2022 metai Radviliškio miestui – jubiliejiniai. Miestas minės 455 metų gimtadienį. Planuojama, kad radviliškiečiai ir miesto svečiai jubiliejų bus kviečiami švęsti renginių savaitėje nuo liepos 5 iki 10 dienos. Radviliškio rajono savivaldybė buvo paskelbusi konkursą logotipui, skirtam Radviliškio miesto 455 jubiliejaus paminėjimui, sukurti.
Savivaldybei radviliškiečių nuomonė – „dzin“
Iš viso šiam konkursui 25 dalyviai pateikė 49 logotipus ir jų variantus. Radviliškio rajono savivaldybė, vadovaujama administracijos direktorės Jolantos Margaitienės, pastaruoju metu akcentavo, kad būtent gyventojai nuspręs, ko labiausiai reikia rajonui, bet realybė yra kitokia. Daugiausiai radviliškiečių balsų, net 426 patiktukus, pelnęs bei geriausiu logotipu pripažintas buvo Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 3A klasės mokinio Gyčio Genevičiaus kūrinys, bet komisija nusprendė nekreipti dėmesio į radviliškiečių balsavimą ir laimėtoju pasirinko Edvino Svirplio logotipą. Beje, komisijos išrinktas logotipas gyventojų balsavimui apskritai nebuvo pateiktas, tik šiek tiek panašus, kuris surinko 69 patiktukus. Tokiu būdu Lizdeikos gimnazijos mokinio sukurtas logotipas buvo nustumtas į paraštes.
Už prieštaringai vertinamą logotipą – 500 eurų prizas
Dėl komisijos pasirinkto logotipo radviliškiečiai išsakė gana prieštaringų minčių. Dažnas išrinktą renginio logotipą lygino su miesto herbu ir sakė, kad šis logotipas praktiškai esąs Radviliškio miesto herbas, tik nuspalvintas. Kai kas logotipą praminė „gėjų arkliuku“. Logotipo autorius savo kūrinį apibūdino taip: „Tai jaunatviškas žirgas, išsiskiriantis savo ryškiomis spalvomis, kviečiantis švęsti.“ Edvinui Svirpliui Radviliškio miesto seniūno pareigas laikinai einanti Vigilija Dževečkienė įteiks 500 eurų prizą.
Savivaldybės vadovai nieko smerktino nepastebėjo
Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis bei administracijos direktorė Jolanta Margaitienė buvo paklausti, ar jie nemano, kad naujasis logotipas – miesto herbo išniekinimas. Taip pat – ar jie nemato sąsajų tarp šio logotipo bei LGBT simbolikos. Gautame atsakyme pažymima, kad savivaldybės vadovai nemano, kad logotipas esąs tapatus miesto herbui bei turi užuominų į tam tikrus visuomenei nepriimtinus simbolius. Esą logotipą išrinko kompetentinga komisija. Jeigu šios komisijos nariai jokių paralelių su LGBT simbolika nepastebėjo, vadinasi, jų nuomonė gerbtina.
Logotipas – ne prastesnis, be – ne komisijos „skonio“
Pasak savivaldybės vadovų, Radviliškio miesto herbas nebuvo iškraipytas, o logotipo kūrėjai netgi buvo raginami naudotis Radviliškio miestui būdingais simboliais. Paklausus, kodėl komisijos nuomonė buvo svarbesnė nei radviliškiečių balsavimas, atsakyta, kad buvo vadovautasi konkurso nuostatais. Socialiniame tinkle „Facebook“ daugiausiai radviliškiečių patiktukų pelnęs moksleivis Gytis Genevičius bus apdovanotas tik specialiuoju prizu. Savo atsakyme savivaldybės vadovai pažymėjo, kad šio moksleivio sukurtas logotipas nėra prastesnis, tiesiog komisija jo neišrinko. Belieka klausimas, tai kodėl savivaldybė prašo dalyvauti konkursuose ir klausia gyventojų nuomonės, jeigu ši nuomonė jų nedomina?
Komisiją sudarė seniūnijos darbuotojai, menininkai, viešųjų ryšių specialistė
Verta paminėti, kas yra tokį sprendimą priėmusios komisijos nariai. Tai: menininkas Martynas Gaubas, mokytoja Neringa Kestenienė, savivaldybės administracijos darbuotojai Rolandas Plukas, Eligija Zoltnerienė ir komisijos pirmininkė Radviliškio miesto seniūnijos kraštotvarkininkė Birutė Mačiulienė. Komisija logotipus atrinkinėjo netgi dviejuose posėdžiuose.
Kuris logotipas labiau vertas pristatyti Radviliškio miesto jubiliejų jo svečiams, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai. Taip ir liko neaišku, kodėl daugiausiai radviliškiečių įvertinimų gavęs Lizdeikos gimnazijos mokinio darbas komisijos taip ir liko neįvertintas.
Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija