Savivaldybės vadovai atsibudo – svarstė, kaip padėti verslui

Ne paslaptis, kad Radviliškio rajone verslas merdi,  mieste pilna išnuomojamų patalpų, o administracijos direktorė J. Margaitienė verslo skatinimo atėjimą į rajoną pripažino prie nepadarytų darbų.

Beje, į Seimą pabėgęs buvęs rajono meras konservatorius A. Čepononis prieš rinkimus žadėjo rajone įkurti net tūkstantį darbo vietų, bet,  kaip ir daugelis kitų, šis pažadas  liko neištesėtas.

Po Tarybos nario kreipimosi – pabudimas iš letargo miego

Radviliškio rajono savivaldybės taryboje svarstant biudžetą buvo paliestas labai svarbus klausimas – pagalba verslui.

„Nustebino, jog biudžeto projekte nėra numatyta priemonių, kaip padėti verslui. Komitetas „Už geresnį gyvenimą visiems“ teikė pasiūlymą, kaip padėti verslininkams šiuo nelengvu laikotarpiu – tikriausiai daugelis įmonių karantino pabaigos nesulauks, bankrutuos. Liūdna, kad iš administracijos pusės nėra jokių pasiūlymų, kaip gelbėti rajono verslą, nukentėjusį nuo pandemijos“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Jis Tarybai ir savivaldybės administracijai  pateikė  planą, kuriuo teikė  siūlymą, kaip konkrečiai padėti dėl karantino nukentėjusiems verslininkams.

Įmones bei verslininkus, kurie patenka į Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytą nukentėjusių nuo Covid-19 sąrašą, G. Lipnevičius siūlė metams atleisti nuo nekilnojamojo turto, žemės ir/ar žemės nuomos mokesčio. Taip pat buvo siūloma atleisti nuo Atliekų rinkliavos mokesčio nedarbo laikotarpiu.

Po Tarybos nario iškelto klausimo, kaip padėti nelengvą laiką išgyvenantiems verslininkams, rajono savivaldybės vadovai  puolė rodyti, jog jiems taip pat rūpi verslininkų problemos ir karštligiškai ėmėsi ieškoti būdų, kaip paremti vidutinius ir smulkiuosius verslininkus.

Beje, savivaldybės administracija, vadovaujama direktorės J. Margaitienės, net nežino, kokios pagalbos reikėtų rajono verslininkams ir prašė Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos narių pagalvoti ir pateikti konkrečių siūlymų, kaip dar būtų galima savivaldybės biudžeto lėšomis prisidėti prie rajono smulkių ir vidutinių verslo subjektų, dirbančiųjų su verslo liudijimais, patentais, pažymomis padėties gerinimo.

Tik įdomu, kodėl į šį pasitarimą nebuvo pakviesti asocijuotų verslo struktūrų atstovai, kurie puikiai žino esamą verslo padėtį rajone.

Pagalba verslui – lašas jūroje

Rajono biudžete smulkiojo ir vidutinio verslo paramai yra numatyta 40 tūkst. eurų. Pasitarime dėl paramos verslui dalyvausi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Rita Chlebauskienė teigė, kad paramos priemonėmis, patvirtintomis Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2020 m. balandžio 16 d. sprendimu Nr. T-230 „Dėl nekilnojamojo turto ir savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos bei žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų suteikimo“, pasinaudojo nedaug rajono verslininkų. „Savivaldybės tarybos priimtomis mokesčių lengvatomis, taikytomis būtent nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam verslui, 2020 metais pasinaudojo keli rajono verslininkai, iš viso suteikta 7,7 tūkst. eurų paramos“.

Neatmestina galimybė, jog daugelis verslininkų net nežinojo, kad gali pasinaudoti savivaldybės teikiama parama. „Nesulaukiame ir negauname informacijos, kokia parama mums priklauso, kaip nukentėjusiems nuo Covid-19 pandemijos, iš savivaldybės negauname jokios informacijos“,- per pirmąją karantino bangą netekę galimybės dirbti savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai skundėsi viešojo maitinimo įstaigas turintys verslininkai.

Tad apie pagalbą verslui savivaldybės administracija galimai taip pat paskleidžia informaciją ribotam kiekiui interesantų – kaip buvo ir su brangaus buto pirkimu Stiklo gatvės buvusiame bendrabutyje.

Ar  savivaldybės administracija pasinaudos Tarybos nario  teiktu  konkrečiu pasiūlymu, kaip padėti verslui, o verslininkai sulauktų pagalbos, parodys  laikas.

Jonas Petrikas

Exit mobile version