Turbūt daugelis gyventojų žino posakį „Monkės biznis“ – tai tokios derybos, kai viena pusė perka prekę brangiau nei ji kainuoja ir patiria nuostolį, o kita sandėrio pusė nemenkai užsidirba. Taigi šį kartą to apgautojo Monkės vaidmenyje atsidūrė Radviliškio rajono savivaldybė. Galima sakyti, kad vėl užlipo ant to paties grėblio su buto pirkimu.
Butas parduotas už mažiau, nei rinkos kaina
Šių metų birželio 23 dieną vykusiame Tarybos posėdyje buvo nuspręsta „leisti parduoti Radviliškio rajono savivaldybės nuosavybės 52,14 kv. m ploto būstą, unikalus numeris (duomenys neskelbiami), su rūsiu, pažymėtu R-9, namo statybos metai – 1993 m. Kaina – 26 981,50, iš jų – 181,50 eurų už turto vertės nustatymą“.
Redakcijos duomenimis, šis bustas yra prestižiniame Eibariškių rajone, Jaunystės gatvėje, kur daugelis namų naujos statybos ar naujai renovuoti.
Įskaitant tai, kad buto vertės nustatymas buvo atliktas prieš metus, liepos mėnesį, ir galioja iki šių metų liepos 30 dienos, jo kaina nepasikeitė, nors visoje Lietuvoje nekilnojamojo turto kaina šoktelėjo nuo 30 iki 40 procentų.
Dėl tokio staigaus ir sąlyginai pigaus buto pardavimo kilo klausimų ir Tarybos nariams. „Šiam žmogui buvo siūloma butą išsipirkti praėjusiais metais, bet jis to nenorėjo. Kažkodėl panoro tik dabar. Juk visi suprantame, kad žmogus butą parduos ir iš šio sandorio dar nemenkai užsidirbs“,- sakė Tarybos narys Saulius Luščikas.
Įdomi detalė, kad kitame svarstytame Tarybos posėdžio klausime buvo kalbama apie socialinio buto pirkimą už ženkliai didesnę kainą.
Nors Antikorupcinės komisijos pirmininkas S. Luščikas Tarybos posėdyje ir piktinosi tokiu keistu sandoriu, tačiau tyrimo iki šiol nepradėjo ir turbūt viskas baigsis „burbulų leidimu į vandenį“.
Suabejojo didele socialinio būsto kaina
Kadangi Radviliškio savivaldybėje laukiančiųjų socialinių būstų eilė vis pildosi, reikia pirkti ir naujų būstų. Tik įdomu, už kokią kainą jie perkami – galbūt kaip Stiklo gatvėje buto, skirto vaikų šeimynai, kelis kartus viršijančiai rinkos kainą?
Na, kai reikia socialinių būstų, reikia kažką pirkti. Savivaldybė nutarė socialiai remtiniems žmonėms nupirki vieno kambario būstą Kaštonų gatvėje, 5 aukšte, už 30 tūkst. eurų. Paaiškinamajame rašte rašoma: „Nepriklausomas Turto vertintojas 2022 m. gegužės 2 d. buto nustatė buto rinkos vertę 23 100,00 eurų. Buto savininkas paraiškoje nurodė parduodamo buto kainą 35 000,00 Eur. 2022 m. gegužės 24 d. derybų metu savininkė sumažino kaina ir sutinka parduoti už 30 000,00 Eur, taip pat kitas turto pirkimo–pardavimo išlaidas apmokės pardavėjas“.
Redakcijos duomenimis, šis butas yra tikrai neprestižinėje Kaštonų gatvėje, šalia liūdnai pagarsėjusio bendrabučio.
Dėl savivaldybės administracijos abejotinų sandorių Taryboje – pasipiktinimas
„Juk butus parduoti nėra jokios prievolės. Dabar, kaip žiūriu, socialinių būstų pardavimas darosi problema – parduodami geriausi butai už 26 tūkst. eurų, o atkampiuose rajonuose perkami už 30 tūkst. eurų. Nejaugi mūsų savivaldybė tokia turtinga, kad gali švaistytis lėšomis į kairę ir į dešinę“,- samprotavo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.
Beje, rajono meras Vytautas Simelis buvo tokios pat nuomonės: „Tikrai nesąmonė, kad butų vertintojų verdiktas galioja metus ir per šį laiką reikia sudaryti sandorį“.
Na, kaip sakoma, prieš įstatymą nepapūsi, būstų kainos kyla kasdien, o apsukrūs socialinių būstų gyventojai, nutarę įsigyti butą iš savivaldybės už kainą „pigiau grybo“, padarys ir versliuką. Ir ne „Monkės versliuką“. Kodėl savivaldybės administracija, vadovaujama direktorės Jolantos Margaitienės, parduoda 2 kambarių butą už 26 981,50 eurų prestižiniame Eibariškių rajone, 3 aukšte, o perka vieno kambario butą nuošalioje Kaštonų gatvėje, 5 aukšte, šalia bendrabučio, už 30 tūkstančių eurų, paliekame spręsti jums, gerbiami mūsų skaitytojai.
P.S. Labai įdomu, kas gyvens šiame šiuolaikiškai, pasak savivaldybės administracijos, įrengtame bute, nes pastaruoju metu socialiai remtini gyventojai skundžiasi, kad jiems siūlomi butai kaimuose be elektros, apleisti pelėsiu.
Jonas Petrikas