMS
Paramą teikia savanoriai
 
Vilties linija
viltieslinija.lt 
 116 123
 I-VII visą parą
SUAUGUSIEMS
Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
 
Pagalbos moterims linija
pagalbosmoterimslinija.lt 
 8 800 66366
 I-VII visą parą
MOTERIMS
Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
 
Tėvų linija
tevulinija.lt 
 8 800 90012
 I-V 9-13 val. ir 17-21 val.
TĖVAMS PATIRIANTIEMS IŠŠŪKIŲ
Paramą teikia profesionalūs psichologai
 
Sidabrinė linija
sidabrinelinija.lt 
 8 800 80020
 I-V 8-22 val.
 VI-VII 11-19 val.
SENJORAMS
Paramą teikia profesionalūs konsultantai, kalbasi savanoriai, kiti senoliai
 
Pagalbos vaikams linija
pagalbavaikams.lt 
 116 111
 I-V 11-19 val.
VAIKAMS IR TĖVAMS PATIRIANTIEMS IŠŠŪKIŲ
Paramą teikia savanoriai
 
 
Linija „Doverija“
 8 800 77277
 II-VI 16-20 val.
JAUNIMUI RUSŲ KALBA
Paramą teikia savanoriai moksleiviai
 
VšĮ Krizių įveikimo centras
krizesiveikimas.lt 
 krizesiveikimas
 krizesiveikimas1
 I-V 16-20 val.
 VI 12-16 val.
SUAUGUSIEMS IR PAAUGLIAMS
Konsultuoja psichologai
Pirma konsultacija nemokama, vėlesnės mokamos
 
Krizinio nėštumo centras
neplanuotasnestumas.lt
 8 603 57912
 I-V 8-17 val.
MOTERIMS IR ŠEIMOMS IŠGYVENANČIOMS KRIZINĮ NĖŠTUMĄ
 
Ankstukų pagalbos linija
neisnesiotukas.lt
 8 612 03800
 I-VII visą parą
MOTERIMS IR ŠEIMOMS SUSILAUKUSIOMS ANKSTUKŲ
Konsultuoja savanorės bei medicinos psichologai
 
Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“
nelikvienas.lt
 8 604 11119
 I-VII 18-21 val.
VYRAMS
Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai.
 
Vyrų linija
vyrulinija.lt
 8 670 00027
 I-V 10-14 val.
VYRAMS
Paramą teikia savanoriai, psichologai, psichoterapeutai, priklausomybių konsultantas, teisininkas
 
Emocinė parama Panevėžyje
 8 455 05050
 I-V 10-20 val.
PANEVĖŽIO MIESTO GYVENTOJAMS
Paramą teikia psichologai

Exit mobile version