Grįžusi atostogoms į Radviliškį Justina papasakojo įdomią istoriją. Pasirodo, Radviliškio gatvėmis vaikščiojo keista sukčių porelė. Gali paaiškėti, kad jie apgavo ir daugiau žmonių. O galbūt dar įvyks stebuklas ir žmonės perves Justinai žadėtus pinigus, tačiau, neslėpsime – vilties yra mažai. Pati Justina, pateisindama savo patiklumą, sako: „mėgstu keliauti, įsivaizduoju, kaip aš jausčiausi tokioje situacijoje, todėl norėjosi žmonėms padėti“.
Pasakojo esą apvogti
Justina papasakojo, kad pirmadienį, rugsėjo 13 d., ji kalbėdama telefonu ėjo nuo traukinių stoties link „Norfos” parduotuvės. Susitiko jauną porelę – vaikiną ir merginą, kurie prisistatė esantys iš Vokietijos. Pirmoji užkalbino mergina. Ji paklausė, ar Justina kalba angliškai. Moteris patvirtino. Tada mergina angliškai ėmė pasakoti, kad yra iš Berlyno, dabar keliauja namo iš Skandinavijos šalių per Latviją ir Lietuvą, vėliau planuoja pasiekti Lenkiją ir galop grįžti į Berlyną. Jie papasakojo, kad kelionės metu iš Latvijos į Lietuvą juos apvogė. Pavogė visus dokumentus (pasus, banko korteles, grynuosius pinigus). Pora esą bandė susisiekti su policija, kitomis įstaigomis, bet niekas jiems negalėjo padėti, visi bandė juos nukreipti kažkur kitur. Porelė sakėsi esantys beviltiškoje situacijoje ir nežinantys, ką daryti, kur eiti, kur dar kreiptis. Susitikę Justiną, žmonės paprašė pagalbos. Mergina Justinai sakė, kad jie turi užsisakę viešbutį Marijampolėje trims naktims ir turi ten nuvažiuoti, bet vykti turi būtinai per Kauną. Visą laiką su moterimi bendravo mergina, o vaikinas stovėjo netoliese. Justina pasakė, kad gali padėti, kalbėdamasi ėjo su jais kartu iki traukinių stoties. Pora tarpusavyje kalbėjo vokiškai, o su Justina – angliškai. Atrodė tikrai panašūs į užsieniečius.
Porelei reikėjo grynųjų
Su porele Justina nuėjo į traukinių stotį. Jaunuoliai pasakė, kad nori traukiniu nuvykti į Kauną. Justina jiems pasakė, kad tą dieną traukinys iš Radviliškio į Kauną tikrai nevažiuos. Tada visi trys jie patraukė link autobusų stoties, iš kur į Kauną važiuoja autobusai. Justina pasakoja, kad eidami jie angliškai kalbėjosi apie keliones, apie Lietuvą. Geranoriška moteris pasisiūlė žmonėms nupirkti bilietus iki Marijampolės. Juk juos ištiko didelė bėda. Pora paprašė Justinos banko sąskaitos numerio, pasiūlė, kad jų artimieji perves pinigų, o moteris tuos pinigus išgrynins. Jiems reikėjo grynųjų. Taip jiems esą bus lengviau kelionėje. Autobusų stoties darbuotoja jiems padėjo prisijungti prie interneto. Pora neva nusiuntė savo giminaičiams Justinos banko sąskaitos numerį tam, kad jie galėtų moteriai pervesti pinigus. Taip pat jie davė savo kontaktus „Facebook” socialiniame tinkle. Susigriebta, kad iki reikiamo autobuso išvykimo beveik nebėra laiko. Justina dabar guodžiasi: „sąmoningai supratau, kad tai gali būti apgavystė, bet norėjau tikėti žmonėmis, nes atrodė, kad juos ištiko bėda“. Kaip sako Justina, ji nuėmė eiliniam žmogui tikrai nemažą sumą, tačiau jos prašė neįvardinti. Ji padavė jaunuoliams pinigus ir sako: „einam, nupirksiu bilietą“. Artimiausias maršrutas į Kauną buvo 15.30 val., bet vaikinas pasakė: „ne, mes dar nueisim į parduotuvę maisto, važiuosime autobusu 16.20 val.“ Tada Justina šiltai atsisveikino, palinkėjo „svetimšaliams“ sėkmės ir paprašė parašyti, kai grįš namo.
Paprotino močiutė
Justina iš autobusų stoties nuėjo pas močiutę, papasakojo, kad pagelbėjo žmonėms. Močiutė susimąstė. Po kiek laiko garbaus amžiaus moteris paskambino ir papasakojo, kad apie tokią pat situaciją yra skaičiusi laikraštyje. Esą buvo rašoma, kad du jauni žmonės, keliaudami po mažus miestelius, apgaudinėja žmones. Tada Justina suprato papuolusi į apgalvotą spektaklį.
Vaikino, vardu Manfredas, socialinio tinklo paskyra gali būti netikra
Supratusi esanti apgauta, Justina parašė į vaikino, prisistačiusio Manfredu, profilį „Messenger” programėlėje. Pasak moters, tekstas buvo apie tai, kad ji suvokė, kokie žmonės yra ši pora. Matėsi, kad vaikinas žinutę perskaitė, tačiau nieko neatrašė. Netrukus jis savo „Facebook“ profilį padarė Justinai neprieinamą. Geros širdies moteris spėja, kad jis, taip pasielgdamas, tikriausiai tikėjosi, kad Justina jo nebesuras. Savo pasakojimą, kuriuo Justina pasidalino socialiniuose tinkluose, ji baigia viltingai: „jie neapgalvojo, kad aš būsiu panaršiusi ir suradusi daugiau duomenų apie juos – nuotraukos, kontaktai (draugų ir artimųjų). Su draugų pagalba paruošiu ir aš jiems spektakliuką. Tikiuosi, kad vieną dieną jie galės gyventi ramiai, be melo ir apgavysčių. Aš už taiką, ramybę ir draugystę pasaulyje”. Redakcijai buvo atsiųstos vaikino, pasivadinusio „Manfred Kwiaton“, socialinio tinklo „Facebook” paskyros nuotraukos. Jau iš pirmo žvilgsnio profilis atrodo netikras – mažai viešai skelbiamos informacijos, nuotraukos gana dirbtinos, netgi susidaro įspūdis, kad nufotografuoti skirtingi žmonės. Redakcijai ši paskyra buvo matoma, vadinasi, ji nepanaikinta.
Istorija rutuliojasi toliau
Justina šia detektyvą primenančia istorija pasidalino savo „Facebook” paskyroje bei keliose Radviliškio krašto grupėse. Atsirado ir įrašą pakomentavo netgi moteris, tą pirmadienį leidusi porelei pasinaudoti internetu. Jai buvę keista, kad žmonės už paslaugą jai susimokėjo. Esą gal Justina klysta, gal jie dar perves pinigus. Justina sako, kad taip jie pasielgti galėjo, norėdami sukelti pasitikėjimą. Mat visą tą spektaklį ji tuo metu stebėjo. Justina sako, kad suras šių žmonių artimuosius ir draugus bei bandys per juos porelę sugėdinti. Atsirado žmonių, neva „atpažįstančių“ vaikiną. „Juk tai jis mūsų merginas „Skonio namuose“ apgavo“ – rašo viena komentatorė. Esą jis paliko savo asmens tapatybės kortelę, nuėjo į automobilį pasiimti pinigų ir dingo. Komentuojantys Justinos įrašą netgi dalinasi patyrę tą patį ir panašią porelę sutikę kituose Lietuvos miestuose. Justina sako nesuprantanti šių jaunų žmonių motyvų, spėja, kad greičiausiai tai tėra noras pakeliauti už dyką.
Rita Grigalienė
Asociatyvi nuotrauka