Radviliškio rajone susirgimų koronavirusu daugėja. Kur kreiptis?

Rugpjūčio 26 d. Radviliškio rajono vyriausioji savivaldybės gydytoja Irmina Ruškienė informavo, kad Radviliškio ligoninėje skyriaus dėl koronaviruso gydymo nėra, nes situacija dėl pandemijos rajone yra gana nebloga. Kaip rodo statistika, Radviliškio rajono savivaldybė tarp geriausiai susitvarkiusių su sergamumu yra dvylikta. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, lyginant su savaite prieš tai, visoje Respublikoje aktyvių ligos protrūkių padaugėjo penktadaliu. Kyla grėsmė, kad gydymo įstaigas užplūs koronavirusu sergantys rajono gyventojai.

Situacija dėl koronaviruso prastėja

Pasak vyriausiosios savivaldybės gydytojos, rajone 19828 asmenys yra paskiepyti viena skiepo doze, dviem dozėmis – 17637 (57,4 proc.). Per paskutines dvi savaites Radviliškio rajone buvo nustatyti 24 susirgimai koronavirusu, iš jų 7 atvejais šia liga sirgo skiepyti asmenys: du asmenys paskiepyti viena skiepo doze, o penki – dviem. Rugpjūčio 26 d. rajone dar tebesirgo 20 žmonių, buvo ir vienas mirties nuo koronaviruso atvejis. Vienu atveju susirgimas nustatytas po kelionės į Turkiją. Savivaldybės gydytoja situaciją rajone dėl koronaviruso, lyginant su visa Lietuva, įvardijo kaip gana neblogą – savivaldybė rugpjūčio 26 d. buvo geltonojoje zonoje, o aplinkui – „raudonavo“. Paskutiniais duomenimis, Radviliškio rajono savivaldybė patenka į raudonąją C1 zoną (yra C1, C2 ir C3 raudonosios zonos), kas rodo, kad sergamumas koronavirusu šiek tiek didėja. Paklausta apie tai, kiek sergančių koronavirusu Radviliškio gyventojų gali priimti ligoninė Šiauliuose, I. Ruškienė atsakė, kad kol kas problemų dėl ligonių priėmimo nebuvo, jeigu reikėtų daugiau lovų sergantiems koronavirusu rajono gyventojams, apie tai būtų paskelbta ir galbūt svarstoma dėl atitinkamo skyriaus įsteigimo Radviliškyje.

Ką daryti pajutus simptomus?

VŠĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Irena Janušonienė, paklausta, kur pirmiausia turėtų kreiptis žmogus, pajutęs koronavirusui būdingus simptomus, atsakė, kad turi skambinti į registratūrą arba tiesiai savo šeimos gydytojui, kuris pasakys, ką daryti toliau. Paprastai ligonis užregistruojamas testavimui, nes būtina įsitikinti, ar savijauta pablogėjo būtent dėl šio viruso. Pasak Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Justino Pranio, anksčiau savivaldybė rūpinosi nemokamu pavėžėjimu iki testavimo punkto rajono gyventojams, tačiau, sumažėjus sergamumo rodikliams, pavėžėti gyventojus patikrai nustojo ir tokią paslaugą teikia savivaldybės tinklalapyje nurodyta taksi įmonė. Savivaldybės tinklalapyje nurodoma, kad pavėžėjimu į patikros punktą pasirūpins taksi paslaugas teikiančios įmonės atstovas Darius  Stalionis, kurio mobilus telefonas: 8 686 67 136. Pasak vyriausiosios savivaldybės gydytojos I. Ruškienės, karščiuojantiems atvykus į Radviliškio ligoninę, daromas PGR testas ir, esant sunkesnei būklei, pacientas transportuojamas į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Jeigu ligonis Šiauliuose paliekamas stebėjimui ir po 24 valandų nustatoma, kad jo hospitalizuoti nereikia, yra pasirūpinta, kad bet kuriuo paros metu atvyks savivaldybės automobilis ir parveš atgal į Radviliškio rajoną.

Spėjama, kad neskiepytų yra ir Tarybos narių

Tarybos posėdyje I. Ruškienės buvo paklausta, ar yra nepasiskiepijusių Tarybos narių ir ar jie turi Galimybių pasus. Į klausimą savivaldybės gydytoja atsakyti negalėjo. Nuo rugsėjo 13-osios nepasiskiepiję daugelyje vietų apsilankyti nebegalės.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts