Nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios minimos lietuvių kalbos dienos. Jau kelintus metus šią datą RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus mokiniai mini kartu su kaimyninės Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokiniais. Šiemet skyriaus 11 klasės mokiniams ir atvykusiems svečiams vyko netradicinė pamoka.
Pamokos metu mokiniai dar kartą prisiminė koks gražus ir labai įdomus lietuvių tautos kultūrinis palikimas. Mes turime tokią gražią tautosaką, daug padavimų, legendų, mįslių, pasakų, patarlių, priežodžių. Kiek daug yra gudrių ir netikėtų mįslių, įvairių juokingų pasisakymų, greitakalbių, skaičiuočių, paukščių ir žvėrių apibūdinimų. Liaudies patarlėse daug išmintingų patarimų, kurie ir šiandien mus moko gyventi, pažinti pasaulį, būti gerais žmonėmis. Būtent tam ir buvo skirta pirmoji pamokos dalis, kurią vedė Pakalniškių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Dalė Gustienė.
Skyriaus mokinai pastaruoju metu daug dėmesio skiria istorinei rajono praeičiai, nes tai – svarbi tautos kultūros dalis. Remiantis istorija, mes galime mokytis, semtis žinių ar stiprybės.
Visais laikais literatūra buvo pagrindinė priemonė perteikti išmintį ir žinias iš kartos į kartą. Tik taip žmonės sužino tikrą tiesą apie savo tautos ir kultūros praeitį, apie jos didvyrius bei skaudžius įvykius. Kiekvienas save gerbiantis pilietis turėtų žinoti tokius dalykus apie savo gimtinę. Tik praeities liudijimai mums leidžia iki galo pažinti savo kilmę ir taip išugdyti tikrą pilietiškumą.
Pamokos metu Šeduvos skyriaus mokiniai ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gintarė Nausėdienė pristatė kelionių projektą, kurio metu iš Radviliškio rajono pamirštų, mažai turinčių gyventojų kaimų pavadinimų, sudėjo žodį LIETUVA. Mokiniai ne tik apsilankė tuose kaimuose, bet ir parengė interaktyvų maršrutą, kuriuo pasinaudoti gali visi norintys. Projekto rengėjų žinutė, kad mūsų Lietuva prasideda nuo gimtojo krašto, o meilė šaliai – nuo savojo rajono pažinimo. Kita mokinių grupė pristatė vaizdo klipą, kuriame pateikti Radviliškio rajone esantys dvarai ar jų griuvėsiai, nesaugomi valstybės kaip kultūros paveldas.
Pamoka siekta didinti meilę savo gimtajam žodžiui ir kraštui. Svarbiausia, suteikti mokiniams jausmą, kad jie yra atsakingi už savos kalbos puoselėjimą ir turtinimą, už savo krašto ir šalies pažinimą.
Gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė