Radviliškyje startavo medžio drožėjų ir kalvių pleneras

Radviliškyje startavo medžio drožėjų ir kalvių pleneras

Rugpjūčio 21 d. Radviliškyje prasidėjo medžio drožėjų ir kalvių pleneras Baliui Buračui atminti, kurio 120 – osios gimimo metinės švenčiamos šiemet.

Kaip jau įprasta, plenere dalyvauja medžio drožėjai ir kalviai. Šiemet plenere dalyvauti panoro dalyvauti aštuoni medžio drožėjai: radviliškiečiai Martynas Gubas, Eduardas Titas, Eugenijus Arbušauskas, baisogalis Edvardas Bielokopitovas,  kurtuvėniškis Aurimas Šimkus, rozalimiečiai Egidijus Impolis ir Saulius Lampickas, alytiškis Kęstutis Benedikas ir radviliškietis kalvis Stanislovas Špukas.

Drožėjai  – puikūs muzikantai

Į plenero atidarymą susirinkę radviliškiečiai turėjo progos įsitikinti, kad medžio drožėjai ne tik sugeba prakalbinti medį, tačiau yra puikūs muzikantai – jie plenero atidarymo proga subūrė  kapelą ir klausytojus pradžiugino linksma melodija. Rozalimietis Eugenijus Impolis pagrojo savo darbo skrabalais. Baisogalis Edvardas Bielokopitovas tradiciškai pagrojo lūpine armonikėle ir padainavo.

Po muzikinių pasirodymo drožėjams ir kalviui buvo įteiktos rėmėjų dovanos -marškinėliai ir kepuraitės.

Menininkai sugrįžo į gimtinę


Šiemet plenere dalyvauja iš Radviliškio išvykę,bet nuolat į jį sugrįžtantys menininkai. Plenere panoro dalyvauti dažnai užsienyje įvairiose parodose dalyvaujantis Martynas Gaubas. „Aš dažnai sugrįžtu į Radviliškį, šiemet panorau pasidalinti savo kūryba su gimtuoju miestu“,- sakė M. Gaubas.

Tautodailininkas Eduardas Titas šiuo metu gyvena Panevėžio rajone, Miežiškiuose. Jis taip pat savo kūrinį iš ąžuolo panoro dovanoti  Radviliškio rajonui.

„Pragyvenau jau nemažą laiko tarpą, kuris skirtas mano gyvenimui. Prieš laiką esu tik dulkelė… Ąžuolai gyvena šimtmečius. Jie garbinami ir laikomi Perkūno medžiais. Man garbė liesti nuverstą ąžuolą ir suteikti jam dar vieną gyvenimą. Ąžuolas man suteikia energijos kūrybai ir darbams“,- sakė E. Titas.

Kalvis tradiciškai atsigabeno patranką


Plenere su medžio drožėjais dirbs ir kalvis S.Špukas. „Kalvystė yra kietas amatas, reikalaujantis ugnies ir jėgos, o kalvių sukurtos grožybės džiugina ne vieną kartą. Kviesčiau Radviliškio gyventojus ateiti pažiūrėti, kaip mes dirbame, nes dirbdami ir daug šposaujame“,- sakė kalvis S.Špukas.

Kalvio sukurtos  patrankos šūvis tradiciškai paskelbė Medžio drožėjų ir kalvių plenero Baliui Buračui atminti pradžią.

Medžio drožėjai ir kalvis prie savo kūrinių dirbs iki sekmadienio.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Exit mobile version