Savivaldybės ponai atsitvėrė nuo gyventojų

Savivaldybės ponai atsitvėrė nuo gyventojų

Viešojo administravimo įstatymas įpareigoja merą ir administracijos direktorę spręsti dėl gyventojų aptarnavimo tvarkos. Radviliškio rajono savivaldybė nuo gyventojų atsitvėrė metaliniais atitvarais ir dabar administracijos darbuotojai bus saugomi nuo nepageidaujamų piliečių vizitų. Į savivaldybės pastato vidų nuo šiol bus galima patekti tik turint specialius leidimus. Išimtys bus taikomos tik šalies Prezidentui, Seimo Pirmininkui, Ministrui Pirmininkui, ministrams ar Seimo nariams. Kiti piliečiai, taip pat ir žiniasklaidos atstovai, turės tikėtis valdininkų malonės arba apsisukti ant kulno ir keliauti atgal.

Atitvarai – iš savivaldybės biudžeto

Naujoji tvarka Radviliškio rajono savivaldybės pastate įsigaliojo nuo sausio 19 dienos. Pirmame savivaldybės pastato aukšte buvo įrengti metaliniai atitvarai ir praėjimo mechanizmas, pro kurį bus įmanoma praeiti, tik pateikus specialius leidimus.

Tam, kad valdininkai netrukdomi eilinių piliečių galėtų gurkšnoti kavutę, teko pasinaudoti mokesčių mokėtojų lėšomis. Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ duomenimis, atitvarai bei individuali leidimų sistema mokesčių mokėtojams kainavo 11 tūkstančių 549 eurus, kas yra beveik pusė išasfaltuotos Progimnazijos gatvės Šeduvoje kainos. Darbus atliko UAB „Gauduva“.

Į darbovietę – tik su leidimais

Naujoji tvarka numato, kad valdininkams, norintiems patekti į savo kabinetus, teks kreiptis į savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyrių ir pateikti prašymus išduoti leidimus. Leidimai turės būti išduodami per 1 darbo dieną nuo prašymo pateikimo dienos. Net ir savivaldybės darbuotojams kurį laiką patekti į administracijos patalpas bus sudėtinga. Kol darbuotojas sulauks leidimo, jis į savo darbovietę bus įleidžiamas su savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus darbuotojui priskirtu leidimu.

Kai leidimas valdininkui bus pagamintas, jam teks pasirašyti leidimų apskaitos žurnale ir leidimą saugoti kaip savo akį, nes jį pametus ar netyčia sugadinus, reikės nedelsiant apie tai pranešti.

Jeigu kuris nors valdininkas išeis į pensiją ar paliks darbą savivaldybėje, leidimo atsiminimui irgi negalės pasilikti. Naujoji tvarka nustato prievolę, nutrūkus darbo santykiams, leidimą grąžinti savivaldybei. Specialūs leidimai bus išduodami ir rajono Tarybos nariams.

Leidimų neprašys iš policijos ir gaisrininkų…

Be leidimų į savivaldybės patalpas bus įleidžiami ne tik aukšti valstybės pareigūnai, bet ir policijos, greitosios medicinos pagalbos, priešgaisrinės apsaugos, gelbėjimo, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir kitų specialiųjų tarnybų darbuotojai.

Leidimų patekti į savivaldybės pastatą išdavimo, naudojimo ir galiojimo tvarka nustato, kad už valstybės pareigūnų ir juos lydinčių asmenų patekimą į savivaldybės patalpas bus atsakingi juos pasitinkantys savivaldybės darbuotojai.

Gyventojams teks melsti valdininkų malonės

Eilinis interesantas į bendras savivaldybės patalpas pateks tik tuo atveju, jeigu taip nuspręs valdininkas, pas kurį į priėmimą prašosi rajono gyventojas. Tokiu atveju šis valdininkas turės nuspręsti, kad žmogaus problema yra tiesiogiai susijusi su jo kompetencija. Valdininkas turės pats ateiti prie atitvarų ir įsileisti interesantą, pateikęs savo leidimą. Pasikalbėjęs su klientu, savivaldybės darbuotojas jį privalės palydėti atgal iki metalinio atitvaro ir, pateikęs savo leidimą, išleisti jį laisvėn.

Be kontrolės nepateks nei renginių dalyviai, nei žurnalistai

Pro griežtą kontrolę nepateks ir į viešus renginius – seminarus ar mokymus – norintys patekti gyventojai. Jie bus įleidžiami, tik atlikus registraciją įėjimo metu. Renginio organizatorius ar jo įgaliotas asmuo dalyvius privalės įvesti ir išvesti, nevykdydamas asmeninės praėjimo kontrolės per leidimų skaitytuvus ir bus atsakingas už visą dalyvių buvimo savivaldybės patalpose laiką.

Renginių dalyviai turės teisę lankytis tik renginiui skirtose erdvėse, o kitų savivaldybės patalpų lankymas be renginio organizatoriaus ar jo įgalioto asmens žinios uždraustas.

Naujų suvaržymų patekti į savivaldybę prigalvota ir savaitraščio „Radviliškio kraštas“ bei kitų leidinių žurnalistams. Leidimų patekti į savivaldybės pastatą išdavimo, naudojimo ir galiojimo tvarka skelbia, kad į savivaldybėje vykstančius renginius ir pasitarimus, jei tie pasitarimai nėra uždari, žurnalistai galės patekti tik turėdami organizuojančio ar inicijuojančio asmens kvietimą arba sutikimą jame dalyvauti.

Nors šalies įstatymai nenumato jokių apribojimų žurnalistams patekti į viešus renginius ar pasitarimus, nuo šiol Radviliškio rajone, vadovaujamame mero V. Simelio bei savivaldybės administracijos direktorės konservatorės J. Margaitienės, žurnalistai į tokius renginius galės patekti, tik sulaukę atsakingo valdininko malonės.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė dėl atitvarų balsuoti posėdyje

Šių metų sausio 20 d. Tarybos posėdyje nepartinis Gediminas Lipnevičius mero V. Simelio bei administracijos direktorės J. Margaitienės paklausė, kuris konkrečiai iš jų sugalvojo atsitverti nuo gyventojų ir kodėl toks svarbus klausimas nebuvo derintas su savivaldybės Tarybos nariais. Politikas pasiūlė dėl savivaldybės vadovų sugalvoto atsitvėrimo nuo gyventojų balsuoti Taryboje, o nutarus, įpareigoti administracijos direktorę panaikinti atitvarus. Po išsakytos kritikos savivaldybės vadovams drąsa išgaravo. Nei meras, nei administracijos direktorė dėl įrengtų atitvarų bei leidimų sistemos atsakomybės neprisiėmė. Pasak konservatorės J. Margaitienės, spręsti dėl gyventojų priėmimo klausimų – ne Tarybos narių reikalas. Savivaldybės meras V. Simelis pats nesiėmė jokių veiksmų, bet sutiko, kad Tarybos narys pateiktų klausimą Tarybai svarstyti, bet ar jį įtrauks į darbotvarkę, dar spręs. Planuojama, kad klausimas dėl ribojimų gyventojams patekti į  savivaldybės patalpas bus svarstomas artimiausiame Tarybos posėdyje. Kitų Tarybos narių gyventojų iškeltos problemos dėl įrengtų atitvarų nesudomino.

Gyventojų nuomonė dėl naujų atitvarų

Valdininkų sprendimas atsitverti nuo žmonių sulaukė radviliškiečių pasipiktinimo bangos socialiniuose tinkluose. Nei vieno šį valdžios sprendimą palaikančio komentaro pastebėti neteko.

Štai, ką šiuo klausimu mano Radviliškio krašto žmonės. Cituojame:

Dangiras: „Jo, vat šito tai ir aš nesupratau, atrodo, kad būtų kažkokia įslaptinta buveinė, o ne vieša savivaldybė, kaip čia jiems protas suveikė?“

Česlovas: „..tai jei vyrauja savivaldybėje tokia baimė, lai valdininkai dedasi dar po vieną kaukę, juk paskiepyti po tris kartus ir jie vis dar kažko bijo? Lai Dulkys ne medikus ir mokytojus skiepija, o valdininkus po kokius 6-8 kartus, vis tiek ta vakcina nė velnio nepadeda…“

Eduardas: „Čia taip savivalda yra arčiau žmogaus…? Be žodžių… Gyvulių ūkis…“

Irena: „Jie ne kovido bijo, o žmonių. Pas juos pilnos kelnės iki juosmens.“

Tomas: „Čia kad nevaikščiotų visokie su skundais ir netrukdytų valdžiai kavutę gert.“

Eugenija ir Laimutis: „Nu visai „nušoko” nuo proto! Košmaras!“

Sigitas: „Tai gal ir tų valdininkų nebereikia, galėtų savivaldybę valdyti nuotoliniu būdu iš Vilniaus „Tiesioginis valdymas”.

Ligita: „Karo policiją dar pasistatykite, bus ramiau“.

Lina: „Konservatoriai išsigando paprastų žmonių“.

Viktorija: „Kavutę geria ir atsiliepia po trisdešimto karto“.

Jolanta: „Nu visai nudurnėjo.“

Česlovas: „Žada šaulius ir savanorius apginkluoti. Keli yra gana jau garbingo amžiaus, tad galės stovėti prie savivaldos durų, kaip tie rusų kareiviai prie mauzoliejaus… Atleiskit, bet kokius durnių kursus baigėte, valdininkai?“

Lina: „Kodėl nepaaiškinama, kodėl? Bijoma ko? Žmonių? Gautas įsakymas iš Vilniaus, ruošiantis Vasario 16-ajai? Bijoma valdžios perversmo?”

Komentarų kalba netaisyta.

Ar meras V. Simelis pateiks šį klausimą spręsti Tarybai, informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Exit mobile version