Saugus darbas namų dirbtuvėse – ką reikėtų žinoti?

Saugus darbas namų dirbtuvėse – ką reikėtų žinoti?

Apie darbų saugą kalbama daug, bet tuo pačiu ir per mažai. Pasižiūrėjus į statistiką iš vienos pusės, nelaimingų atsitikimų būna tikrai nedaug, tačiau kol yra nors vienas atsitikimas, kurio galima išvengti, apie tai kalbėti verta. Daug problemų ir bėdų iškyla tuomet, kai žmonės patys dirba savo namų dirbtuvėse. Apžvelkime didžiausias rizikas ir svarbiausią informaciją, kurią reikėtų žinoti apie saugų darbą savo aplinkoje.

Kūno ir akių apsauga

Pradėkime nuo aprangos, avalynės ir apsauginių akinių.

Jeigu norite lituoti, pravers ne tik lituoklis iš varle.lt gera kaina, tačiau reikalinga bus ir speciali rankų apsauga – pirštinės ir geri rūbai, kad lydmetalis neužlašėtų ant jūsų rankų. 

Suvirinimui reikia specialių akinių, kad ryški šviesa ir žiežirbos jų nepažeistų.

Apskritai, kuomet renkatės darbo aprangą, labiausiai saugoti reikia akis, kadangi jos jautriausios pažeidimams. Taip pat saugokite savo rankas ir kojas. Dėvėkite drabužius, kurie uždengia kuo daugiau kūno ir yra pagaminti iš storesnio ir tvirtesnio audinio. Rinkitės avalynę, kuri yra uždaro tipo. Basutės ar šlepetės tinka paplūdimui ar šiltam orui, bet profesionalioje įmonėje, darbo vietoje už jas galėtumėte būti net nubaustas.

Įrangos patikrinimas ir priežiūra

Prieš pradedant darbą turėtumėte patikrinti įrangą ar viskas su ja yra gerai. Jeigu dirbote pvz., vakar ar prieš porą dienų, to daryti galbūt nereikia, bet, jeigu praėjo mėnuo ar net daugiau, visuomet pažiūrėkite, kad technika veiktų taip, kaip numatė gamintojas. 

Nepamirškite savalaikiai prižiūrėti technikos ir įpilti alyvos, ją nuvalyti, išpūsti dulkes ir kitais būdais pasirūpinti geru jos veikimu. Dažniausiai tam reikės tik keliolikos minučių prieš kiekvieną naudojimą po ilgesnės pertraukos.

Pakankamas darbo vietos apšvietimas

Labai daug nelaimių darbo vietoje kyla ne dėl įrankių gedimų ar technikos kaltės. Labai dažnu atveju problemų rizika ir tikimybė išauga tuomet, kai pats dirbantis asmuo nepakankamai pasirūpina savo darbo vieta. Viena iš tokių sričių yra apšvietimas. Jo niekada nebus per daug ir, jeigu galima apšvietimą padaryti blausesniu, tai yra daug geriau nei tuomet, kai trūksta ryškumo.

Apšviesta darbo vieta yra saugi darbo vieta, kadangi jūs matote ne tik savo tikslus ir projekto eigą, bet ir neužkliūsite už tamsoje nesimatančios kliūties ar laidų, neužminsite ant nukritusios technikos ir taip toliau. 

Apšvietimui reikėtų įsirengti pakankamai galingus šviestuvus arba įsigyti pastatomus LED šviestuvus, jeigu darbo vieta yra pusiau atvira arba mobili.

Ausinės

Problema, kurią galima kentėti 5 minutes, bet jokiu būdu negalima su ja dirbti neapsisaugojus – per didelis triukšmas. Pjovimo įrenginių keliamas triukšmas gali siekti kurtinančius 120-140 dB lygius. Ką jau kalbėti apie sunkią statybinę techniką, kurios dažniai iš vis yra sunkiai pakeliami. Tam, kad būtų įmanoma dirbti su garsia technika, reikia ausinių. Jos izoliuoja aukšto dažnio garsus ir nors pro jas jausite vibracijas bei žemo dažnio bangas, triukšmo tikrai nebus. Apsaugosite savo klausą ir išvengsite nepatogių galvos skausmų.

Tinkamas elgesys su elektros įranga

Elektra – turbūt svarbiausias ateities resursas. Tačiau nepaisant to, kad jos reikia beveik visiems darbams ir įrankiams, netinkamas elgesys su ja gali būti labai pavojingas. Daug kas nepaiso saugumo reikalavimų naudodami prailgintuvus. Išsirinkite prailgintuvą, kurio ilgio pakaktų nuo lizdo iki darbo vietos. Stenkitės, kad prailgintuvas gulėtų tik ant sausos dangos. Jeigu danga ar Žemė yra drėgna, prailgintuvo nenaudokite arba ieškokite, ką galite padaryti, kad jis neliestų paviršiaus.

Na ir galiausiai, tinkamai atjunkite savo įrangą iš lizdo po to, kai baigėte darbą. 

Apsauga gaisro atveju

Didelė problema visada yra gaisro pavojus. Kad ir kokį ramų darbą dirbate, ten, kur yra elektros įvadas arba dirbama su aukštos temperatūros įranga, verta žinoti bent jau esminius dalykus, ką reikėtų daryti gaisro atveju. Turėkite gesintuvą, kurį galėtumėte naudoti elektros įrangos ar dirbtuvėse esančių medžiagų gesinimui. Taip pat naudokite karščiui ir ugniai kuo atsparesnes pirštines, kad nelaimės atveju turėtumėte daugiau laiko atlikti veiksmus.

Exit mobile version