<strong>Šeduvį už nuolatinį sugyventinės daužymą teismas pasiuntė už grotų</strong>

<strong>Šeduvį už nuolatinį sugyventinės daužymą teismas pasiuntė už grotų</strong>

Šeduvio Miroslav Černevič pavardė jau ne kartą „puikavosi“ teismo posėdžių tvarkaraščiuose – jis teistas net 9 kartus. Paskutinį kartą teismas Radviliškyje 33 metų vyriškį nuteisė 2022 m. kovo 30 d., bet nuosprendis buvo pakeistas 2022 m. birželio 16 d. Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu. Tąkart jis smurtavo prieš šeimos narį, už ką buvo teisiamas ir vėl – 2022 m.  spalio 27 d. Šįkart jis du kartus sumušė šiek tiek vyresnę sugyventinę. Policiją iškvietė nukentėjusiosios sūnus.

Scenarijus kartojosi dvi dienas iš eilės

Rankas ir kojas Miroslav Č. prieš artimą žmogų kilnojo tiek spalio 7 d., tiek kitą dieną. Kartu su sugyventine vyras gėrė alų, susipyko ir pirmąjį vakarą, suėmęs ranka už kaklo, ją smaugė, sudavė ne mažiau kaip du smūgius ranka nukentėjusiajai E. I. į veidą bei spyrė koja į nugarą. Kitą dieną – panašus scenarijus: jis moteriai ir vėl trenkė du kartus į veidą ir spyrė į nugarą. Moteris buvo linkusi jam už tokį elgesį atleisti, tačiau nuketėjusiosios sūnus susirūpino mamos likimu ir iškvietė policiją. Kadangi tai – smurtas artimoje aplinkoje, byla nagrinėjama netgi nesant nukentėjusiosios pareiškimo.

Gėrė ir ginčijosi

Nukentėjusiąją bei kaltinamąjį apklausė policijos pareigūnai. Kadangi teisiamajame posėdyje buvo taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, teismas rėmėsi jų parodymais, duotais ikiteisminio tyrimo metu. Nukentėjusioji pareigūnams papasakojo, kad su kaltinamuoju gyvena Radviliškio rajone, Šeduvoje, Panevėžio gatvėje, jos nuomojamame name. 2022 m. spalio 7 d. apie 20 valandą jie dviese su sugyventiniu namuose „pijokavo”. Išgertuvių metu pora ėmė ir susipyko. Konfliktą sugyventinis bandė spręsti taip: sugriebė abiem rankomis sugyventinei už kaklo ir pradėjo smaugti. Moteris sakė jautusi fizinį skausmą bei oro trūkumą. Nustojęs smaugti, sugyventinis „auklėjimo“ veiksmus pratęsė, suduodamas delnu du smūgius į veidą bei spirdamas koja į kairįjį šoną. Nukentėjusioji E. I. sakė, kad dar tą patį vakarą su sugyventiniu susitaikė, todėl į policiją nesikreipė. Kitą dieną, spalio 8 d., apie 14 val., ji vėl su sugyventiniu dviese namuose gėrė alų. Moteris norėjo išeiti į miestą, o sugyventinis tam prieštaravo. Ir vėl kilo ginčas, palydėtas smūgiais bei spyriu į nugarą.

Susitaikė, bet byla buvo iškelta

Šį kartą moteris ir vėl susitaikė su smurtauti linkusiu sugyventiniu ir galvojo nemalonų įvykį pamiršti, kaip galbūt ir daugiau panašių. Deja, po maždaug po dviejų valandų nuo patirto smurto pas nukentėjusiąją atvyko jos sūnus ir pastebėjo ant motinos veido kraujosruvas. Nieko nesakęs, sūnus išėjo. Netrukus ir sugyventinis išėjo pas savo tėvus, o į namus atvyko policijos pareigūnai. Jie moteriai pranešė, kad jos sūnus pranešė apie smurtą. Nukentėjusioji dar bandė aiškinti, kad savo mylimam sugyventiniui jokių pretenzijų neturi ir pareiškimo nerašys. Pareigūnai apžiūrėjo nukentėjusiąją ir pamatė, kad ji yra akivaizdžiai sumušta – po abejomis akimis ryškėjo kraujosruvos, matėsi ir įbrėžimas kakle. 49 metų moteris pripažino, kad sužalojimai atsirado dėl sugyventinio suduotų smūgių ir smaugimo.

Smurto priežastis – „isterikavo“?

Apklaustas teisme kaltinamasis Miroslav Č. sakė, kad dėl savo elgesio gailisi, su nukentėjusiąja susitaikė, tačiau iš jo požiūrio į savo veiksmus susidarė įspūdis, kad smurtas šiam vyriškiui – beveik norma. Jis papasakojo beveik tą patį, ką ir sugyventinė, tik paminėjo, jog pirmąjį kartą mušti jį paskatino tai, kad nukentėjusioji pradėjo „isterikuoti“ ir dėl to jis supyko. Netrukus pora susitaikė, bet kitą dieną įvyko beveik tas pats. Šįkart kaltinamasis savo poelgio priežasčių neatsiminė, nes buvo daug išgėręs. Kaltinamasis akcentavo, kad smurto griebėsi dėl to, kad sugyventinė jį „sunervavo“. Kuo tai pasireiškė, vyras taip ir nepaaiškino.

Nemato priežasties pasikeisti?

Iš laisvės atėmimo vietos kaltinamasis buvo paleistas 2022 m. rugpjūčio 11 d. ir, nepraėjus nei dviem mėnesiams, vėl smurtavo prieš sugyventinę. Be to, kaltinamasis po bausmės atlikimo jau suspėjo padaryti ir kelis administracinius nusižengimus, nedirba ir nėra registruotas Užimtumo tarnyboje. Iš ko jis gyvena, nėra aišku. Teismas įvertino visas aplinkybes ir nusprendė, kad kaltinamasis yra linkęs nusikalsti, nepaisyti įstatymų nustatytų elgesio taisyklių ir savo elgesio nevertina kritiškai, dėl ko nemato priežasties pasikeisti. Teismo nuomone, kaltinamajam teigiamą įtaką gali padaryti tik terminuoto laisvės atėmimo bausmė.

Jau pradėjo atlikinėti laisvės atėmimo bausmę

Iki teisiamojo posėdžio kaltinamasis dienas leido suimtas. Laikinajame sulaikyme ir suėmime išbūtas laikas nuo 2022 m. spalio 19 d. iki nuosprendžio paskelbimo dienos bus įskaitytas į bausmės atlikimo laiką. Už dvi dienas trukusį smurtą prieš sugyventinę Miroslav Černevič pripažintas kaltu dėl dviejų nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje, padarymo. Už tai jam Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė skyrė subendrintą 11 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Šią bausmę sumažinus trečdaliu (tai numato įstatymas, kai taikomas sutrumpintas įrodymų tyrimas), galutinė Miroslav Černevič paskirta bausmė – 7 mėnesių ir 10 dienų laisvės atėmimas. Bausmės pradžia skaičiuojama nuo nuosprendžio paskelbimo dienos, t. y. 2022 m. spalio 27 d.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Exit mobile version