Sąrašas dalykų, kuriuos reikia turėti laukiant naujagimio

Bene nuostabiausias gyvenimo periodas laukiantis vaiko, jaunus tėvus apdovanoja nepamirštamais potyriais. Tačiau tai – taip pat ir daug nerimo bei klausimų keliantis laikotarpis. Vienas iš jų – kokiomis priemonėmis ir daiktais pasirūpinti, kad mažylis augtų komfortiškai, o jo priežiūra būtų kuo sklandesnė?

Be jokios abejonės, pirmas žingsnis turėtų būti – nuosekliai apgalvotas mažylio kraitelio sąrašas. Štai keletas daiktų, kurie turėtų rasti vietą minėtame sąraše:

Lovytė. Patartina mažyliui parinkti patvarią, patogią ir saugią lovytę. Vaikelis joje praleis itin daug laiko, tad svarbu, kad jūsų pasirinktas pirkinys neturėtų aštrių detalių, kampų, briaunų ar lengvai lūžtančių detalių. Svarbu pasidomėti, iš kokių medžiagų pagaminta lovytė, kokiu laku ar dažais yra nudažyta. Rekomenduotina rinktis iš natūralaus medžio pagamintą lovytę, kurios paviršinės detalės būtų padengtos natūraliomis, sveikatai nekenksmingomis priemonėmis. Juk augdamas vaikas ims vis intensyviau tyrinėti jį supančią aplinką, todėl neišvengiamai „paragaus“ ir jį supančių daiktų ar jo dalių. Galiausiai, renkantis lovytę svarbu atkreipti dėmesį į lovytės funkcionalumą. Svarbu, kad reguliuotųsi lovytės dugno aukštis, būtų nuleidžiami lovytės šonai.

Čiužinys. Netinkamai parinktas čiužinys kūdikiui gali būti prasto jūsų miego priežastimi. Čiužinys turi atitikti lovytės išmatavimus, gerai priglusti prie lovytės kraštų. Patariama rinktis kietus, lygius, be siūlių ir įspaustų raštų, čiužinius. Tuo tarpu minkštų rekomenduotina vengti. Visa tai tam, kad nepakenktumėte mažylio stuburo formavimuisi.

Svarbu, kad čiužinys būtų pagamintas iš natūralių medžiagų, būtų „kvėpuojantis“, lengvai šalintų drėgmę, neleistų kauptis dulkėms ir erkutėms. Pasirinkę iš natūralių medžiagų pagamintą čiužinį (pavyzdžiui, su kokoso pluošto ar grikių lukštų užpildu), galėsite būti ramūs, kad jis netaps mažylio alergijų priežastimi.

Vežimėlis. Tai – vienas būtiniausių, kasdien naudojamų priemonių auginant mažylį. Nors vežimėlių pasiūla didelė, rekomenduojama įsigyti  universalų vežimėlį, kitaip dar vadinamą – „trys viename“. Tai – vežimėlis, kuriame pagal poreikį tvirtinamos skirtingos dalys: lopšys, automobilinė kėdutė, sėdimoji sportinio vežimėlio dalis. Universalų vežimėlį galėsite naudoti iki tol, kol mažyliui sueis treji metukai. O taip pat ir sutaupysite – toks komplektas kainuos pigiau, nei perkant visas minėtas dalis atskirai.

Renkantis vežimėlį atkreipkite dėmesį į ratukų aukštį, manevringumą, medžiaginės vežimėlio dalies audinio sudėtį bei jo valymo ypatumus. Svarbu, kad lopšyje, kuriame kūdikis praleis nemažai laiko, būtų gulėjimui bei vėliau – sėdėjimui patogus pagrindas. Taip pat verta atkreipti dėmesį į vežimėlio funkcionalumą, galimybę sulankstyti transportavimui. Ne paskutinėje prioritetų vietoje turėtų likti ir vežimėlio svoris. Stumiant vežimėlį ne kartą teks susidurti su „kliūtimis“ – aukštais šaligatvių borteliais ar laiptais, kuriais gali tekti vežimėlį ne kartą užnešti.

Automobilinė kėdutė. Automobilinė kėdutė turi būti pritaikyta kūdikio amžiui ir svoriui. Paprastai automobilinės kėdutės yra universalios. Jos pagamintos taip, kad atitiktų daugelio automobilių modelius ir galėtų būti tvirtinamos automobilio saugos diržais.

Tad į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, renkantis automobilinę kėdutę? Visų pirma, svarbu pasirinkti kėdutę, atitinkančią jūsų mažylio svorio kategoriją. Tuomet pravartu pasidomėti ir kėdutės audinio ypatumais – ar jis bus patvarus, neteplus. Idealu, jeigu kėdutės užvalkalas yra nuimamas. Taip išvengsite nuolatinio lankymosi valyklose, prireikus galėsite audinį tiesiog išskalbti namuose.

Drabužėliai. Laukiant naujagimio, patartina įsigyti tik tuos drabužėlius, kurie bus reikalingi pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais. Naujojo šeimos nario garderobe turėtų būti bent keletas apatinių marškinėlių ar siaustinukų (susiaučiamų ar susegamų marškinėlių ilgomis rankovėmis). Taip pat – smėlinukų ir šliaužtinukų. Rekomenduotina rinktis drabužėlius iš natūralios medvilnės ar bambuko pluošto, įsitikinti, kad jie yra tinkamo dydžio ir leis mažyliui laisvai judėti. Taip pat svarbu įsigyti kūdikiams skirtų kojinių, kepurėlių, bei, priklausomai nuo metų laiko, tinkamų viršutinių rūbų.

Higienos priemonės ir maudymo vonelė. Nors parduotuvėje į akį krenta įvairiausi produktai leliukui, tačiau labai svarbu nepamiršti pasirūpinti kūdikiams skirtomis higienos priemonėmis. Jos bus reikalingos nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo dienų. Tai – natūralios prausimo priemonės, kūdikiams pritaikytos plaukų šukos. Taip pat bus reikalingos ir nagų žirklutės bukais galais, nosies ir ausų krapštukai, kremas mažylio odai nuo sudirgimo. Galiausiai, verta pasirūpinti ir mažylio maudymo priemonėmis – vonele, į ją įtiesiamu minkštu kempininiu gultu. Vonelė turi būti patogi, be aštrių briaunų.

Tai – tik keletas būtiniausių priemonių, būtinų mažylio priežiūrai. Visgi, laukiant naujojo šeimos nario, nereikėtų turėti užmojo įsigyti bemaž viską, ko galimai gali prireikti. Priežiūros priemonių kraitelį visuomet spėsite papildyti ir įsigysite tai, ko tikrai reikia (o kai ką, be abejo, gausite dovanų ir iš naujagimį aplankyti atvykusių artimųjų bei draugų). Kitaip tariant, taip išvengsite nereikalingo išlaidavimo bei daiktų pertekliaus.

Esant didelei kūdikių priežiūrai skirtų priemonių pasiūlai, svarbiausia išsirinkti patogius, funkcionalius ir kokybiškus gaminius. Nuo to priklausys, kokia bus mažylio pirmųjų gyvenimo dienų bei mėnesių kokybė, o taip pat ir jūsų komfortas.

Total
0
Dalinasi
Related Posts