Radviliškyje klesti gėrimas namuose

Policijos suvestinės liūdina, nes kiekvienoje jų gausu smurto artimoje aplinkoje, ypatingai išgėrus, atvejų.

Statistika nestebina

Remiantis naujausiu Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto atliktu tyrimu, kurį užsakė Lietuvos verslo konfederacija, matyti, kad alkoholizmas Lietuvoje klesti. Nustatyta, kad daugiausia girtavimo problemų yra kaime, o girtauja 40-60 metų amžiaus vyrai, kurie nedirba arba turi mažas pajamas. Tyrimas taip pat atskleidė ir sąsajas su kriminogeninėmis situacijomis –  beveik pusė girtaujančių asmenų buvo įsivėlę į muštynes arba smurtines situacijas, pavartoję alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Dažniausiai girtaujama namuose
Atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvoje gyventojai alkoholį vis dar daugiausia vartoja namuose, arba viešose vietose, nors jose alkoholį vartoti draudžiama. Girtuoklystės čia klesti, nes ne visi stikliuko mėgėjai gali nueiti į kavinę ar barą.

Smurtas artimoje aplinkoje

Lietuvos statistikos departamentas informuoja, kad 2017 metais policija gavo apie 48 tūkstančius pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, o net 60 procentų smurtautojų buvo apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Populiariausias – alus

Remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos 2017 metų duomenimis matyti, kad  pagal kiekį alaus yra nuperkama daugiausia iš visų alkoholinių gėrimų – net 76 procentai visų alkoholinių gėrimų. Todėl nenuostabu, kad šalyje maisto prekių parduotuvių  alkoholio skyriuje alus užima ddidžiausią plotą. Situacija Radviliškyje

Radviliškio mieste šiuo metu veikia daug alkoholio pardavimo vietų, kurios dažniausiai įsikūrusios maisto prekių parduotuvėse, bei keletas kavinių ir  keletas barų.

Bankrutavus daugeliui  Radviliškio  barų,  pastebėta, jog ženkliai išaugo buitinis alkoholizmas. Policijos suvestinės mirga nuo smurto artimoje aplinkoje, ypatingai išgėrus, atvejų. O atlikto tyrimo ataskaitoje apie alkoholio vartojimą Lietuvoje aiškiai matyti, kad  Lietuvoje barų ir restoranų populiarumas gerokai mažesnis nei Vakarų Europoje.
Taip pat ten pažymima, kad tarp baruose ir restoranuose alkoholį vartojančių asmenų girtaujančių procentas mažas. Taigi akivaizdu, kad  barų, kavinių mažėjimas mieste nieko bendro neturi su alkoholio vartojimo mažėjimu. Galima teigti, kad net atvirkščiai, nes nelikus viešų ir legalių vietų, kuriose galima atsipalaiduoti, pasimėgauti lietuvių populiariausiu alkoholiniu gėrimu – alumi, klesti neteisėtas girtuokliavimas viešose vietose ir namuose. O  juk nei namuose, nei viešose vietose padauginusieji nėra griežtai kontroliuojami. Artimieji dažniausiai taikosi su vartojančiais alkoholį namuose šeimos nariais, vengdami konfliktų jiems nuolaidžiauja, patiria padauginusiųjų svaigiuosius gėrimus tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą. Kai tuo tarpu baruose lankytojai yra nuolat stebimi darbuotojų, o agresyvesniems klientams nieko nelaukiant kviečiami policijos pareigūnai, neleidžiama vystytis konfliktinėms situacijoms bei smurto protrūkiams.

Griežta  barų, kavinių kontrolė, siekis jas uždaryti, akivaizdu, veda tik prie dar didesnio alkoholio vartojimo ten, kur jo vartoti išvis nedera bei sukelia dar didesnes problemas – viešą girtuokliavimą bei buitinį alkoholizmą, lydimą smurto ir konfliktinių situacijų artimoje aplinkoje matant vaikams.

Pagal VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto ,,Alkoholio vartojimo Lietuvoje“ tyrimo ataskaitą ir ,,Radviliškio krašto žinių“ informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts