Renginys apie meilę per muziką ir kalbą

Renginys apie meilę per muziką ir kalbą

Pasibaigus frankofonijos mėnesiui (kovui), Šeduvos gimnazijoje jau 9 kartą suskambo prancūziškos dainos. Balandžio pirmąjį penktadienį (7 dieną) vyko respublikinis prancūziškos dainos festivalis–konkursas „L’amour change le monde!“ („Meilė keičia pasaulį!“). Kasmet į šį renginį atvyksta būrys prancūzų kultūros gerbėjų, puoselėtojų, pasiruošusių atlikti dainas pačia melodingiausia ir spalvingiausia prancūzų kalba. 

Šiemet į festivalį atvyko atlikėjai iš 21 Lietuvos mokyklos. Pirmą kartą dalyvavo svečiai iš Kėdainių kalbų mokyklos bei Vilniaus Jono Basanavičiaus ir Vytauto Didžiojo gimnazijų. Žiūrovus dainomis džiugino Šiaulių „Juventos“, Klaipėdos „Smeltės“, Kauno Jurgio Dobkevičiaus, Vilniaus Martyno Mažvydo, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijų, Kauno jėzuitų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Pasvalio Petro Vileišio, Klaipėdos „Aukuro“, Kauno Antano Smetonos, Panevėžio Vytauto Žemkalnio, Šiaulių Juliaus Janonio, Pakruojo rajono Linkuvos, Radviliškio Lizdeikos, Šeduvos gimnazijų ir Pakruojo ,,Žemynos“, Alytaus Dzūkijos, Radviliškio Gražinos pagrindinių mokyklų atlikėjai.

Festivalio dalyvius sveikino Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas, Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis, Prancūzų instituto Lietuvoje kalbos atašė asistentė Snieguolė Kavoliūnienė, Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys. Visi kalbėjusieji džiaugėsi nuostabiu renginiu, puoselėjama prancūzų kalba, dalyviams linkėjo sėkmės, o vertinimo komisijai – kantrybės ir ištvermės. Į susirinkusius kreipėsi Airidas Banevičius, Paryžiaus Sorbonos universiteto studentas, buvęs Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinys ir praėjusių metų respublikinio festivalio laureatas. Jis pasidžiaugė, kad festivalis sujungia du gebėjimus: muzikinį ir kalbinį, o laimėjimas buvo lemtingas, nes atvėrė kelią į žymųjį universitetą. Renginio organizatorė – Šeduvos gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Butvilienė – pasveikino dalyvius, jų mokytojus, svečius ir pristatė naujoves – galimybę laimėti saldžius prizus, kuriuos įsteigė senjorų klubas „Šeduvos svajokliai“, bei prancūzų kalbos mokytojos Elenos Tumasonienės vardo prizą (50 eurų) artistiškiausiam atlikėjui, kurį įsteigė jos dukra Elena Bičkauskienė.

Po sveikinimo kalbų prasidėjo pasirodymai. Dalyviai buvo suskirstyti į 5–8 ir 9–12 klasių grupes, kiekvienoje grupėje atskirai vertinti solistai ir ansambliai. Visų pasirodymų atidžiai klausėsi vertinimo komisija: pirmininkė Snieguolė Kavoliūnienė, Prancūzų instituto Lietuvoje kalbos atašė asistentė, Loreta Skromanaitė–Aukštuolienė, Klaipėdos Regos ugdymo centro meninio ugdymo mokytoja, muzikos mokytoja ekspertė, Kristina Mikaliūnienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė-projektų koordinatorė, Airidas Banevičius, Paryžiaus Sorbonos universiteto Filologijos fakulteto studentas, Aurelija Meškauskienė, Šeduvos gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė, Aistė Butvilaitė, VU Teisės fakulteto magistrantė. Žiuri teko sunkus darbas, nes pasirodymai buvo skambūs, spalvingi, išraiškingi, teatrališki. Vis dėlto komisija pasitarusi įvertino dalyvius, padėkojo ir jų mokytojams už nuoširdų darbą. Pirmiausia buvo išdalintos nominacijos. Nominaciją už geriausią prancūzišką raišką gavo Unė Baranauskaitė, solistė iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos; balso virtuoze pripažinta Gabija Rimaitytė iš Kauno Antano Smetonos gimnazijos; originaliausiu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mišraus 5–7 klasių ansamblio pasirodymas; elegantiškiausiai atlikta daina Ginos Tomkevičiūtės, solistės iš Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos; už artistiškiausią pasirodymą nominaciją gavo 6a EMILE klasės ansamblis iš Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos.

5-8 klasių grupės solistų kategorijoje I vietą laimėjo Unė Baranauskaitė iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos, II vietą – Roberta Jurpalytė iš Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, III vieta atiteko Ugnei Glebauskaitei iš Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos. Ansamblių kategorijoje geriausiai pasirodė ir I vietą užėmė 6–7 klasių ansamblis iš Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos, II vietą laimėjo 6 klasių ansamblis iš Kauno jėzuitų gimnazijos, III vietą – 5 klasių ansamblis iš Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos.

Paskelbus jaunesniųjų dalyvių rezultatus, įtampa kilo, nes buvo įdomu, kas laimės Grand Prix. Taigi 9–12 klasių grupėje ansamblių kategorijoje I vietą laimėjo Ugnės Matukaitės ir Tado Viržinto duetas iš Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos, II vietą užėmė merginų vokalinis ansamblis iš Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos, III vietą – merginų trio Emilija Blockutė, Austėja Drevinskaitė, Goda Gudanavičiūtė iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos. Solistų kategorijoje I vietą laimėjo Gabija Rimaitytė iš Kauno Antano Smetonos gimnazijos, II vietą užėmė Lukas Alūzas iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, III vietą pelnė Barbara Silvanavičiūtė iš Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos. Grand Prix (kelionę į Prancūziją) laimėjo visus savo balsu pakerėjęs Gabrielius Verdingas iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos.

Senjorų klubo „Šeduvos svajokliai“ saldžiuosius prizus laimėjo Radvilas Rumšas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos šeštokas, ir merginų vokalinis ansamblis iš Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos. Prancūzų kalbos mokytojos Elenos Tumasonienės vardo piniginį prizą gavo Ugnės Matukaitės ir Tado Viržinto duetas iš Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos. Žiūrovai taip pat turėjo galimybę pareikšti savo nuomonę, balsuodami už labiausiai patikusius atlikėjus ar kolektyvus. Jų simpatijas pelnė ir daugiausiai balsų surinko Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos ansamblis „Avenir“, šiek tiek mažiau balsų surinko LSMU gimnazijos 6 klasių ansamblis, žiūrovai įvertino ir Gabrielių Verdingą iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos.

Besibaigiant festivaliui–konkursui, mokytoja Virginija Butvilienė dar kartą padėkojo visiems dalyviams, svečiams už gerai praleistą laiką, nuostabias dainas, malonius išgyvenimus ir vylėsi, kad į 10-ąjį jubiliejinį festivalį atvyks dar daugiau prancūzų kalbos mylėtojų. Organizatorė pasidžiaugė ir rėmėjais, įsteigusiais prizus, vaišinusiais renginio dalyvius, svečius. Prancūziškos dainos festivalį rėmė Prancūzijos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacija, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, UAB „Sidabrinis medis“, Šeduvos kavinės „Smuklė“ savininkai, senjorų klubas „Šeduvos svajokliai“, Elena Bičkauskienė.

Tokiu skambiu įspūdingu renginiu, išbudinusiu dalyvių ir žiūrovų jausmus, privertusiu susimąstyti apie meilės galią, iš tikrųjų įsiveržė pavasaris, nešdamas gerą nuotaiką bei skatindamas siekti naujų laimėjimų.

Jūratė Petraitienė, Šeduvos gimnazijos mokytoja

 

Exit mobile version