Rajono sveikatos įstaigose – sumaištis

Jau keletą mėnesių iš eilės Radviliškio rajonas neturi vyriausiojo gydytojo. Per vienerių metų laikotarpį šį postą paliko dvi jaunos specialistės. Dabar laikinai šias pareigas vykdo Šeduvos PSPC direktorė A. Čiūdarienė. Negana to, neseniai iš direktorių pareigų pasitraukė Radviliškio PSPC direktorė V. Keršulienė ir Alksniupių ambulatorijos direktorė V. Barkauskienė. Abi jos buvo pensinio amžiaus.

Paklaustas apie atleistas iš darbo įstaigų direktores, Radviliškio rajono vicemeras K. Augulis teigė, kad visus šiuos atleidimus tiesiogiai kuruoja meras A. Čepononis. Bet vicemeras patvirtino, kad, skirtingai nei V. Keršulienės atveju, Alksniupių ambulatorijos direktorė V. Barkauskienė iš darbo išėjo šalių susitarimu. Tai reiškia, kad abi pusės derėjosi ir dėl išeitinės kompensacijos dydžio. Jos dydžio vicemeras K. Augulis sakėsi nežinantis, o meras A. Čepononis šia savaitę atostogauja. Už personalą atsakinga Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ž. Buniuvienė atsisakė komentuoti situaciją ir pasiūlė klausimus pateikti raštu. O kompensacijos dydis gali siekti ir visų metų, arba 12 mėnesių, direktorės atlyginimą, tai galėtų viršyti ir 12 tūkstančių eurų.

Tačiau vis tiek  neaišku, kodėl iš darbo V. Barkauskienei buvo leista pasitraukti anksčiau nei yra įvykdytas Alksniupių ambulatorijos prijungimas prie Šeduvos PSPC, kadangi Radviliškio rajono Taryba kolegialiu sprendimu panaikino Alksniupių ambulatoriją siekdama medicinos įstaigų ir jų veiklų optimizavimo. Paprašyta pakomentuoti galimą situaciją dėl policijos atliekamo tyrimo pagal pateiktą pareiškimą, savivaldybės vyr. gydytojo pareigas einanti A. Čiūdarienė teigė nieko nežinanti. Vicemeras K. Augulis atsakė, kad oficialių raštų apie tokį tyrimą savivaldybė nėra gavusi.

Tuo tarpu tirdama Šiaulių apygardos prokuratūroje gautą Alksniupių ambulatorijos paciento pareiškimą, policija yra atlikusi dokumentų poėmius pačioje įstaigoje. Pareiškime yra suformuluotas kaltinimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Per kelerius metus V. Barkauskienė, dirbdama papildomai puse etato savo vadovaujamoje įstaigoje odontologe, galimai galėjo klastoti pacientų ligos knygeles, siekdamas pagerinti pacientų lankomumo, bei kitus įstaigos rodiklius.

Dabar galima tik spėlioti, ar nepaskubėjo rajono vadovai „paleisti“ ambulatorijos direktorę V. Barkauskienę – jie neabejotinai žinojo apie neskaidrumus šioje įstaigoje. Tarybos komitetuose ir pačioje Taryboje buvo garsiai svarstyta ši situacija, tačiau valdančiosios koalicijos tai visiškai nesudomino, buvo imtasi veiksmų užkardyti tolimesnį tyrimą. Prieš Alksniupiuose gyvenantį tarybos narį J. Malinauską buvo parašytas skundas ir jo elgesys buvo svarstomas Etikos komisijoje. Skundo esmė – opozicijos politikas per viešą Tarybos posėdį yra pasakęs, jog neaiškumus Alksniupių ambulatorijoje  turėtų aiškinti tarybos Kontrolės komitetas.

Klausimą dėl Alksniupių ambulatorijos direktorės pilno etato tikslingumo buvo iškėlęs socialdemokratas E. Martynkinas, bet jo bendrapartietis K. Augulis Tarybos posėdyje atsakė labai nerišliai ir nekonkrečiai, tik paminėdamas, kad tai „kažkieno“ palikimas. O šis palikimas galėjo ateiti iš tų laikų, kai vicemero pareigas ėjo dabartinis Etikos komisijos pirmininkas, valstiečių sąjungai priklausantis J. Povilaitis. Pati V. Barkauskienė buvo nepasiekiama.

Marius Aleksiūnas

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts